Jump to content

AKG K712 Pro - pady oraz modyfikacja gumek

Recommended Posts

Witam serdecznie. Udało mi się reaktywować AKG K712 PRO. Niestety ale nausznice i tak wymagają wymiany. Chciałbym zamówić nowe, ale widzę że dostępność w PL jest ciężka. Chociaż znalazłem tutaj http://www.akg.waw.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=13019

Problem w tym że na zdjęciu widzę że chyba są kątowe. Natomiast K712 PRO takowych nie posiadają no i jak się nie mylę są żelowe memory foam. Czy ktoś miał styczność? Albo czy są jakieś dobre zamienniki? Będę wdzięczny za sugestię. 

Druga sprawa dotyczy gumki naciągu "pałąka". Jest jakiś mod który usprawni ich umiejscowienie na głowie?

Są to zwykłe pady od klasycznych K7. Opis wprowadza jednak w błąd - o ile są kompatybilne, nie są to pady dedykowane do modelu K712 PRO i modyfikują one ich dźwięk, wg relacji różnych osób - na minus. Oryginalne pady do K712 można kupić w Thomannie, aczkolwiek cena jest dosyć wysoka. Zamienniki to ogromne ryzyko i na ogół loteria co się dostanie. Większość z nich nigdy nie powinna znaleźć się w sprzedaży, bo albo jest wprowadzana na rynek lewymi drzwiami, albo widać, że była projektowana "na pałę" przez kogoś, kto chyba nie do końca nawet wie jak K7 wyglądają. Samego sklepu również nie mogę polecić ze względu na wykorzystywanie moich zdjęć do celów komercyjnych bez mojej zgody. Z takim podejściem wobec osób postronnych trudno mieć zaufanie także jako potencjalny klient.

Nie wiem co to znaczy "usprawnić umiejscowienie" w kontekście gumek. 

Bardziej chodzi o to że gumki straciły swoją elastyczność. Po pewnym czasie słuchawki zaczynają opadać i osiadają na górnej części ucha. Jako że jest to model Slovakia to mają już trochę czasu, zauważyłem to już jakiś czas temu, wcześniej bez problemu trzymały się na głowie i słuchawki nie opadały. 

Też posiadam te słuchawki kupiłem używki, i zastanawiam się nad wymianą tych gumek. W przyszłości będzie trzeba poszukać jakiegoś tutoriala jak się je rozbiera i osobiście wymieniłem być na jakieś mniej elastyczne gumki na mojej głowie w zasadzie nie muszę mieć w ogóle regulacji mam małą głowę. Co do padów też szukam i tylko w Thomasie widzę oryginalne w moich muszę wymienić siateczkę na jednym padzie , mógłby ktoś doradzić gdzie taką siateczkę kupić ? Załączam zdjęcie. Pozdrawiam 

20210101_151654.jpg

Mi się udało dostać dosłownie ostatnią parę z essaudio. Co do gumek może spróbuję jakąś "wariację" tego sposobu. Zaszedłem na tyle daleko by postawić je na nogi, to teraz się nie poddam :D .

11 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Można zrobić samemu z pończochy. 

Przymierzałem się do tego ale pończocha rozciąga się mocno i źle się nakłada. Znalazłem fajny materiał do maskownic głośników wydaje mi się że się nada, kupiłem jeszcze siateczkę do wyławiania rybek bo jest materiałowa i z drobnym oczkiem póki co założę to i będę szukał dalej. Myślicie że materiał do maskownic taki cieniutki zmieni właściwości soniczne ? Nie wydaje mi się żeby porównując ten oryginalny z padów to takiego do maskownic gdzie ucho jest praktycznie w środku nausznicy. 

Teraz, EvilKillaruna napisał:

Nie powinien. 

Znalazłem stare pady od Audio-Technica nieużywane w szufladzie mogę wyciąć ten materiał i przykleić muszę tylko sprawdzić czy mam szybkoschnący klej. 

