Jump to content

Karta dźwiękowa pod HD681 EVO MKII

Recommended Posts

witajcie poszukuje karty dzwiekowej pod sluchawki HD681 EVO MKII, na sluchawki natknalem sie poprzez Wasza stronke i jestem bardzo z nich zadowolony, sluchawki glownie sluza mi do gry CS:GO. I teraz mam pytanie czy warto zainwestowac w karte zebym wiecej slyszal na mapie? Ost grajac 1 osoba podawala mi informacje o przeciwniku (Kingston HyperX Cloud II). Ludzie polecali mi Asus Xonar DX/XD. Ale co Wy na to? moj budżet to 300 zl. Ktora karta dzwiekowa bylaby najlepsza do gier?

Witam,

Przestrzenność jest często kwestią percepcji samego użytkownika. EVO nie należą do słuchawek absolutnie przestrzennych, toteż w pierwszej kolejności warto pokusić się o ich modyfikację akustyczną. Z kart dźwiękowych trzymałbym się osobiście AIMa SC8000, choć należy pamiętać, że karta nie ma złącza mikrofonowego. DX/D1 traktowałbym tu jako ostateczność i alternatywę w sytuacji chęci nabycia później głośników wielokanałowych komputerowych. 

• 4 weeks later...

Sądząc po pytaniu nie jestem do końca pewien, czy wie Pan na czym polega sama idea equalizacji. Być może pomocny w tym względzie będzie mój komentarz z wczoraj:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/#comment-2430802992

Wtórując za nim, ustawienia należy przeprowadzać samodzielnie i tak, aby było dobrze. W takich sytuacjach z doświadczenia cudze dyktando naprawdę w niewielu przypadkach się sprawdziło :) .

Generalnie tak, aczkolwiek equalizer ma funkcję jedynie korekcyjną lub wykończeniową i nie zastąpi po prostu lepszych słuchawek. Tyczy się to również i przestrzenności. EVO na całe szczęście można modyfikować, aby ich brzmienie otworzyć, wpuścić więcej powietrza i tym samym poprawić sceniczność. Więcej na ten temat można poczytać w recenzji w akapicie Modyfikacje: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hd681-evo/

Naturalnie wszelakie takie rzeczy wykonuje się na własną odpowiedzialność. 

Kabel to juz wymienilem bo orginalny kot mi pogryzl ;p niestety sluchawki charakteryzuja sie mocnym bassem a przy xonarze w czasie gry CSGO myslalem ze mi uszy odpadna z tak duzego bassu daltego zaczalem bawic sie eq i jest znacznie lepiej. tylko zastanawia mnie dalej fakt czy polaczenie evo z xonarem to dobre polaczenie wlasnie do gry CSGO;(