Jump to content

Adapter filtrujący - czy uaktywnia DAC o zwiększonej mocy w telefonach LG ?

Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do kupna tego adaptera: https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/adapter-filtrujacy-iem-guard-al35i-ca-jack-katowy-35-mm/

Chciałbym go użyć z telefonem LG V60, który ma quad Dac. Moje słuchawki mają mniej niż 50 Ohm, więc domyślnie dac działa z mniejszą mocą. Czy ta przejściówka sprawi, że telefon będzie wykrywał słuchawki jako te "mocniejsze", z większą impedancją ?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Witam,

W tej wersji raczej może być kłopot, o ile LG nie będzie miał własnej impedancji wyjściowej powyżej 3 Ohm. Niestety nie wiem jak to wygląda w V60. Trzeba byłoby zastosować adapter stałoobciążeniowy, który na razie mam opracowany w formie dużego jacka z przejściem na mały i cały czas myślę nad jego miniaturyzacją. 

Jeśli potrzebne byłoby już teraz coś, co może zadziałać, to mogę poratować tym: https://allegro.pl/oferta/ifi-iematch-3-5-filtr-szumow-i-przebic-okazja-9927911452

2 godziny temu, MB17 napisał:

Czy jest jakiś sposób by sprawdzić ile własnej impedancji ma telefon ?

Teoretycznie taką funkcję pełni właśnie mój adapter adaptacyjny. Im mocniejsze tłumienie tym większa impedancja wyjściowa. Jeśli po podłączeniu brak jakiejkolwiek zmiany w głośności = impedancja wynosi poniżej 3 Ohm. Natomiast model stałoobciążeniowy daje ciągłe obciążenie ~34 Ohm + dodatkowo impedancja słuchawek podłączonych. Problemem przed którym stoję jest miniaturyzacja - taki adapter wymaga troszkę miejsca w środku aby mógł działać. Mam jednak pewne koncepcje jak go zminiaturyzować. Prototyp w którym się zmieściłem wygląda tak:

1T8jOiH.png

2 godziny temu, MB17 napisał:

Ten adapter z linku rozumiem powinien zrobić robotę ?

Teoretycznie powinien. Jest to rozwiązanie od iFi Audio, bardzo często stosowane w wydajnych IEMach. Do tego ma przełącznik na dwa tryby działania. 

10 godzin temu, MB17 napisał:

Na pewno wygląda to tak samo jak w poprzednich modelach, V20, V30, V40 czy V50. Czy jest jakiś sposób by sprawdzić ile własnej impedancji ma telefon ? Ten adapter z linku rozumiem powinien zrobić robotę ?

iEMatch nie załatwi tego problemu, za małe obciążenie...

@MB17 Tak, o ile nie jest to rozwiązanie potrzebne Panu "na już", bo wtedy mam jedynie tą jedną sztukę na dużego jacka i nią mogę poratować praktycznie od ręki. To jedyny istniejący prototyp, ale w pełni działający i normalnie przeze mnie używany np. przy Essence STX. 

@MB17Niestety nie. Kabli nie posiadam gotowych od ręki - są zawsze robione od podstaw na zamówienie. Wyjątkami są sytuacje w których powstają pierwsze prototypy jakiegoś nowego kabla, który ma się dopiero na sklepie pojawić. Każdy bowiem jest testowany przed wprowadzeniem. Dobre wieści natomiast mam takie, że prototyp adaptera stałoobciążeniowego (FL35 - Fixed Load) się udał i działa dokładnie tak jak jego większy brat. Różnica względem AL35 to większy wtyk bez podsadzenia trzpienia. Oznaczenia będą takie jak do tej pory, a więc niebieski kolor pierścienia przy gnieździe dla adapterów adaptacyjnych, a pozostałe dla tych o stałym obciążeniu.

fiFCjdv.png

Mogę zrobić kilka wersji w zależności od potrzeb i wygenerowanego obciążenia:

• żółty = 15 Ohm
  • czerwony = 35 Ohm
  • brązowy = 70 Ohm

Nie wiem czy jest sens iść wyżej, bo przy 35 Ohm mam już -22,5 dB i może się okazać, że będzie aż za mocno. 35 Ohm ma w bezpośrednim porównaniu ustawienie tłumienia między EarBuddy/IEMatch na High a IEMatch na Ultra. Jeśli coś miałoby z LGkiem tu zadziałać więc i faktycznie IEMatch jest za słaby, to chyba tylko wersja brązowa. 

• 2 months later...

Przypuszczam że również potrzebuję adaptera - przy małym wzmocnieniu (cichym słuchaniu) z Axona 7 na Fiio FD1 słyszę szum (oczywiście przy głośniejszej muzyce szum znika wśród dźwięków, nie jest ponadto słyszalny, jeśli nie jest odtwarzany żaden utwór). Axon 7 jest w stanie wysterować DT-150 (250 ohm), więc podejrzewam, że 32 ohm Fiio to zbyt mało. Nie mam pewności, jaka jest impedancja wyjściowa Axona 7, w sieci znalazłem w jednym miejscu wzmiankę, że aż 63 ohm. Malo wiarygodne, ale... Pytanie - czy lepszy byłby adapter AL czy FL, czy w razie czego byłaby ewentualnie możliwa zamiana AL na FL, no i czy FL mógłby mieć wtyk kątowy? ?

Owszem, mi również wydaje się to mało wiarygodne. Testowałem AL na paru urządzeniach przenośnych, telefonach i tabletach, w żadnym nie notując takiego spadku głośności jak na STX, który ma udokumentowane 10 Ohm. Niemniej w takiej sytuacji bezpieczniej jest nabyć wersję FL, bo działa bez względu na to co dzieje się w urządzeniu źródłowym.

Godzinę temu, edcz napisał:

no i czy FL mógłby mieć wtyk kątowy?

Tylko jeśli byłby w wersji FL lub miał osoby moduł na kablu. Inaczej nie zmieszczę się z elektroniką w tak malutkim wtyku. 

Miałem na myśli takie rozwiązanie:

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/adapter-filtrujacy-iem-guard-al35i-ca-jack-katowy-35-mm/

- tylko właśnie w wersji FL, zapewne 70 ohm, brązowy.