Jump to content

Recommended Posts

Cześć, posiadany sprzęt poniżej:

Kolumny: Heco Aurora 700
Słuchawki: HD 660s
Wzmacniacz: Nad 356, używany w trybie końcówki mocy
DAC: Dx7 Pro 
Kable: Chord Clearway

Zastanawiam się nad dopracowaniem brzmienia swojego zestawu. Zależy mi przede wszystkim na poszerzeniu sceny + na tak zwanym "crispy sound" 
Heco to ciepłe kolumny. NAD tworzy gęsty, mocny i masywny dźwięk, skupiony na niskim i średnim zakresie. Bas jest w nim trochę zbyt miękki + górę za bardzo spokojna, może nawet za bardzo zaokrąglona. Wygląda to dużo lepiej gdy gra w trybie końcówki, ale przydało by się to jakoś podreperować. DAC gra natomiast bardzo neutralnie, z dużą ilością detali, bez ostrej góry - bardzo czyste brzmienie. 

W DX7 Pro są LME 47920 x4.  Myślałem nad Burson v6 Vivid albo nad Sparkos Labs ss3602. Co o tym myślicie? Może coś innego się lepiej sprawdzi? Czy jest w ogóle sens zmiany?

Przepraszam, nie przejrzałem odpowiednio forum przed napisaniem. Mogę prosić o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu? 

Trochę drogie te Sonic Imagery Labs 994Enh. Uważasz, że warto? Wychodzi w sumie 500 zł za sztukę. Można by kupić 2x i sprawdzić na ile czuć jakąkolwiek różnicę. Burosny się chyba nawet nie zmieszczą do tego DACa

Nic nie szkodzi, przeniosłem od razu i uznałem że moja uwaga była niepotrzebna, a za co również przepraszam, bowiem nic wielkiego się nie stało.

Miałem je prywatnie, jest również ich recenzja na blogu. Używałbym ich do tej pory, ale problem w tym, że pracuję na kartach dźwiękowych Asusa i mam bardzo niewiele miejsca pod pokrywami EMI. Jedyne co wejdzie do środka, to albo konwencjonalne układy DIL/TO99, albo hybrydy Bursona w postaci SS V5i. 

Do większych Bursonów trzeba byłoby stosować ekstendery, ale nie polecam ich. Miałem problemy na pełnych V5 które wzbudzały mi się. Poniekąd podobny problem mam teraz z zakłóceniami na riserze PCI. 

Co do różnicy - zależy jak jest skonstruowany ten sprzęt i jego stopnie. Są urządzenia, które mocno reagują na zmiany. Są też takie, które wykazują przeciętne zdolności. Same kości jednak dawały wyraźny skok ponad LME49720.