Jump to content

Recommended Posts

Cześć, posiadany sprzęt poniżej:

Kolumny: Heco Aurora 700
Słuchawki: HD 660s
Wzmacniacz: Nad 356, używany w trybie końcówki mocy
DAC: Dx7 Pro 
Kable: Chord Clearway

Zastanawiam się nad dopracowaniem brzmienia swojego zestawu. Zależy mi przede wszystkim na poszerzeniu sceny + na tak zwanym "crispy sound" 
Heco to ciepłe kolumny. NAD tworzy gęsty, mocny i masywny dźwięk, skupiony na niskim i średnim zakresie. Bas jest w nim trochę zbyt miękki + górę za bardzo spokojna, może nawet za bardzo zaokrąglona. Wygląda to dużo lepiej gdy gra w trybie końcówki, ale przydało by się to jakoś podreperować. DAC gra natomiast bardzo neutralnie, z dużą ilością detali, bez ostrej góry - bardzo czyste brzmienie. 

W DX7 Pro są LME 47920 x4.  Myślałem nad Burson v6 Vivid albo nad Sparkos Labs ss3602. Co o tym myślicie? Może coś innego się lepiej sprawdzi? Czy jest w ogóle sens zmiany?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, nie przejrzałem odpowiednio forum przed napisaniem. Mogę prosić o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu? 

Trochę drogie te Sonic Imagery Labs 994Enh. Uważasz, że warto? Wychodzi w sumie 500 zł za sztukę. Można by kupić 2x i sprawdzić na ile czuć jakąkolwiek różnicę. Burosny się chyba nawet nie zmieszczą do tego DACa

Link to comment
Share on other sites

Nic nie szkodzi, przeniosłem od razu i uznałem że moja uwaga była niepotrzebna, a za co również przepraszam, bowiem nic wielkiego się nie stało.

Miałem je prywatnie, jest również ich recenzja na blogu. Używałbym ich do tej pory, ale problem w tym, że pracuję na kartach dźwiękowych Asusa i mam bardzo niewiele miejsca pod pokrywami EMI. Jedyne co wejdzie do środka, to albo konwencjonalne układy DIL/TO99, albo hybrydy Bursona w postaci SS V5i. 

Do większych Bursonów trzeba byłoby stosować ekstendery, ale nie polecam ich. Miałem problemy na pełnych V5 które wzbudzały mi się. Poniekąd podobny problem mam teraz z zakłóceniami na riserze PCI. 

Co do różnicy - zależy jak jest skonstruowany ten sprzęt i jego stopnie. Są urządzenia, które mocno reagują na zmiany. Są też takie, które wykazują przeciętne zdolności. Same kości jednak dawały wyraźny skok ponad LME49720. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...