Jump to content

Prośba o dopasowanie padów (tych gąbek przylegających do uszu) w AudioTechnica ATH-ADG1x

Recommended Posts

Witajcie w nowym roku.
Chcąc zrobić coś dobrego dla swoich AudioTechnica ATH-ADG1x pomyślałem o zakupie nowych 'gąbek nausznych'. Google nie pomogło mi w szukaniu akcesori do tego modelu, ale pamiętam że przy zakupie porównywano je do jakiegoś modelu bez mikrofonu.

Tu prośba do Was, AudioFanatycy. Pomożecie mi dobrać te gąbeczki ?

Aby sprawa była prostsza dodam że wielkość membrany jest 53mm. Mocowania nie znam - boje się tego ruszyć nie mając nowych. Szkoda by było zepsuć stare.

Takie będą pasowały ? https://allegro.pl/oferta/audio-technica-ath-a500-ath-a700-ath-a900-gabki-7364354685
( Pozostałe : https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-do-sluchawek-gabki-do-sluchawek-314069?string=Audio Technica&bmatch=cl-dict201214-ctx-ele-1-3-1218&order=p )

Słuchawki są otwarte. Póki co mają oryginalne pady(?). Chciałbym kupić takie materiałowe oraz drugie ze skóry - podobno są bardziej zamknięte co może przynieść pozytywny efekt w grach

edit on: lub tutaj. Wydaje się pewna firma :
https://allegro.pl/uzytkownik/YIVO?string=technica&bmatch=cl-dict201214-ctx-ele-1-3-1218

Edited by Bimbrownik
edit off
13 minut temu, Bimbrownik napisał:

Póki co mają oryginalne pady(?)

Nie, to nie są oryginalne pady, a chińskie podróbki. YIVO to prawdopodobnie także rebrand z państwa środka, ale jeśli już od kogoś brać, to raczej tam. 

Tak, oryginalne czyli te fabryczne wraz ze słuchawkami. Ale też ogólnie te produkowane przez producenta. Problem z zamiennikami jest taki, że...

40 minut temu, Bimbrownik napisał:

Jak dobrać by pasowały do słuchawek, ucha, mocowania, (..) ?

... tego nie da się określić i dobrać inaczej, jak metodą "kup i sprawdź". Przy chińskich podróbkach może się zdarzyć nawet tak, że jeden pad będzie się fizycznie różnił od drugiego, powodował imbalans kanałów, problem wygody tylko na jedno ucho itd. Nie mówiąc o trwałości czy wpływie na dźwięk.

No cóż, nie mam innej alternatywy jak kupić przez sieć + na allegro darmowa przesyłka.

Problem tylko że nie wiem które kupić. Tyle tam rozmiarów, a nic nie jest opisane jako pasujące do moich (mimo że te moje mają jakiegoś brata bliźniaka, ale bez mikrofonu). I bądź tu mądry i kup właściwe

W takiej sytuacji trzeba pójść tą drogą.
Zadziwiliście mnie. Nie spodziewałem się, iż to tak zaawansowana wiedza że nawet AudioFanatycy nie wiedzą

Dzięki za chęci pomocy

A jeśli ktoś wie, bądź posiada te lub inne słuchawki AudioTechnica, podzielcie się jakie nauszniki/pady polecacie dokupić

1 godzinę temu, Bimbrownik napisał:

Zadziwiliście mnie. Nie spodziewałem się, iż to tak zaawansowana wiedza że nawet AudioFanatycy nie wiedzą

No sam widzisz jak wygląda sytuacja, a nie ma magicznego sposobu, by powiedzieć czy dane nauszniki będą pasować do Twoich słuchawek. Jedyny sposób to kupić i sprawdzić. Jeśli nie chcesz tak ryzykować, najpierw pisz do producenta lub dystrybutora czy maja na sprzedaż takich nauszników. Oni powinni coś zaradzić, jeśli słuchawki są dalej produkowane. 
A szukałeś na Amazonie? Może tam w oficjalnym sklepie( raczej jakiś na pewno jest) będą akcesoria i pady.

• 5 weeks later...

Cześć,

Nie wiem, czy aktualne, ale.... nie zmieniaj padów :) Zestawowe są bardzo dobre - lepiej dognij sobie pałąk w słuchawkach, co poprawi przyleganie, uszczelnienie oraz stabilność słuchawek: