Jump to content

Muzyka klasyczna, pliki .flac, fiio x1, zmiana słuchawek?

Recommended Posts

Witam, posiadam sprzęt Filo x1, słucham muzyki klasycznej oraz operowej. Interesują mnie zmiana wysluzonych już słuchawek Phiaton Ms400. Jeśli jest ktoś w stanie i ma ochotę to będę wdzięczny za wskazanie mi paru modeli słuchawek nausznych, szczególnie preferowanych do odsłuchu klasyki (koncerty, symfonie- duża ilość instrumentów od dętych po smyczki).  Interesuje mnie szczegółowość dźwięku, tak by każdy klawisz grany przez fortepian był szczegółowo słyszalny. Wiem, że nie stać mnie na takie słuchawki, które zaspokoilyby moje rządzę odsluchowe. Dlatego poszukuję czegoś do 1000 zł, by zaspokoić namiastkę moich potrzeb. 

Dzięki za pomoc! 

Odsłuchu!

Faktycznie, tego słownika nie wertowalem, nadrobie zaległości:)

Interesują mnie typ otwartych nausznikow, z analityczna szczegółowość oraz przestrzenna scena, bas neutralny. Środek i góra powinny zdecydowanie być wyżej od basu (próbuje zobrazować wykres) . 

Odsłuchu życzę! 

To może coś pokroju AKG K701/702. Może z Fiio X1 nie zagra to na 100% ich potencjału, ale powinno być już dobrze i dać fajne, przestrzenne granie.

Edited by Guest

Na pewno zagrają lepiej z jakiegoś mocniejszego źródła stacjonarnego, ale myślę, że z X1 będzie ok, raczej nie powinno być katastrofy. Sam X1 nie jest najbardziej przestrzennie grającym grajkiem, ale nie powinno być źle.
K550 słuchałem tylko jednej, pierwszej rewizji chyba, trzeba pamiętać, że było kilak i na przestrzeni lat zmieniał się trochę dźwięk.

K550 z pierwszych wypustó pamiętam jako dosyć monitorowe, ale niexłe scenicznie słuchawki. Nie jest do poziom choćby K701/K702 czy DT990 (te odradzam, bo to raczej nie ten charakter grania, do klasyki nie są najlepsze), ale jak na słuchawki zamknięte jest dobrze. Późniejsze chyba grają już cieplej, ale nie miałęm okazji sprawdzać.
I jak na zamknięte nie dają jakiejś mocnej izolacji od otoczenia.

Jeżeli brak jakiegokolwiek tłumienia hałasu nie przeszkadza, to bym brał raczej siedemsetki któreś.

Na razie zmień słuchawki i sprawdź, czy CI pasują, wtedy będzie można odtwarzaczem trochę zmieniać i dopasowywać brzmienie.

Raczej mało obeznany jestem w kontekście parowania odtwarzaczy i nauszników, więc wstrzymam się od rekomendacji :)

Beyerdynamic DT880 albo AKG K712 abstrahując od kwestii napędowych. Ale jeśli K701/702 są polecane w kontekście tego Fiio, to ów Fiio i z tamtymi da radę. A za jakiś czas Dragonfly Cobalt i powinno być dobrze. K702 używałem przez długi czas i moim zdaniem są to słuchawki - przy licznych swoich zaletach - trudne (choć możliwe) do okiełznania, a w ostatecznym rachunku jednak ciut gorsze od DT880/K712. Mają irytującą cechę wybierania muzyki - słuchasz nie tego co się Tobie podoba, tylko tego co się podoba słuchawkom. Chociaż jeśli zgracie się ze swoimi gustami to będzie świetnie :)

Zakupione:) k701:) pierwsze wrażenia umiarkowane:) zastanawia mnie fakt, czy słuchawki typu otwartego potrzebuja większych wartości volume, w stosunku do zamkniętych? Czy k701 są na tyle wymagające że mój odtwarzacz z ledwoscia je dźwiga? 

Wykorzystuje prawie całą skalę volume 80/100, żeby komfortowo słuchać. Przy poprzednikach(ms400 Phiaton) Max volume był 60/100. 

Wzmacniacz?

Dzięki za odp