Jump to content

Recommended Posts

Dzień Dobry,

dnia wczorajszego zakupiłem Microlab Solo 29, które będą podłączone do komputera przez płytę główną z karta zintegrowaną z kodekiem Realtek ALC1220 Audio Codec, lub przez FiiO E10K Olympus 2.

I mam pytanie, czy jest sens w pchanie się w jakieś lepsze okablowanie aby podłączyć je do komputera, czy przy karcie zintegrowanej lub takim DAC-u większej różnicy nie będzie, niż na kablach dostarczonymi z głośnikami?

Słucham przeważnie soundtracków i power metalu, ale zdarzają się też dni, że coś łupnie bassem z moich głośników.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Z reguły odpowiedziałbym, że nie ma sensu, ale ALC1220 nie są wcale takie złe i plasują się na poziomie mniej więcej G1/Omni. E10K także nie jest najgorszy. Niemniej o ile jednak jakaś różnica będzie, o tyle raczej inwestycja w lepszy jakościowo sprzęt źródłowy byłaby bardziej na miejscu. Jeśli jest Pan zadowolony aktualnie z dźwięku, to tym bardziej nie ma co kombinować. 

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź. Tak jestem zadowolony z głośników pięknie grają na kablu optycznym. Tylko mam małą bolączkę.... kabel który był z głośnikami jest naprawdę cieniutki.... a ja posiadam kota i psa i dla nich takie coś to chwila moment....

Czy jak kupie taki kabel z allegro (który wydaje się że ma grubszy oplot to stracę dużo na dźwięku ?

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-optyczny-toslink-t-t-3m-digital-hq-6632171671

czy poleca Pan jakiś inny kabel z grubszym oplotem ? nie chciałbym wydać nie wiadomo ile, ale 100 zł jestem w stanie zainwestować

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...