Jump to content

Isk hp2011 nie pasują na głowę?

Recommended Posts

Witam, po przeczytaniu recenzji AF i kilku innych kupiłem słuchawki ISK hp2011. Po wyjęciu z pudełka i założeniu, czuje, że nie opierają się równomiernie wokół ucha, dolna część muszli ledwie co dotyka skóry. Wynika to z kształtu mojej głowy (nazwijmy to trójkątna, dużo węższy obwód pod niż nad uszami) i budowy słuchawek (muszla nie może się jeszcze bardziej przekręcić że względu na konstrukcję. Wystarczy że bardzo delikatnie docisnę palcem dół muszli tak, by zamknąć przestrzeń wokół ucha i dźwięk znacznie się poprawia, ale przecież nie mogę tak słuchać muzyki czy grać na komputerze. Regulacja góra/dół tylko pogarsza sprawę, bo jeśli są wyżej to bardziej odstają, a jeśli niżej to prawie opierają się muszle na uchu i jest to niewygodne.  Czy można jakoś pałąk dogiąć, żeby muszle mocniej przylegały, czy zwrócić towar? W sklepie przyjmą bez problemów.

Dodam, że obecnie używam starych Sennheiser hd201 i nie występuje taki problem. Nie mówiac już o nausznych Audictusach żony, w których docisk jest nawet zbyt duży dla mnie ale to już całkiem inna budowa.

Edited by Nookie

Kurcze, szkoda :/ W tej cenie ciężko znaleźć równie zachwalane słuchawki do gier/muzyki, a to pierwszy raz kiedy zdarzyła mi się taka sytuacja ze słuchawkami, choć nie miałem ich tak dużo par na uszach. Te mają regulacje zarówno góra/dół i odchylenie muszli, ale granica minimalna (brak wychylenia na zawiasie) po prostu jest dla mnie nieodpowoednia. Zostają chyba superluxy hd660 do zamówienia i wypróbowania. Dzięki za opinię.

Edited by Nookie

Słuchawki zwrócone. Sprzedawca sam wypróbował i również stwierdził, że brakuje dołu (że względu na ułożenie). Wracam do poszukiwań, dzięki za pomoc :)

EDIT

Upatrzyłem i zmierzyłem w sklepie kolejne polecane słuchawki - Encore RockMaster OE - okazały się po prostu za duże, muszla opierała się na górnej części ucha. Straciłem motywację do zakupu nowych słuchawek, bo pozostał mi tylko zakup w ciemno przez internet. :/

Edited by Nookie