Jump to content

Wygodne słuchawki BT dla okularnika

Recommended Posts

Cześć, 

szukam wygodnych słuchawek bezprzewodowych z dobrym dźwiękiem, lubię szeroką scenę. Obecnie posiadam AKG K240 MK II i fiio BTR3K, ale to rozwiązanie nie jest optymalne. Kable się plątają i przede wszystkim, słuchawki są dla mnie niewygodne.

Czy jest na forum ktoś kto używa okularów i poleci jakieś słuchawki wokółuszne, którę będą wygodniejsze niż obecne AKG? Niekoniecznie muszą być BT, jeśli jest jakaś  opcja niskoohmowa by napędzić je z telefonu i uniknąć podpianania fiio również rozważę taką opcję.

Czego słucham? Głównie muzyka rockowa, ale też indie, electronica, jazz... zdarzy się opera czy utwory muzyki klasycznej lub filmowej - więc wszystkiego :)

Proszę o pomoc i jednocześnie witam na forum :)

4 godziny temu, jitt napisał:

Kable się plątają i przede wszystkim, słuchawki są dla mnie niewygodne.

Rozwiązanie to użycie krótszego kabla o mniejszej plątliwości oraz wprowadzenie kilku modyfikacji do wygody. 

Jeśli są używane pady welurowe, to polecam palowanie. Polega to na wbijaniu ich na coraz większe butelki co kilka dni. Butelki szklane. Maksymalna średnica to 26 mm, na końcowym etapie. W ten sposób uzyska się większy otwór na ucho. 

Jeśli używane są pady skórkowe, to tutaj trudno jest coś doradzić poza wymianą ich na coś w stylu okrągłych padów Brainwavz lub - jeśli problem dot. małżowin usznych - zastosowania jakiegoś podsadzenia w tylnej części padów z kawałków gąbek.

Okablowanie oferuję u siebie na sklepie przy blogu jak coś, więc tutaj nie byłoby problemu.

W zakresie innych całych słuchawek o jako takiej wygodzie - może Audictus Conqueror. Nie noszę okularów, ale znajomy pracujący na nich przez 2 tygodnie i noszący okulary nic nie raportował poza tym, że były dla niego wygodne. 

Dziękuję za odpowiedź.

Poczytałem o Audictus i dyskwalifikuje je słaba jakość mikrofonu niestety. Czy można prosić o polecenie słuchawek BT wygodnych i z dobrą jakością połączeń, fajnie jeśli miałyby też możliwość prowadzenia rozmów podczas podpięcia kablem na wszelki wypadek.

Boję się też że Audictus to może być krok wstecz względem jakości, one brzmią raczej ciepło, nie chcę iść w tę stronę - miałem już też polecane Rockmaster Live i to nie do końca moje granie.

Budżet powiedzmy 500+ może być do tysiąca jeśli znajdzie się złoty środek :)

No właśnie zaskoczyła mnie jakość połączeń z fiio i nie wiem czy znajdę coś co mu dorówna. Narazie próbuję rozciągnąć pady welurowe na butelkach :)

Edited:

Trochę muszę przyznać, że boję sie, nawet z polecenia inwestować w nieznane mi marki słuchawek.

Edited by jitt

Jestem okularnikiem i dla mnie z tego powodu zostały zdyskwalifikowane modele nauszne.

Mam słuchawki Sennheiser HD 4.40 BT, które to są modelem nausznym i jest to jeden z powodów ich nieużywania przeze mnie - słuchawki te mają dość grube i miękkie pady, ale nacisk słuchawek na uszy i ucisk małżowiny usznej na zauszniki okularów jest po jakimś czasie bolesny.