Jump to content

Prośba o radę na przyszłość tj. FiiO K5 Pro, Aune X1S, czy może iFi Zen DAC


Recommended Posts

Dobry wieczór,

już raz pytałem o radę i od tej pory cieszę się słuchawkami AudioQuest NightOwls, które uwielbiam. Działają w parze z Dragonfly Black. Bardzo mi pasuje to połączenie, ale od momentu ich kupna byłem ciekawy innych sygnatur, słuchawek, brzmień. Chciałbym w przyszłości kupić jedne ze słuchawek takich, jak HD660s, Audeze LCD-2C, AKG K712, Beyer DT 1990 Pro. Postanowiłem, że przed zakupem nowych słuchawek, które niekoniecznie będę mógł dobrze napędzić Dragonflyem, kupię porządniejszy DAC/AMP. Po przeszukaniu Internetu zawęziłem listę do:

 1. iFi ZEN DAC
 2. iFi iDSD LE nano
 3. FIIO K5 PRO
 4. Ifi Idsd Nano Black Label
 5. AUNE X1S PRO

Źródłem muzyki jest laptop, pliki MP3 320 i FLAC.

Chciałbym, żeby nowy DAC/AMP posłużył mi przy NightOwlach i przy nowych słuchawkach, cokolwiek wybiorę. Nie będą to prawdopodobnie ekstrema impedancji albo super drogie modele. Wymieniłem, o czym myślę. Czy moglibyście podpowiedzieć, czy któraś z powyższych to oczywista pomyłka, lub coś jest niewarte uwagi. Od Toppinga DX30 PRO odstraszyły mnie losowe opinie o problemach z wykonaniem sprzętu, potencjometrem. Skłaniam się ku FiiO K5 Pro lub Aune X1S ale sprzęt jest drogi, jak dla mnie, więc wolę zasięgnąć ray. Dziękuję bardzo!

Edited by malina
Link to post
Share on other sites

Witam,

Naturalnym progresem dla Black jest Cobalt, także można spróbować tego kroku. Choć 1. Zen również będzie mocno zbieżny kierunkiem. 

2. - czy aby przypadkiem wciąż jest produkowany?

3. - nie testowałem.

4. - bardzo neutralny układ, aż nazbyt neutralny moim zdaniem. Nie zrobił na mnie piorunującego wrażenia.

5. - nie wiem jak wersja PRO, ale podobnie jw. z tym że z przyjemnym naciskiem na średnicę. Wzmacniacz wbudowany nie był specjalnie mocny. 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję,

zanim zacząłem się rozglądać za progresją myślałem, że Cobalt jest poza moim zasięgiem cenowym. Teraz po ustaleniu budżetu rozpatrywałem go przez chwilę, ale po pomyślałem, że jeśli chcę coś, z czym pozostanę na dłużej, to poszukam czegoś nie zasilanego z USB, albo inaczej dysponującego większą mocą. Nie jestem specjalistą, więc mogę mylić pojęcia.

Dziękuję za sugestię.

Mi też podoba się perspektywa ZEN DAC. Z tego, co czytałem może być parowany z np. neutralnymi słuchawkami, żeby nieco je ocieplić. Podobno ma "analogowe" brzmienie. Czy podłączony do NightOwls nie sprawi, że bas będzie nie do zniesienia?

Co do X1S zrozumiałem, że jest bardzo neutralny i po prostu w profesjonalny sposób podkreśli charakter słuchawek. Czy można go rozpatrywać w tych kategoriach? Myślałem też, że może być dobrą parą dla NightOwls ze względu właśnie na neutralny charakter wzmocnienia? 

Aktualnie moim jedynym źródłem informacji są opinie z Internetu. Po zawężeniu wyboru do, powiedzmy, dwóch wzmacniaczy prawdopodobnie zamówię dwa z opcją odesłania jednego z nich po odsłuchu.

Link to post
Share on other sites

Cobalt to najbezpieczniejszy wybór, jeśli ma to być granie uniwersalne. Jest zdecydowanie lepszy od Blacka. ZEN rzeczywiście zapewnia coś, co można nazwać "analogowym sznytem", warto przetestować.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję, a zatem na mojej liście pozostały

 1. ZEN DAC
 2. Dragonfly Cobalt
 3. FiiO K5 PRO
 4. Aune X1S

W takiej kolejności. Czy można odrzucić jeden z nich z przyczyn obiektywnych? Mogę zamówić "tylko" trzy do testu. Gdyby Cobalt miał więcej mocy, to nie zastanawiałbym się i brałbym jego. 

 

Link to post
Share on other sites

Ja z tej listy ograniczyłbym się do Zen, Cobalt, X1S. Pytanie jest jakie słuchawki maja być docelowe. X1S swietnie sprawdzi się np. z 712Pro ale do całej reszty pasuje średnio. Cobalt jest świetny, ale czy poradzi sobie z LCD2C to jest zagadka, za to podobno swietnie pasuje do Owli. Zen za to jest bardzo dobrze oceniany i do użytku stacjonarnego byłby moim wyborem nr 1

Link to post
Share on other sites

Dziękuję! Też myślałem, żeby pozostawić Cobalt i Zen i je na pewno odsłuchać, a odrzucić X1S lub K5 Pro. Docelowe póki co będą Owle. Jest duża szansa, że dość szybko pojawią się k701 (z K712 zrezygnuję) lub DT990 Pro, bo widzę, że ich cena jest przystępna.

 

 • Approved 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...