Jump to content

Recenzja słuchawek Sennheiser HD 660S

Recommended Posts

Dziękuję za recenzję.
Po lekturze obu recenzji słuchawek tego samego producenta czuję u Autora pewne wyważenie opisów i ocen. Dlaczego piszę o tym wrażeniu wyważenia? Ano dlatego, że pewnego czasu skłaniałem się do zakupu słuchawek dynamicznych otwartych i brnąc przez rozmaite recenzje i wideorecenzje dostawałem swoistego oczopląsu gubiąc się w rozeznaniu jaki model tych rodzin "HD" słuchawek Sennheisera dziedziczy jakie cechy po jakim i jaki model stanowi rozwinięcie którego. Jakąś wskazówką jest oczywiście cena, ale na miły Bóg, ta masochistyczna konsekwencja w numeracji kolejnych modeli (prawdziwie niemieckie podejście do tematu) nie ułatwia analizy.

Mam nadzieję, że Autor nie poczuje się dotknięty moją oceną owego poczucia wyważenia, ale musiałbym mieć chyba rozrysowany diagram tych rodzin słuchawek, zwłaszcza, że i Massdrop ma swoje edycje, aby móc zadecydować, których z tych słuchawek chciałbym przesłuchać i decydować o zakupie.

I jeszcze jedno - czy te słuchawki skrzypią? Na pierwszy rzut oka dla mnie za dużo wrażenia plastikowości.

• Like 2

Proszę uprzejmie.

Recenzje są wyważone, bo słuchawki są wyważone. Obie pary mają swoje mocne i słabe strony, obie dają się bardzo polubić. HD560S mocno przegrywają, jeśli nie da się im wspomnianych w recenzji padów. HD660S z kolei są kierowane do określonego odbiorcy, także krytykować je można wtedy, gdy nim się po prostu nie jest. Jeśli natomiast jest się, dają naprawdę dużo dobra i przyjemności. Można to przyrównać do ochoty - raz ma się ochotę na coś słodkiego, a innym razem by coś pochrupać. Tak samo jest tutaj. W 660S bardzo przyjemnie siedziało mi się wieczorami i w nocy, być może też dlatego że to właśnie wtedy pisałem ich recenzję. Przy mnogości modeli z tej serii nie da się jednoznacznie opowiedzieć za lub przeciw. 

Mi nic nie skrzypiało. Jedynie 560S czasami zaklekotały. Tutaj nie zwróciłem uwagi. Słuchawki były w absolutnie nienagannym stanie, jak nowe. 

Ja cały czas myślę o HD660S, zapewne je pożyczę do domu do testów.

Pytanie jak one się mają do AKG812pro - które można przy odrobinie szczęścia kupić używane poniżej 2tys. PLN

• Like 1
15 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

"Cena na dzień pisania recenzji: 2269 zł" Z tego co widzę to są za 1800

Proszę spojrzeć dokładniej, w recenzji opisałem skąd brałem ceny :).

3 godziny temu, Corvin74 napisał:

Pytanie jak one się mają do AKG812pro

812 grają inaczej, bardzo inaczej. Są też wygodniejsze do dłuższych odsłuchów.

• 1 month later...