Jump to content

Beyerdynamic dt880 600 ohm + Aune T1

Recommended Posts

Witam,

zastanawiałem się nad kupnem Beyerdynamic dt880 600 ohm + Aune T1... i tu pojawia się problem. Znalazłem kilka wersji:

-Aune T1 SE - które jako jedyne są dostępne w sklepach 

-Aune T1-6922-BK

-Aune T1 MK2 - których recenzja jest na stronie

-Aune T1 - których recenzja jest na stronie

Ciekawi mnie:

1.Czym te wersje się różnią?

2.Czy ma to wpływ na jakość dźwięku?

3.Dlaczego nie mogę znaleźć wersji innych słuchawek w sklepach? (już ich nie produkują? SE to nowa wersja pozostałych? a może za słabo szukam?)

4.Czy mam się obawiać żywotności lampy?

5. Co sądzicie o tym zestawie:

FiiO E09K QOGIR + FiiO E17 do 250.Czy w ogóle je napędzą i jak ten zestaw wypada w porównaniu z tytułowym?

1.Najprawdopodobniej różnią się drobnymi zmianami w budowie i ewentualnie oryginalnie montowaną lampą.

2.Skoro wprowadzają ulepszone modele to raczej ma.

3.Rozumiem, że to pytanie o Aune T1. Ponieważ firma Aune produkuje obecnie wyłącznie model SE.

4.Z tego co wiem to lampa może mieć żywotność nawet 5000h, więc pewnie zdąży się go Pan pozbyć zanim będzie potrzebna wymiana.

5.Zestaw jest dość ciekawy, ale może się nie zgrać słuchawkami, bo z tego co pamiętam to E09k jest dość surowy. Mocy powinno wystarczyć. Moim zdaniem oba zestawy grają na podobnym poziomie tylko różnią się między sobą barwą.

Brakuje mi informacji na temat obecnego zestawu. Samemu do tych słuchawek dobrałbym Aune x1s, bo uważam go za układ na wyższym poziomie niż T1, ale ja lubię analityczne brzmienie o dobrym jakościowo basem, z oddaloną średnicą. 

Obecnie mam zestaw, który większość ludzi by mi odradziła (łącznie z autorem bloga), więc póki nie poznam punktu odniesienia, nie jestem w stanie ustosunkować swoich porad do Pana gustu.

Pozdrawiam

• Upvote 1

Dziękuje za szybką odpowiedź.

Co do obecnego zestawu to niestety brak, zapomniałem o tym wspomnieć no chyba że taki za 100 zł się liczy. A co do gustu to sam nie wiem, nigdy nie słucha muzyki w niczym powyższym 300 zł. Mieszkam na wsi niedaleko mam małe miasto ale nie ma tam żadnego sklepu audio, w takim media market nawet nie mają słuchawek testowych a oferta zamyka się na 350 zł. Jeśli chodzi o znajomych to żaden się tym nie interesuje. Więc idę trochę w ciemno a jestem zadania że lepiej kupić raz a dobrze (wiem że ciężko tego dokonać jeśli nie zna się swojego gustu). Jeśli ma Pan jakąś sugestię co powinienem zrobić to chętnie przeczytam.

Oczywiście, że obecny się liczy, bo daje jakikolwiek pogląd na Pana gust. Prosiłbym również o parę słów co w nim Panu nie odpowiada. 

Zastanowiłbym się czy zakup aż tak drogiego zestawu na początek to dobry pomysł, bo może się Panu nie podobać dźwięk prezentowany przez sprzęt tej klasy. 

Jeżeli za źródło ma służyć komputer to osobiście zacząłbym od E10k i AKG M220 PRO (forumowicz Mayster ma na sprzedaż nowe za 330 zł).

• Upvote 1

Jeśli chodzi o to co mi nie odpowiada w tych słuchawkach (oczywiście wszystko:D). Bas a raczej jego brak(bardzo płytki) ogólnie nic w nich charakterystycznego wszystko wydaje się takie szare bez emocji (spłycone). Brak czegokolwiek co wprowadza trochę życia czy energii która jest całkiem istotna (nie znam się ale wydaje mi się że nie zaszkodziłoby). O przestrzenności nie będę nawet wspominał. Jeśli miałby je do czego porównać, powiedziałbym że słuchanie w niech muzyki jest jak oglądanie najpiękniejszych miejsc na świecie, w okularach czarno-białych z rozdzielczości 240p i efektem całkowicie płaskiego obrazu. Ale na plus na pewno wytrzymałość, to że jest mikrofon (chociaż to może być równie dobrze minus) i są nawet całkiem wygodne. 

Mam nadzieje że rozszyfrował Pan o co mi chodziło i coś z tego zrozumiał. 

Co do proponowanego przez pana zestawu to tak jak pisałem u góry że wolałbym kupić od razu coś nieco lepszego (wiem że trochę przesadzam ale nie chce potem znowu kupować czegoś nowego albo dokupywać). Po drugie beyerdynamic mi się mogą nie spodobać to równie dobrze z akg może być tak samo (chyba że jest inaczej to wtedy proszę mnie poprawić). 

