Jump to content

Słuchawki + wzmacniacz/dac + odtwarzacz cd = cena do ok 10tys.

Marecki
 Share

Recommended Posts

Poszukuję słuchawek pełnowymiarowych, może być konstrukcja otwarta, półotwarta (dynamiczne, planarne) słuchawki będą używane w domu. Zależy mi na jak najlepszej synergii słuchawki+wzmak/dac+cd. Pełna kwota wchodzi w gre tylko wtedy kiedy uznam ze naprawdę warto tyle wydać. 
Moje preferencje muzyczne to w 85 procentach cieżkie granie. Rock, metal, metalcore, nu-metal, trashmetal, groove metal, gitarowe granie od lekkich melodii typu marillion, city and colour, oasis przez rockowe brzmienie shinedown, seether, alter bridge, rammstein, do bardzo cieżkich lamb of god, asking aleksandria, ekotren, blessthefall. Jakość utworów jest taka jaka nagrał i zmontował dany producent/zespół czyli jakość cd, mam kolekcję płyt cd, a tych krążków których nie mam słucham w formacie flac, dlatego chcę by wzmak byl z daciem. 
Zależy mi na tym by dźwiek nie był do bólu analityczny (prawdopodobnie T1 odpadają) dół musi być widoczny ale nie przesadzony, wydaje mi sie ze powinien być w miare szybki ze wzgledu na rodzaj muzyki. Średnica powinna być naturalna, muzykalna, a tony wysokie nie powinny syczeć itp scena szeroka i głęboka.
Moja propozyjca to:
Wzmacniacz/dac - Matrix quattro dac
Słuchawki - Sennheiser hd800
Odtwarzacz cd - Marantz cd6006? 

Prosze was o propozycje 3 lub 4 zestawów w taki sposób bym mial możliwosć odsłuchania ich w salonach audio w Polsce. Sprzet używany nie wchodzi w grę, niszowy, którego nie można dostać nigdzie nie wchodzi w grę, sprowadzany z drugiego konca swiata nie wchodzi w gre.

31 minutes ago, Marecki said:

Poszukuję słuchawek pełnowymiarowych, może być konstrukcja otwarta, półotwarta (dynamiczne, planarne) słuchawki będą używane w domu. Zależy mi na jak najlepszej synergii słuchawki+wzmak/dac+cd. Pełna kwota wchodzi w gre tylko wtedy kiedy uznam ze naprawdę warto tyle wydać. 
Moje preferencje muzyczne to w 85 procentach cieżkie granie. Rock, metal, metalcore, nu-metal, trashmetal, groove metal, gitarowe granie od lekkich melodii typu marillion, city and colour, oasis przez rockowe brzmienie shinedown, seether, alter bridge, rammstein, do bardzo cieżkich lamb of god, asking aleksandria, ekotren, blessthefall. Jakość utworów jest taka jaka nagrał i zmontował dany producent/zespół czyli jakość cd, mam kolekcję płyt cd, a tych krążków których nie mam słucham w formacie flac, dlatego chcę by wzmak byl z daciem. 
Zależy mi na tym by dźwiek nie był do bólu analityczny (prawdopodobnie T1 odpadają) dół musi być widoczny ale nie przesadzony, wydaje mi sie ze powinien być w miare szybki ze wzgledu na rodzaj muzyki. Średnica powinna być naturalna, muzykalna, a tony wysokie nie powinny syczeć itp scena szeroka i głęboka.
Moja propozyjca to:
Wzmacniacz/dac - Matrix quattro dac
Słuchawki - Sennheiser hd800
Odtwarzacz cd - Marantz cd6006? 

Prosze was o propozycje 3 lub 4 zestawów w taki sposób bym mial możliwosć odsłuchania ich w salonach audio w Polsce. Sprzet używany nie wchodzi w grę, niszowy, którego nie można dostać nigdzie nie wchodzi w grę, sprowadzany z drugiego konca swiata nie wchodzi w gre.

http://www.audioshow.pl/

Witam,

Dziękuję za odpowiedź.

Absolutnie nie myślałem o tym by kupować w ciemno, dlatego napisałem, prosze was o 3,4 propozycje zestawów, tak bym mógł je odsłuchać w salonach w Polsce, czyli krótko mówiąc mógł zdecydować który mi odpowiada.

Co do mojego zestawu to faktycznie popełniłem błąd, sugerowałem sie recenzją Aune s16 który wydawało mi się ze nie pasuje do hd800 ze względu na średnice. A że matrix jest odwrotny tonalnie to pomyślałem ze bedzie pasował. A to nie do końca tak jest.

Co do matrixa to cała recenzja mi się podoba, dobrze wyglada, ma wiele wyjść (być może nie użyję ich wszystkich teraz, ale zawsze mogą sie przydać) i ze jest to uniwersalny tor słuchawkowy, dźwięk mocny i muzykalny.

Problem w tym że nie wiem w którą mam iść strone, bo chce zeby sprzęt sie zgrywał z sobą i z muzyką której słucham. Z odtwarzaczem cd strzeliłem na ślepo dlatego napisałem z pytajnikiem.

Podsumowując, wiem ze nabałaganiłem teraz w tej mojej wypowiedzi ale powiedzmy ze zdecyduje sie na wypozyczenie matrixa i teraz co do niego?

Albo znów z innej beczki, przeczytałem na jakiś forach że w tych gatunkach muzyki dobrze sprawdzają sie bayerdynamic dt880 edition i 990 edition, więc jeśli to prawda to po prostu może poleci mi pan jakieś rozszerzone w każdym możliwym kierunku takie dt880 z wyżej półki?

Chciałbym po prostu wiedzieć co mniej wiecej mogę odsłuchać i co może sie sprawdzić, by nie szukać jak dziecko we mgle stu tysięcy różnych kombinacji. Możemy podzielić te zestawy na dwie grupy do 6tys i do 10tys, bo jeśli nie zauważe różnicy to ten wydatek 10k nie będzie miał sensu.

Proszę o pomoc i dziękuję za odpowiedź, podziwiam wiedzę i sposób operowania słowem.

Pozdrawiam

Witam,

Po dzisiejszych odsłuchach do Matrixa Quattro II rekomendowałbym Beyerdynamic T5p v2. Jest szansa na naprawdę dobre zgranie, jednocześnie słuchawki są dla mnie wyraźnie lepszym wyborem od czegokolwiek z serii DT oraz z racji konstrukcji zamkniętej bardziej praktyczną alternatywą dla HD800S za mniej. Może Pan również spróbować Audeze LCD-2F do tego układu, a także warto wziąć na ruszt z nim OPPO PM2. Powinno zostać się wtedy jeszcze trochę złotych na odtwarzacz CD (tu niestety nie pomogę w wyborze - mam za mało doświadczenia z takim sprzętem). 

Pozdrawiam.

Witam, 

Dziekuje za odpowiedź, bardzo ciekawe propozycje, na pewno przetestuje wszystkie trzy opcje. Do tego przeczytam sobie na świeżo każdą z recenzji. Dam znać co mi najbardziej wpadło w ucho. Mam jeszcze jedno pytanie, co by pan sugerował do pierwszej odsłony matrixa quattro dac?