Jump to content

Podłączenie integry słuchawkowej do energizera za pomocą kabla jack-2x RCA.

Recommended Posts

Mam takie pytanie z kategorii głupich, ale jak to mawiają "kto pyta nie błądzi" więc pomyślałem, że lepiej zapytać. Mianowicie idą do mnie słuchawki Koss esp/95x. Energizer do tych słuchawek ma wejście analogowe RCA i problem polega na tym, że mój conductor 3XR nie ma wyjść rca tylko same xlr. I naszła mnie taka myśl - czy można podłączyć conductora przez wyjście słuchawkowe do energizera za pomocą kabla jakc-2x RCA? Wtedy Burson robiłby za DAC. Czy takie połączenie jest bezpieczne i czy ma ono jakikolwiek sens? 

Teoretycznie są przejściówki np. Neutrika z XLR na RCA. W praktyce może się okazać, że urządzenie nie będzie działało prawidłowo lub będzie np. słyszalne buczenie. Natomiast co do podłączenia wzmacniacza do RCA - nie powinno się tego robić. Bardzo duża różnica impedancji wyjściowych (kilka Ohm vs kilkanaście/dziesiąt kOhm) i mocy może spowodować uszkodzenie energizera lub np. bardzo szybko słyszalny clipping. 

Jednym z powodów dla których zdecydowałem się na swoje Pathosy i nie żałuję tej decyzji jest posiadanie jednocześnie gniazd XLR jak i RCA. Nie zdecydowałbym się na sprzęt mający tylko gniazda XLR, chyba że cały tor planowałbym zbalansowany od samego początku. W takiej sytuacji jak u Pana, raczej celowałbym w jakieś dodatkowe, bezpieczne źródło z gniazdami RCA, nawet w formie karty dźwiękowej, jeśli źródłem jest PC.  

• Thanks 1

Rozumiem, co do przejściówek xlr-rca to burson ich nie zaleca bo takie połączenie uszkodziłoby opampy w bursonie. Jedyne wyjście to zastosowanie transformera xlr-rca, a to za dużo zabawy i dodatkowe koszty. A czy podłączenie kablem jack-2xrca pod integrę w pececie lub w moim przypadku Shanlinga up4 by nie zaszkodziło, czy też lepiej tego nie robić?

No właśnie. Także sam Pan widzi że natywne RCA byłoby najbardziej sensowne. 

3 godziny temu, melofil napisał:

A czy podłączenie kablem jack-2xrca pod integrę w pececie lub w moim przypadku Shanlinga up4 by nie zaszkodziło, czy też lepiej tego nie robić?

Nie wiem jak to wygląda w UP4 i czy może pracować w trybie liniowym, ale jeśli tak, to nie powinno być żadnego problemu. W AQ jest tak, że ustawione na 100% głośności przechodzą automatycznie w tryb LO.