Jump to content

Recenzja słuchawek Audio-Technica AP2000Ti

Recommended Posts

@EvilKillaruna dziękuję za podzielenie się wrażeniami z odsłuchu tego modelu Audio Technic. Muszę przyznać, że miałem je u siebie tylko dni i w przypadku ostatniego dnia w moim systemie stacjonarnym grały lepiej niż na początku, a nawet przez chwilę pomyślałem o możliwości ich zatrzymania. Na mnie najbardziej pozytywne wrażenie zrobiła zdolność do bardzo czystego odtwarzania wokalizy, wzorowa według mnie gradacja planów. Zabrakło mnie w nich odrobiny więcej ciepła, naturalności wybrzmień, większej łagodności, czy szerszej sceny, jaką posiadały bezpośrednio z nimi konfrontowane średnicowe AWAS.

@decees zgadzam się z Tobą i również mi jak zawsze dobrze czytało się recenzję @EvilKillaruna. Też mam nadzieje, że przy okazji znajdą się modele AWAS oraz AWKT. Ta nowa seria słuchawek z membranami pokrytymi warstwą diamond-like carbon od AT sonicznie wypada bardzo dobrze i warto ich posłuchać. 

Damn. W końcu recenzja w starym dobrym stylu Autora - rozbudowana, bogata w porównania, soczyste impresje i barwne opisy!
Uderzyło mnie bardzo porównanie z cienką metalową płachtą dociskaną metalowym wybijakiem - bardzo dokładnie trafia ono w moje wyobrażenie.
W kolejnej recenzji słuchawek wokółusznych jest poruszana kwestia docisku padów do głowy i pozytywnego wpływu tej operacji na dźwięk. To daje do myślenia o tyle, że nie kojarzę słuchawek, które miałyby regulowany ten "stopień swobody', a przecież producenci walczą o każde rozwiazanie konstrukcyjne, które ma wpływ na odbiór muzyki.
Recenzja dla mnie szczególnie cenna, bo słuchawki te znalazły się, za jej przyczyną, nagle w kręgu pozycji mojego przystanku końcowego (obok LCD-XC), jeśli chodzi o słuchawki wysokospecjalizowane w muzyce elektronicznej. Dodatkowo Autor był na tyle uprzejmym, że dokonał bezpośredniego porównania tych dwóch par słuchawek.
Na koniec uwaga - w pierwszym akapicie "AP2000Ti to wydaje, zamknięte słuchawki dynamiczne ... ' jest chyba literówka, bo powinno, jak mi się zdaje, być "wydajne'.

• Like 2