Jump to content

Które doki wybrać? Piorytet - detaliczniść, scena

Wdwdr
 Share

Recommended Posts

Cześć! Najwyższa pora, żebym zadał tutaj jakieś pytanie ;)

Szukam słuchawek dokanałowych, stąd prośba o pomoc w dobraniu odpowiedniego modelu.

Od paru lat posiadam K550 Mk1, które uważam za słuchawki kompletne (... może dlatego, że nie miałem kontaktu z dużo lepszym sprzętem ;) ).

Tak więc od nowych słuchawek oczekuję przedewszystkim detaliczności i dużej sceny. Reszta schodzi na drugi plan. Chociaż nie ukrywam, że odrobina basu więcej, niż na to miejsce w przypadku K550 jest mile widziana.

Źródłem będzie oczywiście smartphon.

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na słuchawki to ±200zł. 

Z tego co się kiedyś orientowałem polecanymi modelami w tej kategorii cenowej były:

- SoundMagic E10

- NuForce NE700X

Jak to wygląda dzisiaj? Jestem otwarty na inne propozycje.

Jak mają się do tych modeli K323XS i K376, CX 3.00?

Edited by Wdwdr

Mówiąc szczerze to wymienione przez Pana modele mają podkreślone skraje pasma, więc nie polecam takiego zakupu.

Moim zdaniem warto byłoby zastanowić się nad Vivo XE800 (podobno działają na przetwornikach Vsonic gr07) lub jeżeli nie ma Pan problemów z słuchawkami dokanałowymi to Etymotic MC5/2/3 (używane ~150 zł).

U mnie po porównaniu zostały MC5 i jestem naprawdę zadowolony z nich.

Vivo XE800 można kupić jedynie na aliexpress i powinny kosztować ~20 USD.

@Lemonsky dzięki za odpowiedź. Gra na planie lekkiego V mi nie przeszkadza, o ile detal i scena są na odpowiednim poziomie.

Z CX 3.00 miałeś kontakt? Od Sennheisera oczekuje dobrej jakości. No i muszę przyznać, że ten model ma ciekawy design. Jestem ciekaw jak wypada na tle konkurencji.

Problem polega na tym, że duże firmy produkujące słuchawki (AKG, Sennheiser) mają problemy z dokanałówkami. Mialem okazję ich słuchać i jedyne co rzucało się w uszy to bas.

Samemu wybrałem MC5, ze wzgledu na bardzo dużą izolację. A jak się okazało bas jest dobrej jakości (nie wiem czy nawet nie lepszy niż K550) jednak ilościowo może być go mniej (to zależy jakie ma Pan źródło, bo przy dużej mocy AKG potrafią być basowe). 

Normalnie słuchawki mobilne mają podbite niskie tony, by równoważyć hałas zewnętrzny.

Etymotic to moje pierwsze słuchawki, które pozwoliły mi na komfortowe słuchanie muzyki nawet w pociągu czy tramwaju.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Generalnie mam taki nawyk, że jeśli zgadzam się z czyimiś propozycjami, to nie zabieram niepotrzebnie głosu. W tym wypadku podpisuję się pod postem Lemonsky'a, również jako posiadacz dwóch modeli Etymotica (MK5, HF2) i osoba mająca niemal wszystkie znaczące modele tego producenta w rękach (ostatnio topowe ER4XR). Co prawda osobiście preferowałem MK5 nad MC5, ale wybór między nimi padł w dużej mierze przez mniejsze korpusy tych pierwszych. Dla normalnego użytkownika lubiącego bardziej muzykalne podejście do tematu MC5 są dobrym i wartym uwagi modelem.

• Upvote 1

4 hours ago, EvilKillaruna said:

Generalnie mam taki nawyk, że jeśli zgadzam się z czyimiś propozycjami, to nie zabieram niepotrzebnie głosu. W tym wypadku podpisuję się pod postem Lemonsky'a, również jako posiadacz dwóch modeli Etymotica (MK5, HF2) i osoba mająca niemal wszystkie znaczące modele tego producenta w rękach (ostatnio topowe ER4XR). Co prawda osobiście preferowałem MK5 nad MC5, ale wybór między nimi padł w dużej mierze przez mniejsze korpusy tych pierwszych. Dla normalnego użytkownika lubiącego bardziej muzykalne podejście do tematu MC5 są dobrym i wartym uwagi modelem.

Dzięki, że się odezwałeś. MC5 są trochę po za moim zasięgiem. Celowałbym kednak w coś do 250zł.

Miałeś kontakt, którymś z wymienionych przeze mnie modeli? Może znasz jakąś tańszą alternatywę dla MC5?

PS: co do zabierania głosu to, możesz rzucić tekstem typu: Mam podobne zdanie co... ;)

Edited by Wdwdr

Mogę, ale jak musiałbym robić to co temat sztucznie go podbijając, a na to nie mam niestety czasu i cały jego zasób poświęcam teraz najczęściej na pisanie nowych recenzji. Zresztą forum ma taki sam cel jak blog, a więc niezależność. O ile blog jest teatrem dla jednego aktora (nie licząc gościnnego artykułu @Blondie z PCL), o tyle forum jako społeczność jest tworzona wspólną wartością dodaną, wobec której nie chciałbym, aby moje opinie były odbierane w sposób kończący wszelkie inne odmienne dyskusje.

NE700X - jest recenzja na blogu. Miałem też na własność. Dziś mam tylko model M.

E10 - miałem, kompletnie mi się nie spodobały i wolałem od nich lepiej grające ProAlpha.

K323XS i K376 - kojarzę brzmieniowo, ale dokanałowe AKG nigdy nie popisywały się trwałością.

CX300 - nie miałem.

MK5, ale dla Etymoticów patrząc po całokształcie ergonomii i wytrzymałości uważam, że nie ma specjalnej alternatywy.

@EvilKillaruna *CX 3.00 :) to zdaje się jest nowsza wersja tych CX 300.

Mówisz, że kojarzysz brzmieniowo modele AKG, mógłbyś coś więcej o nich powiedzieć. Kilka słów porównania względem K550? Opinii na ich temat tych doków AKG, w języku polskim jest jak na lekarstwo, więc szukam czegokolwiek.

Edited by Wdwdr