Jump to content

Słuchawki dokanałowe do 2000zł


Recommended Posts

Witam serdecznie. Poszukuję słuchawek dokanałowych które dobrze skomponują się z moją AIM SC808 (odsłuch będę prowadził głównie w takiej konfiguracji). Słucham wyłącznie metalu/rocka więc fajnie jakby owy model właśnie w takie gusta się wpisywał. Budżet raczej nie większy niż 2000zł. Jestem ciekawy waszych propozycji.

Link to post
Share on other sites

Poczytałem trochę na temat lcd2c i tak się zastanawiam czy warto dopłacić do takiego rozwiązania. Czy kupowanie megnetostatów za tyle ma sens w tej konfiguracji? Oraz jak wypadają konkurencyjne hifimany Sundara, czy warto dopłacić do lcd2c czy jednak spokojnie da się zadowlić właśnie czy mś tańszym? Jestem bardzo ciekawy jak zachowują się takie przetworniki przy odsłuchu dynamicznego i agresywnego metalu.

Link to post
Share on other sites

Jest takie powiedzenie "chytry traci dwa razy". Jeśli ma się budżet, to nie warto w wielu sytuacjach oszczędzać. Przy 70 Ohmach i 101 dB skuteczności, dobrze jest pilnować na SC808 poziomu głośności. Na zbyt wysoki gain pomoże filtr stałoobciążeniowy, projektowany zresztą przeze mnie pod takie scenariusze. 

  • Approved 1
Link to post
Share on other sites

Nie, to jasne słuchawki i nie radziłbym ich spinać z jasnym zrodlem jakim jest AIM chyba, ze świadomie się dąży do takiego brzmienia. Wg Tutaj potrzebne są ciemniejsze słuchawki jak HD650

Link to post
Share on other sites

Zawęziłem obszar poszukiwań do tych 2 modeli. Jestem bardzo ciekawy jak potrafią brzmieć słuchawki planarne, jednak napotkałem wiele opinii, że HD 650 mimo znacznie niższej ceny, spisują się lepiej od LCD 2C, zwłaszcza jeśli chodzi o muzykę akustyczną, czy metal.

Jestem ciekawy jakie są wasze odczucia na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...