Jump to content

Sennheiser hd 820+ Astell&Kern KANN Alpha. Czy potrzeby wzmacniacz?

Recommended Posts

Dzień dobry

Chciałbym kupić odtwarzacz Astell&Kern KANN Alpha i słuchawki Sennheiser hd 820. Jest to drogi sprzęt dlatego chciałbym się upewnić czy pasuje do siebie i czy w pełni wykorzystam jego potencjał czy może jednak trzeba kupić dodatkowo jakiś wzmacniacz słuchawkowy?

Bardzo proszę audiofilów i znawców tematu o pomoc. 

Witaj,

co prawda posiadam trochę odmienną konfigurację, bo HD800S + Kann Cube, ale raczej bez zewnętrznego wzmacniacza się nie obejdzie jeśli chcesz słuchać takiego zestawu na poziomie. W moim połączeniu jest już za dużo detalu i masa informacji przytłacza. Z Alphą i HD820 może być trochę spokojniej, niemniej HD800/S/820 to nie są imo słuchawki do grania z DAPa, nawet tak mocnego jak Cube/Alpha. Pomijam fakt, że przy tak drogim zestawie niezbędne wydają się odsłuchy próbne, chyba że jesteś oblatany w sprzęcie i wiesz co jak gra m/w. Dodatkowo wziąć pod uwagę fakt, że Alpha nie ma dedykowanego Line Out'u na wzmacniacz jak Cube.

15 godzin temu, decees napisał:

Z Alphą i HD820 może być trochę spokojniej, niemniej HD800/S/820 to nie są imo słuchawki do grania z DAPa, nawet tak mocnego jak Cube/Alpha.

Ale co Cube nie daje rady napędzić HD800? Bo jeśli daje radę, to dlaczego to nie są słuchawki pod dap-a. 

Oczywiście przy takich słuchawkach zewnętrzny wzmacniacz wygra, ale Cube ma trochę mocy pod kopułą i ludzie dawali radę pędzić z niego nawet Audeze.

6 godzin temu, Nehero napisał:

Ale co Cube nie daje rady napędzić HD800? Bo jeśli daje radę, to dlaczego to nie są słuchawki pod dap-a. 

Bo jest coś takiego jeszcze jak wysterowanie. Na K1000 osiągam satysfakcjonującą głośność już z Essence STX, ale nie powiedziałbym, że to słuchawki w pełni napędzone i wysterowane. HD8xx to jedna z najbardziej kapryśnych serii słuchawek, bardzo wybredna co do toru audio.

@Nehero dokładnie tak jak powyżej Jakub napisał, kupując coś z serii HD8xx trzeba mieć na uwadze ich bardzo wysoką czułość na wszelkie elementy. Cube je napędza spokojnie, ale sam w sobie jest tak trójwymiarowy, że w połączeniu z trójwymiarowością 800tek robi się niezły rollercoster ;) na dłuższą metę męczące imo.

Jeszcze co do wyjścia na wzmacniacz, to doczytałem, że Alpha pomimo braku dedykowanego wyjścia ma w menu opcję LIne-out ze standardowego wyjścia słuchawkowego.

On 12/30/2020 at 7:55 AM, decees said:

Witaj,

co prawda posiadam trochę odmienną konfigurację, bo HD800S + Kann Cube, ale raczej bez zewnętrznego wzmacniacza się nie obejdzie jeśli chcesz słuchać takiego zestawu na poziomie. W moim połączeniu jest już za dużo detalu i masa informacji przytłacza. Z Alphą i HD820 może być trochę spokojniej, niemniej HD800/S/820 to nie są imo słuchawki do grania z DAPa, nawet tak mocnego jak Cube/Alpha. Pomijam fakt, że przy tak drogim zestawie niezbędne wydają się odsłuchy próbne, chyba że jesteś oblatany w sprzęcie i wiesz co jak gra m/w. Dodatkowo wziąć pod uwagę fakt, że Alpha nie ma dedykowanego Line Out'u na wzmacniacz jak Cube.

Dziękuję za odpowiedź. Trudno mi zrozumieć kiedy mówisz o roller costerach i tròjwymiarowościach ponieważ jestem dosyć zielony w tym temacie. Myślałem że jak wydam dużo pieniędzy na dobre słuchawki i dobry odtwarzacz to w zupełności wystarczy i będę mógł cieszyć się wspaniałą jakością dźwięku ale z tego co czytam to nie takie proste. Niestety nie mam możliwości próbnych odsłuchów ze względu na miejsce zamieszkania. Chyba zrezygnuję z hd 820 bo nie chcę wydawać tyle pieniędzy na coś z czego mogę być niezadowolony. Zamiast tego kupię coś tańszego tylko jeszcze nie wiem co. Może hd 660 plus Kann Alpha lub Fiio 15? Mógłbym poprosić o pomoc w doborze? 

Niestety podejrzewam, że nikt w ciemno nie poleci Tobie czegoś konkretnego, jeśli nie ma żadnego punktu odniesienia. Musiałbyś conajmniej napisać co posiadasz / posiadałeś do tej pory i czego konkretnie oczekujesz. To że coś jest drogie nie oznacza że Tobie przypasuje. Jest wiele czynników okołomuzycznych typu ergonomia, wrażenia estetyczne... 

5 godzin temu, Muzgotrzepny napisał:

Myślałem że jak wydam dużo pieniędzy na dobre słuchawki i dobry odtwarzacz to w zupełności wystarczy

To jest dobry kierunek, ale nie w przypadku serii HD8xx - pod warunkiem tego co napisałem powyżej.

• 2 weeks later...
On 1/2/2021 at 6:39 PM, decees said:

Niestety podejrzewam, że nikt w ciemno nie poleci Tobie czegoś konkretnego, jeśli nie ma żadnego punktu odniesienia. Musiałbyś conajmniej napisać co posiadasz / posiadałeś do tej pory i czego konkretnie oczekujesz. To że coś jest drogie nie oznacza że Tobie przypasuje. Jest wiele czynników okołomuzycznych typu ergonomia, wrażenia estetyczne... 

To jest dobry kierunek, ale nie w przypadku serii HD8xx - pod warunkiem tego co napisałem powyżej.

Wybacz za późną odpowiedź. 

Nie mam doświadczenia z tego rodzaju sprzętem. Nigdy nie posiadałem takich drogich rzeczy ale kocham słuchać muzyki (muzykę?) i chciałbym mieć dobry sprzęt na którym mógłbym jej słuchać w wysokiej rozdzielczości np. w formacie dsd i na Tidalu i tylko u siebie w pokoju. Nie ma miejsca na opcję słuchania muzy poza domem. Zależy mi na tym aby słuchawki były wygodne, zakrywały uszy, i nie uciskały zbyt mocno. Jeśli chodzi o dźwięk to uwielbiam detale w muzyce, lubię dźwięki z oddali, takie które brzmią jakby dobiegały z innego pomieszczenia. Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć. Słucham muzyki klasycznej, metalu i elektronicznej jak np. Gaiser vs Heartthrob - nasty girl. Lubie detale. Do wydania mam 3000 euro. Nie wiem co jeszcze mógłbym dodać. 

Edit. Już zdecydowałem że kupię Kann Alpha, potrzebuje tylko pomocy w doborze słuchawek do 1600 euro.

Edited by Muzgotrzepny