Jump to content

Otwarte słuchawki do 1200zł


vonBaron
 Share

Recommended Posts

Witam, naszła mnie ochota na spróbowanie otwartych słuchawek. Od razu piszę że używki odpadają. Preferuję neutralne i zrównoważone brzmienie bez sybilatnów ale bez przesadnej analityczności. Służyć będą w 90% do odsłuchu wszelkiego rodzaju metalu i hard rocka. Zależy mi też na tym żeby słuchawki nie potrzebowały modów czy wymiany kabli, mają grać dobrze już po wyjęciu z pudełka.

Edited by vonBaron
Link to comment
Share on other sites

Zalecany, ale nie konieczny.

Bez lepszego kabla też grają na dobrym poziomie, a kabel jak to kabel to ostatni szlif. Moim zdaniem to jest ciekawa opcja, bo daje nam możliwość poprawy dźwięku, ale nie jest powiedziane, że jest to konieczne.

Poza tym AIM to dość ostra karta, więc kocyk od firmowego kabla się przyda. No i nie oszukujmy się, ale AIM to nie jest żaden High End i lepiej pieniądze na kabel zainwestować w lepsze źródło lub modyfikację obecnego niż wymianę kabla, bo to da większe efekty.

Edited by Lemonsky
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

HD650 mają mniej wyrazistą górę i trochę bardziej nastawione są na bas. Co ważne bas w Sennheiserach nie należy do przesadnie szybkich. Osobiście do metalu i hard rocka raczej widziałbym coś ze stajni Beyera. Z tym, że to nie tak, że Sennheisey są złe, raczej kwestia preferencji (w kontekście konkretnej muzyki).

Dodatkowo jeśli jesteśmy w temacie HD650 i HD600 to stockowy kabel od HD650 sprawia wrażenie porządniejszego.

Edited by kopec23
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Niestety serii K6xx nie znam, z wyższych modeli styczność miałem tylko z Q701 (modowane według AF oraz stockowe) i mogę o nich o nich że mogą grać zbyt lekko do rocka, może brakować dociążenia basu. No i w moim przypadku raczej wolę je parowane z cieplejszymi źródłami. Z przeczytanych porównań K612 Pro powinny być bardziej stonowane, ale bez słuchania nie chcę rzucać się na formułowanie jakichś tez.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vonBaron said:

Czytałem że do HD600 zalecany jest lepszy kabel który trochę kosztuje.

Parę mc temu zaaplikowałem sobie do Hd600 kabelek od audeos .

Jako upgrade do Hd600 / HD650 warto go kupić . Zmiana wobec stokowego kabla jest zauważalna i nie trzeba się niczego doszukiwać dosłuchiwać . Fabryczny kabel chyba psy mi już zjadły :)

Link to comment
Share on other sites

Q701 na dobrym źródle nie mają problemów basem, ale są ostre. Jakościowo ten bas jest na wysokim poziomie, ale jest go mało. Jednakże przez swoją szybkość wybrzmiewania może to nie przeszkadzać.

Ja nie neguje zmiany kabla w HD600, bo sam posiadam taki model z kablem własnej produkcji, ale nie uważam, że zmiana jest warta zakupu tego kabla za 400 zł. Lepsze efekty jesteśmy w stanie uzyskać sprzedając HD600 i kupując model droższy o te 400 zł.

 

Widzę, że nie zastosował się Pan do mojej propozycji dokształcenia się w zadawaniu pytań na forach, więc trzeba bedzie trochę bardziej na siłę.

Jakie ma Pan obecnie słuchawki?

AIM jest modyfikowany?

Jakiej zmiany Pan oczekuje w dźwięku?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

I tak ostatecznie będę musiał się przejść do jakiegoś sklepu audio i tam osłuchać podawane tutaj słuchawki, ten temat ma charakter czysto poglądowy. Obecnie posiadam słuchawki Focal Spirit Classic i po ostatniej zmianie opampów na karcie mogę powiedzieć że zacząłem odkrywać je na nowo, teraz dźwięk jest bardzo bliski tej perfekcji której szukałem. W sumie nie oczekuje zmiany w dźwięku, może minimalnie mniejszej ilości basu i to chyba tyle. Nigdy nie miałem na głowie słuchawek otwartych z wyższej półki i chcę zobaczyć jaka jest różnica względem zamkniętych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...