Jump to content

Adapter filtrujący - czy uaktywnia DAC o zwiększonej mocy w telefonach LG ?


Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do kupna tego adaptera: https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/adapter-filtrujacy-iem-guard-al35i-ca-jack-katowy-35-mm/

Chciałbym go użyć z telefonem LG V60, który ma quad Dac. Moje słuchawki mają mniej niż 50 Ohm, więc domyślnie dac działa z mniejszą mocą. Czy ta przejściówka sprawi, że telefon będzie wykrywał słuchawki jako te "mocniejsze", z większą impedancją ?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam,

W tej wersji raczej może być kłopot, o ile LG nie będzie miał własnej impedancji wyjściowej powyżej 3 Ohm. Niestety nie wiem jak to wygląda w V60. Trzeba byłoby zastosować adapter stałoobciążeniowy, który na razie mam opracowany w formie dużego jacka z przejściem na mały i cały czas myślę nad jego miniaturyzacją. 

Jeśli potrzebne byłoby już teraz coś, co może zadziałać, to mogę poratować tym: https://allegro.pl/oferta/ifi-iematch-3-5-filtr-szumow-i-przebic-okazja-9927911452

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, MB17 napisał:

Czy jest jakiś sposób by sprawdzić ile własnej impedancji ma telefon ?

Teoretycznie taką funkcję pełni właśnie mój adapter adaptacyjny. Im mocniejsze tłumienie tym większa impedancja wyjściowa. Jeśli po podłączeniu brak jakiejkolwiek zmiany w głośności = impedancja wynosi poniżej 3 Ohm. Natomiast model stałoobciążeniowy daje ciągłe obciążenie ~34 Ohm + dodatkowo impedancja słuchawek podłączonych. Problemem przed którym stoję jest miniaturyzacja - taki adapter wymaga troszkę miejsca w środku aby mógł działać. Mam jednak pewne koncepcje jak go zminiaturyzować. Prototyp w którym się zmieściłem wygląda tak:

1T8jOiH.png

2 godziny temu, MB17 napisał:

Ten adapter z linku rozumiem powinien zrobić robotę ?

Teoretycznie powinien. Jest to rozwiązanie od iFi Audio, bardzo często stosowane w wydajnych IEMach. Do tego ma przełącznik na dwa tryby działania. 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, MB17 napisał:

Na pewno wygląda to tak samo jak w poprzednich modelach, V20, V30, V40 czy V50. Czy jest jakiś sposób by sprawdzić ile własnej impedancji ma telefon ? Ten adapter z linku rozumiem powinien zrobić robotę ?

iEMatch nie załatwi tego problemu, za małe obciążenie...

Link to post
Share on other sites

@MB17 Tak, o ile nie jest to rozwiązanie potrzebne Panu "na już", bo wtedy mam jedynie tą jedną sztukę na dużego jacka i nią mogę poratować praktycznie od ręki. To jedyny istniejący prototyp, ale w pełni działający i normalnie przeze mnie używany np. przy Essence STX. 

Link to post
Share on other sites

@MB17Niestety nie. Kabli nie posiadam gotowych od ręki - są zawsze robione od podstaw na zamówienie. Wyjątkami są sytuacje w których powstają pierwsze prototypy jakiegoś nowego kabla, który ma się dopiero na sklepie pojawić. Każdy bowiem jest testowany przed wprowadzeniem. Dobre wieści natomiast mam takie, że prototyp adaptera stałoobciążeniowego (FL35 - Fixed Load) się udał i działa dokładnie tak jak jego większy brat. Różnica względem AL35 to większy wtyk bez podsadzenia trzpienia. Oznaczenia będą takie jak do tej pory, a więc niebieski kolor pierścienia przy gnieździe dla adapterów adaptacyjnych, a pozostałe dla tych o stałym obciążeniu.

fiFCjdv.png

Mogę zrobić kilka wersji w zależności od potrzeb i wygenerowanego obciążenia:

  • żółty = 15 Ohm
  • czerwony = 35 Ohm
  • brązowy = 70 Ohm

Nie wiem czy jest sens iść wyżej, bo przy 35 Ohm mam już -22,5 dB i może się okazać, że będzie aż za mocno. 35 Ohm ma w bezpośrednim porównaniu ustawienie tłumienia między EarBuddy/IEMatch na High a IEMatch na Ultra. Jeśli coś miałoby z LGkiem tu zadziałać więc i faktycznie IEMatch jest za słaby, to chyba tylko wersja brązowa. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Przypuszczam że również potrzebuję adaptera - przy małym wzmocnieniu (cichym słuchaniu) z Axona 7 na Fiio FD1 słyszę szum (oczywiście przy głośniejszej muzyce szum znika wśród dźwięków, nie jest ponadto słyszalny, jeśli nie jest odtwarzany żaden utwór). Axon 7 jest w stanie wysterować DT-150 (250 ohm), więc podejrzewam, że 32 ohm Fiio to zbyt mało. Nie mam pewności, jaka jest impedancja wyjściowa Axona 7, w sieci znalazłem w jednym miejscu wzmiankę, że aż 63 ohm. Malo wiarygodne, ale... Pytanie - czy lepszy byłby adapter AL czy FL, czy w razie czego byłaby ewentualnie możliwa zamiana AL na FL, no i czy FL mógłby mieć wtyk kątowy? ?

Link to post
Share on other sites

Owszem, mi również wydaje się to mało wiarygodne. Testowałem AL na paru urządzeniach przenośnych, telefonach i tabletach, w żadnym nie notując takiego spadku głośności jak na STX, który ma udokumentowane 10 Ohm. Niemniej w takiej sytuacji bezpieczniej jest nabyć wersję FL, bo działa bez względu na to co dzieje się w urządzeniu źródłowym.

Godzinę temu, edcz napisał:

no i czy FL mógłby mieć wtyk kątowy?

Tylko jeśli byłby w wersji FL lub miał osoby moduł na kablu. Inaczej nie zmieszczę się z elektroniką w tak malutkim wtyku. 

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli takie rozwiązanie:

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/adapter-filtrujacy-iem-guard-al35i-ca-jack-katowy-35-mm/

- tylko właśnie w wersji FL, zapewne 70 ohm, brązowy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...