Jump to content

Isk hp2011 nie pasują na głowę?


Recommended Posts

Witam, po przeczytaniu recenzji AF i kilku innych kupiłem słuchawki ISK hp2011. Po wyjęciu z pudełka i założeniu, czuje, że nie opierają się równomiernie wokół ucha, dolna część muszli ledwie co dotyka skóry. Wynika to z kształtu mojej głowy (nazwijmy to trójkątna, dużo węższy obwód pod niż nad uszami) i budowy słuchawek (muszla nie może się jeszcze bardziej przekręcić że względu na konstrukcję. Wystarczy że bardzo delikatnie docisnę palcem dół muszli tak, by zamknąć przestrzeń wokół ucha i dźwięk znacznie się poprawia, ale przecież nie mogę tak słuchać muzyki czy grać na komputerze. Regulacja góra/dół tylko pogarsza sprawę, bo jeśli są wyżej to bardziej odstają, a jeśli niżej to prawie opierają się muszle na uchu i jest to niewygodne.  Czy można jakoś pałąk dogiąć, żeby muszle mocniej przylegały, czy zwrócić towar? W sklepie przyjmą bez problemów.

Dodam, że obecnie używam starych Sennheiser hd201 i nie występuje taki problem. Nie mówiac już o nausznych Audictusach żony, w których docisk jest nawet zbyt duży dla mnie ale to już całkiem inna budowa.

Edited by Nookie
Link to post
Share on other sites

Kurcze, szkoda :/ W tej cenie ciężko znaleźć równie zachwalane słuchawki do gier/muzyki, a to pierwszy raz kiedy zdarzyła mi się taka sytuacja ze słuchawkami, choć nie miałem ich tak dużo par na uszach. Te mają regulacje zarówno góra/dół i odchylenie muszli, ale granica minimalna (brak wychylenia na zawiasie) po prostu jest dla mnie nieodpowoednia. Zostają chyba superluxy hd660 do zamówienia i wypróbowania. Dzięki za opinię.

Edited by Nookie
Link to post
Share on other sites

Słuchawki zwrócone. Sprzedawca sam wypróbował i również stwierdził, że brakuje dołu (że względu na ułożenie). Wracam do poszukiwań, dzięki za pomoc :)

EDIT

Upatrzyłem i zmierzyłem w sklepie kolejne polecane słuchawki - Encore RockMaster OE - okazały się po prostu za duże, muszla opierała się na górnej części ucha. Straciłem motywację do zakupu nowych słuchawek, bo pozostał mi tylko zakup w ciemno przez internet. :/

Edited by Nookie
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...