Jump to content

Ifi Zen Dac , brak efektów.

Recommended Posts

Nic nie zmieniło się względem czego?
Sprzęt działa, wykrywa przetwarzany format - działa poprawnie. Widocznie względem poprzedniego źródła niewiele siędla Twoich słuchawke zmieniło.

Moim zdaniem brak od razu widocznego efektu (czy to na plus czy to na minus) nie jest oczekiwaną/prawidłową sytuacją, a przynajmniej mnie się to nie zdarzyło nigdy.

Oczywiście scenariusze mogą być rozmaite od sytuacji odniesienia (zmiana w stosunku do CZEGO?) poprzez kres możliwości słuchawek aż do niepoprawnego działania nowego sprzętu.

@Krzysztof MiśAle to jest jeden z minusów kupowania w ciemno. Po prostu strzelasz na podstawie opinii i recenzji i nie masz gwarancji, że otrzymasz dokładnie to czego oczekiwałeś.

50 minut temu, Krzysztof Miś napisał:

Moim zdaniem brak od razu widocznego efektu (czy to na plus czy to na minus) nie jest oczekiwaną/prawidłową sytuacją, a przynajmniej mnie się to nie zdarzyło nigdy.

Ja miałem podobną sytuację, miałem AKG K240 i A&K XB10, kupiłem Chorda Mojo, i ? No i nic. w 95% powiedzmy, że nie słyszałem różnicy. Zdarza się. Powód? Albo słuchawki, albo oba te sprzęty dosyć podobnie grały, albo dla słuchawek było wszystko jedno i nie potrafiły pokazywać zmian, a może i jedno i drugie. Ale tak się kończą strzały w ciemno

Teraz, Nehero napisał:

Ale to jest jeden z minusów kupowania w ciemno. Po prostu strzelasz na podstawie opinii i recenzji i nie masz gwarancji, że otrzymasz dokładnie to czego oczekiwałeś.

Bo żadna recenzja nie da Ci gwarancji, że będziesz zadowolony, poczujesz różnicę, usłyszysz to czy tamto. Znam osoby słyszące różnicę dopiero przy pułapie kilku, może kilkunastu tysięcy. Spotkałem się też z takimi, którym było wszystko jedno i do dziś chyba siedzą na HD555, bo to szczyt ich wymagań oraz percepcji. 

5 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Bo żadna recenzja nie da Ci gwarancji, że będziesz zadowolony, poczujesz różnicę,

I nie powinna dawać gwarancji. Recenzja to tylko naszkicowanie tego jak to gra, dopiero posłuchanie doda kolory i stworzy z tego pełny obraz. 

Więc za taki stan rzeczy recenzja nie odpowiada. Jeśli ktoś nie jest w stanie czegoś usłyszeć to niech nie sili się na słyszenie wbrew sobie. Albo niech zatrzyma się i zostanie z tym co ma, albo zwróci do sklepu, albo niech nabiera z czasem osłuchania i wyczulenia. Teraz może być mała lub żadna różnica, za pół roku będzie przepaść. 

• Like 1

Poprzednio - ALC888  -  Creative SB0790 Tu było widać różnice jakości, byłem zachwycony tą karta.

Obecnie    -   ALC892   - IFI ZEN DAC , Trochę głośniej na PowerMatch i lekkie podbicie niskich na TrueBass , nic poza tym.

Mam najnowsze stery.

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Obawiam się, że jeśli ktoś ma słuchawki/słuch taki że nie słyszy różnicy między integrą a Zenem to tym bardziej nie usłyszy różnicy między sterownikami ;)

Powtórzę post, bo nie którzy nie czytają. 

Poprzednio - ALC888  -  Creative SB0790 Tu było widać różnice jakości, byłem zachwycony tą karta.

Obecnie    -   ALC892   - IFI ZEN DAC , Trochę głośniej na PowerMatch i lekkie podbicie niskich na TrueBass , nic poza tym.

Moim zdaniem to na takich Beyerach, zwłaszcza 80-omowych, to różnice mogą okazać siękosmetyką, ew. ciut większe jak słuchać jakiegoś cudownie zmasterowanego albumu.
Sam mając DT990 Edition sprzedałem iFI Nano Black Label, bo względem integry w moim PC to zyskiwałem niewiele.

Edited by Guest

7 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Jeszcze zbrickuje i będzie przypał :).

To już trzeba się postarać aby coś spartolić. Do mnie też dziś dotarł Zen Dac (korzystając z Pana sugestii odnośnie DACa do kossów esp/95x w innym wątku). Aktualizacja oprogramowania zajęła kilkanaście sekund na zasadzie "dalej, dalej, zakończ" Co do samego sprzętu jestem zadowolony, ale różnicy w dźwięku po aktualizacji nie odczułem. ?

Guest jacmiszcz92

Nie czytałem manuala, ale czasem producent po pomyślnie ukończonej aktualizacji urządzenia zaleca odpięcie zasilania - w tym przypadku USB na jakiś czas.

13 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Jeszcze zbrickuje i będzie przypał :).

Jak ma naładowanego laptopa to nie ma takiej możliwości. Należy jedynie sprawdzić czy producent wymaga aktualizacji firmware na każdą nowszą po kolei czy można od razu wgrać najnowszą

Edited by jacmiszcz92

Podsumowując: Kolega ogarnął instalację i sterowniki, skoro wyczerpał więc opcje i poprawa odsłuchu nie jest zadowalająca, to sprzęt najlepiej zwrócić i tyle. 

Ja pamiętam, że po zakupie swojego egzemplarza, także po wstępnych odsłuchach nie byłem zachwycony i chciałem sprzęt zwracać (ogarnąłem już wstępne formalności ze sklepem), ale ostatecznie zmieniłem zdanie i z perspektywy czasu jestem z ZENa bardzo zadowolony. Idealnie uzupełnia mi się  - jako alternatywa - z grającym dynamicznie, przestrzennie i niezwykle energetycznie Asgardem 3 z Multibitem. Gdy potrzebuję grania cieplejszego, ciemniejszego i gęstszego (ew. extra basu z przycisku True Bass), wtedy podłączam się do ZENa. W praktyce 90% muzy idzie przez Asgarda, ale jako alternatywa ZEN (za swoją cenę) się sprawdza.

Z mojego doświadczenia, nie raz i nie dwa sprzęt na recenzji wybraniał się z grubego "meh" na początku. Przykład: AP2000Ti. Im dalej w las tym byłem z nich bardziej zadowolony, a miejscami wręcz zachwycony. Gdyby miały mocniejszy docisk albo płytsze pady, to prawdopodobnie miałbym świetny substytut dla LCD-XC. Ale też wiem, że nie należy kopać się z koniem i jeśli podczas odsłuchu w terminie do powiedzmy ok. 10 dni nic się nie zmieni, po prostu należy sprzęt zwrócić. 

• Like 1

• 2 weeks later...