Jump to content

Słuchawki dokanałowe do Xperia Z1, do 500 PLN. Bez- lub przewodowe.

Skaza
 Share

Recommended Posts

Mam pewien dylemat związany z wyborem słuchawek dokanałowych...

Posiadam smartfon Sony Xperia Z1, którego używam do odtwarzania muzyki poza domem. Waham się pomiędzy wyborem słuchawek bezprzewodowych, a tradycyjnym rozwiązaniem, jakim są słuchawki przewodowe. Nie znalazłem zbyt wielu testów słuchawek bluetooth, dlatego jestem niezmiernie ciekaw - Czy istnieją dobrze grające słuchawki bezprzewodowe, działające na baterii ~8 godzin? Jeżeli nie, to może lepszym rozwiązaniem bedzie inwestycja w tradycyjny sprzęt. I tutaj pojawia się kolejne pytanie - Otóż, czy do takiego smartfona warto inwestować w nieco droższe słuchawki, np. Yamaha EPH100 (których opis przypadł mi do gustu)? A może ich potencjał nie zostanie w pełni wykorzystany i lepiej będzie ograniczyć się do np. Brainwavz M3?

Ewentualnie, jestem otwarty na wszelkie alternatywne propozycje i sugestie. Na słuchawki mogę przeznaczyć maksymalnie 500PLN. Słucham głównie dubstepu, muzyki elektronicznej i filmowej, również rocka i nieco popu, a czasami coś bardziej instrumentalnego. Wiem, to prawdziwy misz-masz różnych gatunków. Niezmiernie istotne, aby grały dobrej jakości basem, ale równocześnie nie zagłuszającym pozostałego pasma. Formaty to głównie FLAC. Jeżeli mogę jeszcze uzupełnić powyższe informacje, proszę pytać...

Pozdrawiam  ^_^

Telefony najczęściej oscylują jakością w okolicach odtwarzacza za 300/400 zł. 

Osobiście do telefonu jestem zdecydowanym fanem używania tańszych słuchawek. 

Jest parę powodów:

1)jakość w telefonie nie jest zbyt wygórowana, nie wspominając o mocy,

2)hałas przy używaniu słuchawek skutecznie odbiera przyjemność z słuchania, nawet jeżeli są tam super mikrodetale to po prostu mobilnie ich nie słyszymy, 

3)jak to bywa zdarzają się przygody z dokami, a to trafią na drzwi w samochodzie, albo pod but, a szkoda tych 400 zł. 

Moim rozwiązaniem byłby Brainwavz Delta. Tanie i lekkie słuchawki,  o świetnej relacji ceny do jakości. Poza tym powinny się wpisać się w Pana preferencje muzyczne. 

Pozdrawiam 

Edited by Lemonsky