Jump to content

Recenzja słuchawek Audio-Technica AP2000Ti


Recommended Posts

@EvilKillaruna dziękuję za podzielenie się wrażeniami z odsłuchu tego modelu Audio Technic. Muszę przyznać, że miałem je u siebie tylko dni i w przypadku ostatniego dnia w moim systemie stacjonarnym grały lepiej niż na początku, a nawet przez chwilę pomyślałem o możliwości ich zatrzymania. Na mnie najbardziej pozytywne wrażenie zrobiła zdolność do bardzo czystego odtwarzania wokalizy, wzorowa według mnie gradacja planów. Zabrakło mnie w nich odrobiny więcej ciepła, naturalności wybrzmień, większej łagodności, czy szerszej sceny, jaką posiadały bezpośrednio z nimi konfrontowane średnicowe AWAS.

@decees zgadzam się z Tobą i również mi jak zawsze dobrze czytało się recenzję @EvilKillaruna. Też mam nadzieje, że przy okazji znajdą się modele AWAS oraz AWKT. Ta nowa seria słuchawek z membranami pokrytymi warstwą diamond-like carbon od AT sonicznie wypada bardzo dobrze i warto ich posłuchać. 

Link to post
Share on other sites

Damn. W końcu recenzja w starym dobrym stylu Autora - rozbudowana, bogata w porównania, soczyste impresje i barwne opisy!
Uderzyło mnie bardzo porównanie z cienką metalową płachtą dociskaną metalowym wybijakiem - bardzo dokładnie trafia ono w moje wyobrażenie.
W kolejnej recenzji słuchawek wokółusznych jest poruszana kwestia docisku padów do głowy i pozytywnego wpływu tej operacji na dźwięk. To daje do myślenia o tyle, że nie kojarzę słuchawek, które miałyby regulowany ten "stopień swobody', a przecież producenci walczą o każde rozwiazanie konstrukcyjne, które ma wpływ na odbiór muzyki.
Recenzja dla mnie szczególnie cenna, bo słuchawki te znalazły się, za jej przyczyną, nagle w kręgu pozycji mojego przystanku końcowego (obok LCD-XC), jeśli chodzi o słuchawki wysokospecjalizowane w muzyce elektronicznej. Dodatkowo Autor był na tyle uprzejmym, że dokonał bezpośredniego porównania tych dwóch par słuchawek.
Na koniec uwaga - w pierwszym akapicie "AP2000Ti to wydaje, zamknięte słuchawki dynamiczne ... ' jest chyba literówka, bo powinno, jak mi się zdaje, być "wydajne'.

  • Like 2
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...