Czy ktoś ma doświadcznenie z padami od Dekoni Audio ? 

Interesują mnie 2 modele : 

https://www.audiosanctuary.co.uk/dekoni-audio-elite-hybrid-series-sheepskin-replacement-earpads-clone-en.html

https://www.audiosanctuary.co.uk/dekoni-audio-elite-velour-series-replacement-earpads.html

I strona producenta 

https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-hybrid-earpads-for-beyerdynamic-dt-series-headphones-and-amiron-also-fits-t5-and-many-more/

https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-elite-velour-earpad-set-for-beyerdynamic-dt-770-880-990-and-more/

Z tego co czytałem o wersji skórzanej  na anglojęzycznych forach to ludzie mówili że jedyne co to scena robi się trochę węższa ale ponieważ AKG K712 mają dosyć szeroką scenę nie było to mocno odczuwalne . Mówili że sa grubsze ucho ma więcej miejsca . 

Interesuje mnie wersja hybrydowa welurów na górze z boku skórka i w środku skórka perforowana . 

Co myślicie ? 

Godzinę temu, wulisu napisał:

Czy ktoś ma doświadcznenie z padami od Dekoni Audio ? 

Tak, ja. Wydawały się fajne i solidne, póki nie zaczął mi na Audeze schodzić z jednej pary z nich pigment i nie zaczęły śmierdzieć chemią. Niby sheepskin, ale cóż... może tylko taki egzemplarz. 

Zmiana padów na K7xx automatycznie będzie oznaczała alterację brzmienia i niekoniecznie musi się to odbywać w dobrym kierunku.

54 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Tak, ja. Wydawały się fajne i solidne, póki nie zaczął mi na Audeze schodzić z jednej pary z nich pigment i nie zaczęły śmierdzieć chemią. Niby sheepskin, ale cóż... może tylko taki egzemplarz. 

Zmiana padów na K7xx automatycznie będzie oznaczała alterację brzmienia i niekoniecznie musi się to odbywać w dobrym kierunku.

Dzięki za info ciekaw jestem co na to producent  , reklamowałeś je może ? Może miałeś felerną parę.  Naprawiłem swoje pady więc pośpiechu nie ma . To może w takim wypadku bezpieczniejszym zakupem będzie zakup wersji welurowej. Czy do K712 pro jest w ogóle jakaś sensowna alternatywa ? 

Myślę jeszcze nad zmianą kabla 1.50 cm długość będzie idealna, ponieważ nie mam innych kabli ciężko mi się odnieść co do zmian w poszczególnym zakresie sonicznym z moim Motu M4 jak dla mnie grają świetnie nie słuchałem również z Teac Ud501 . Na pewno w stosunku do oryginalnego kabla nie zmieniałbym nic w wysokim zakresie może minimalnie środkowym-wyższym zakresie lekko w dół , co do basu nie lubię podbitego basu może się to wydawać fajne przez chwilę ale mnie na dłuższą metę męczy , wolę kiedy wszystko gra jak najbardziej równo-neutralnie we wszystkich zakresach. 

Dużo pracuję z dźwiękiem i kiedy tworzę własne brzmienia na syntezatorze czy miksuję materiał nie może żaden zakres być podbity, stąd pewnie mam takie preferencje. Możecie polecić jakiś kabel ?  

Nie wiem co na to producent. W padach do HD800 miałem z kolei problem z klejeniem. Nie był to jednostkowy przypadek. Ktoś nawet wrzucał kiedyś zdjęcie jak pady się rozkleiły same z siebie i gąbka wyszła na wierzch. 

Może Vesper. 

26 minut temu, wulisu napisał:

Możecie polecić jakiś kabel ?  

https://www.audiofanatyk.pl/kategoria-produktu/kable-sluchawkowe/

Patrząc po preferencjach i oczekiwaniach, najpewniej https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-sluchawkowy-ac2-pro-do-akg-gwintowany-jack-35-63-mm-mxlr-3-pin/