Jump to content

Problem z Progidy Cube BE

Recommended Posts

Witam!
Dzisiaj dotarł do mnie nowy DAC Progidy Cube BE. Sprzęt zakupiłem w xkomie. Niestety wydaję mi się, że jest uszkodzony. Zanim pójdę do sklepu wolę zapytać Was czy rzeczywiście jest to problem z urządzeniem.
Mianowicie przy podłączonych różnych słuchawkach bądź głośnikach słychać dziwne trzaski i szumy na prawym kanale. Dobrze słyszalne zaczynają być gdy potencjometr ustawiony jest w połowie. Przy maksymalnym odkręceniu trzask, szum, iskrzący pogłos staje się bardzo mocno słyszalny. Jak pisałem dzieje się to tylko i wyłącznie na prawym kanale. Dźwięk ten można porównać do trzasku podczas wypinania bądź wpinania słuchawek do portu. Czasami ten dźwięk ustaje na kilka sekund. Później znowu coś zaszeleści i się uspokoi na parę sekund.
Kartę sprawdziłem na dwóch komputerach, podpiętą po USB 2.0 jak i 3.0. Od razu zaznaczam, że gniazdka w moim mieszkaniu nie mają uziemienia (blok z lat 90' taki nowoczesny). Wyłączyłem też zintegrowaną kartę dźwiękową. Słuchawki były podpinana pod pod oba jacki dostępne z przodu, a głośniki na RCA. Nic nie pomogło. Może ktoś wie czy jest to kwestia dogrzania się sprzętu? Jakieś inne sugestie? Piszcie, jeżeli macie pomysł :) 

Słuchawki użyte w teście:
Reloop SHP-1
Philips SHP2000
EarPods'y.

Głośniki nonamowe. Płyta główna to MSI A88XM-E35, a zasilacz TT Smart SE 530 80+.

• 2 months later...

Ja również kupiłem Cube'a BE z x-kom-u i o ile trzasków nie zauważyłem, to mam taki problem że po odsłuchiwaniu utworu z dużą ilością wysokich tonów, nawet przy niskiej głośności boli mnie błona bębenkowa. A niektóre wysokie tony brzmią bardziej piszcząco niż przy odsłuchu z słuchawek dousznych i płyty głównej.

Użyłem:

-  AKG K240S ( mimo, że na forach ludzie mówili że te słuchawki świetnie się zgrywają z CUBE'm - tylko nie wiem czy koleś nie mówił o zwykłym Prodigy Cube, czy o Prodigy Cube BE, choć nie wiem czy to jest jakaś różnica ),

- Brainwavz HM5,

-jakiś słuchawki douszne, które używam z telefonem,

Płyta główna: ASRock H110m-HDV

Zasilacz: TT Smart SE 530W

Nie wiem, czy ja nie mam jakiejś wady fabrycznej, bo koleś w x-komie przy wydawaniu sprzętu otwierał pudełko, żeby zobaczyć czy wszystko jest w srodku i coś wspominał, że producent zmieniał plomby na opakowaniu.

Edited by kuba67