Jump to content

Podłączenie integry słuchawkowej do energizera za pomocą kabla jack-2x RCA.


Recommended Posts

Mam takie pytanie z kategorii głupich, ale jak to mawiają "kto pyta nie błądzi" więc pomyślałem, że lepiej zapytać. Mianowicie idą do mnie słuchawki Koss esp/95x. Energizer do tych słuchawek ma wejście analogowe RCA i problem polega na tym, że mój conductor 3XR nie ma wyjść rca tylko same xlr. I naszła mnie taka myśl - czy można podłączyć conductora przez wyjście słuchawkowe do energizera za pomocą kabla jakc-2x RCA? Wtedy Burson robiłby za DAC. Czy takie połączenie jest bezpieczne i czy ma ono jakikolwiek sens? 

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie są przejściówki np. Neutrika z XLR na RCA. W praktyce może się okazać, że urządzenie nie będzie działało prawidłowo lub będzie np. słyszalne buczenie. Natomiast co do podłączenia wzmacniacza do RCA - nie powinno się tego robić. Bardzo duża różnica impedancji wyjściowych (kilka Ohm vs kilkanaście/dziesiąt kOhm) i mocy może spowodować uszkodzenie energizera lub np. bardzo szybko słyszalny clipping. 

Jednym z powodów dla których zdecydowałem się na swoje Pathosy i nie żałuję tej decyzji jest posiadanie jednocześnie gniazd XLR jak i RCA. Nie zdecydowałbym się na sprzęt mający tylko gniazda XLR, chyba że cały tor planowałbym zbalansowany od samego początku. W takiej sytuacji jak u Pana, raczej celowałbym w jakieś dodatkowe, bezpieczne źródło z gniazdami RCA, nawet w formie karty dźwiękowej, jeśli źródłem jest PC.  

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, co do przejściówek xlr-rca to burson ich nie zaleca bo takie połączenie uszkodziłoby opampy w bursonie. Jedyne wyjście to zastosowanie transformera xlr-rca, a to za dużo zabawy i dodatkowe koszty. A czy podłączenie kablem jack-2xrca pod integrę w pececie lub w moim przypadku Shanlinga up4 by nie zaszkodziło, czy też lepiej tego nie robić?

Link to post
Share on other sites

No właśnie. Także sam Pan widzi że natywne RCA byłoby najbardziej sensowne. 

3 godziny temu, melofil napisał:

A czy podłączenie kablem jack-2xrca pod integrę w pececie lub w moim przypadku Shanlinga up4 by nie zaszkodziło, czy też lepiej tego nie robić?

Nie wiem jak to wygląda w UP4 i czy może pracować w trybie liniowym, ale jeśli tak, to nie powinno być żadnego problemu. W AQ jest tak, że ustawione na 100% głośności przechodzą automatycznie w tryb LO. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...