A jeśli ma Pan jeszcze jakieś rady do bardzo chętnie poczytam (pisze Pan bardzo konkretnie i krótko czego ja nie potrafię, czyta się to bardzo przyjemnie:)) i jak by mógł Pan mi powiedzieć jak mógłbym się nieco zorientować co do swojego gustu byłbym bardzo wdzięczny. Dziękuje za szybką odpowiedz.

Moja droga od taniego (300 zł)  zestawu przenośnego do obecnego trwała 3 lata. Przerzuciłem dużo sprzętu żeby dowiedzieć się czego oczekuje od dźwięku, a potem znalazłem sprzęt, który jest na najwyższej granicy moich możliwości finansowych żebym nie mógł kupić niczego lepszego :)

Moim zdaniem warto zainwestować w wycieczkę do najbliższego dużego miasta gdzie jest salon audio i tam spędzić kilka godzin na odsłuchach niż kupować cokolwiek w ciemno. Sam olewałem takie rady, ale po paru spotkaniach z forumowiczami naprawdę otwarły mi się horyzonty. Dowiedziałem się jak brzmią zestawy za kilka tysięcy i czy ja je chcę. 

Z jakich okolic Pan pochodzi? 

Problem polega na tym, że nawet jeżeli wyda Pan te 1900 zł to może być niewypał i nie dlatego, że to są kiepskie słuchawki, a ze względu na różne gusty. 

Zestaw, który zaproponowałem to produkty o bardzo dużej opłacalności i popularności. Więc nie będzie problemu z ewentualną odsprzedażą i dalszym rozwojem. Poza tym na blogu jest ich recenzja i po posłuchaniu ich będzie Pan mógł zrozumieć jak autor opisuje dźwięk, więc w razie kolejnych zakupów jest już jakiś pogląd na inne słuchawki czy DAC/AMP. 

Prosiłbym o napisanie modelu słuchawek. 

Poza tym czy w miejscu odsłuchu ma Pan ciszę i nie będzie nikomu przeszkadzał dźwięk ze słuchawek? 

• Upvote 1

Model:  Tracer Sphere 7.1 (to był wybór na podstawie: pierwsze lepsze do gier za 100 zł z mikrofonem)

Dźwięk ze słuchawek nie będzie nikomu przeszkadzał. Co do ciszy to tak średni, niedaleko domu mam ulice którą pokochali kierowcy ciężarówek(ruch jest duży ale tylko latem), mieszkam na gospodarstwie więc wiadomo że cicho nie jest. Zastawiałem się nad słuchawkami otwartymi ale skoro półotwarte są 100 zł droższe to jeśli to zapewni mi lepszą izolacje to mogę dopłacić, a zamknięte nie są mi potrzebne.  

Mieszkam około 130 km od Gdańska i 180 km od Poznania. Do Gdańska jadę za około 3 tygodnie więc to będzie najbliższa okazja.

Zastanawiałem się jeszcze nad zestawem:

a) Beyerdynamic dt880 600/250 + Creative Sound Blaster E5 

b) Beyerdynamic dt880 32 + E10k 

Coraz bardziej przekonuje się do pana zestawu (cena też ma w tym swój udział). Sam podchodziłem do tego na początku bardziej chłodno ale wszyscy polecają zestaw z tytułu i jakoś ciężko było się przekonać na coś innego patrząc jak ceny sprzętu nie zmieniają/drożeją po kilku latach a używek prawie nie ma(w Polsce i oczywiście nie wszystkiego). Myślałem że kupie raz i będę miał z głowy zakupy na kilka lat. A tak do puki nie pojadę do Gdańska będę musiał się wstrzymać.

Chętnie poznam Pana opinie na temat tych "zestawów".

Zasada jest taka, że kupujemy tylko Beyerdynamic z dwoma impedancjami przetworników: 250 Ohm i 600 Ohm. 

Podane źródła nie dadzą rady 600 Ohm, więc zostają 250 Ohm. 

Nie jestem fanem produktów Creative, więc dla mnie jedyną opcją jest e10k. 

Problemem w podanych przez Pana zestawach jest ich cena, a poza tym DT880 to już dość audiofilskie słuchawki, więc może się to skończyć zawodem. One potrafią pokazać wiele, ale nie sądzę żeby efekty na tanim torze były jakieś zachwycające. 

Moja propozycja jest bardziej uniwersalna i bezpieczniejsza dźwiękowo, a co najważniejsze znacznie tańsza. 

Trzeba pamiętać, że duża zmiana jest między słuchawkami za 100,  a 400/500 zł, a potem za kilkanaście procent poprawy trzeba płacić kilkaset złotych. 

Mówiąc czysto technicznie jakość dźwięku rośnie liniowo, ale ich cena wykładniczo :)

Pozdrawiam 

• 1 year later...

Kupiłem DT880pro, dźwięk zacny, jestem zachwycony, podłączyłem je do ifi ican nano, z komputera gra głośno lecz z telefonu już nie tak jak bym chciał. Do dźwięku nie można się przyczepić, mam wątpliwość czy można coś więcej uzyskać z DT880, w ifi szczególnie podobają mi się opcje 3D i Bas, delikatnie ale cudownie wzbogacają dźwięk. Chcę sprzedać moje Ifi Nano i kupić mocniejszy Ifi ican micro albo Aune T1 SE. Prośba o radę czy ktoś ma porównanie tych dwóch wzmacniaczy ze słuchawkami DT880?