Jump to content

Co kupić? Ath m20x, ISK HD 9999, AKG 240?


Recommended Posts

Witam. 

Mam już parę par słuchawek, mianowicie: ISK 580, Maxwell Retro DJ, Snab overtone, koss Ur 40, JVC ha rx 7000 I ogólnie zastanawiam się nad powiększeniem swojej kolekcji marki o następne słuchawki. Rozważam wybór między: audio Technica ath m20x, ISK HD9999, czy akg 240 studio. Ogólnie ze wszystkich moich słuchawek lubię chyba wszystkie choć żadna para nie jest doskonała i każdej coś brakuje. Główne zarzuty do tych które posiadam to głównie pewne ubytki w ergonomii przy dłuższym użytkowaniu (pocące się ucho, niewygodne przy dłuższym użyciu pady), bo jakby brzmieniowo rozumiem że każda para brzmi inaczej i jakby to mi specjalnie nie przeszkadza. Dlatego zastanawiam się czy któreś z wymienionych przeze mnie słuchawek będą krokiem do przodu? Ogólnie preferowanym zamknięte ale jeżeli akg będą tego warte brzmieniowo to oczywiście rozważę. Budżet jakim dyspiu na tą chwilę to ok 140-160 zł. Większość odsłuchów w domu z porządnych wzmacniaczy (luxman l 230, rotel 820 bx3) za źródła mając cd playery, gramofon i magnetofon. Mobilnie używam którejś z już posiadanych (głównie Snab, koss i Maxwell). Mam nadzieję że ktoś coś doradzi. Pozdrawiam

Edit: post modyfikuję, dziękuję za zwrócenie uwagi. Może teraz będzie łatwiej coś doradzić.

 

 

 

 

 

Edited by dot87
Link to post
Share on other sites

Witam,

Na początek doradziłbym poprawne nazwanie tematu, aby inni forumowicze mogli od razu wiedzieć z jakim problemem się Pan boryka.   Dziękuję. 

Po drugie, nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie, bo nikt nie siedzi Panu w głowie. Musi Pan dokładnie opisać której parze czego brakuje, czego dokładnie Pan szuka i ew. zdecydować się wtedy nie na tuzin par mających wady, a na jedną parę mającą najwięcej zalet.

Nie wspominając w ogóle o tym, że nie podał Pan budżetu. 

EDIT

2 godziny temu, dot87 napisał:

Budżet jakim dyspiu na tą chwilę to ok 140-160 zł.

Bardzo mały budżet, w którym raczej radziłbym sprzedać wszystkie pary słuchawek posiadanych aktualnie i skupić się na jednej parze mającej najwięcej atutów. Żadna z podanych przez Pana zdatnych do kupienia nie jest wolna od wymienionych wad. Raczej celowałbym na Pana miejscu w duże wygodne słuchawki z dużą ilością miejsca na ucho i padami welurowymi. W przypadku modelu Studio można owszem zamontować pady welurowe, ale raz, że musiałby Pan szukać modelu MKII, dwa że ich welury mają dosyć małe otwory na ucho i wymagają drobnych modyfikacji przed użyciem, a co też magicznie nie odmienia ich welurów do końca. Ucho mi osobiście najmniej pociło się w serii GMR u KOSSa, a w zakresie potliwości być może lepiej szukać po prostu czegoś ze starych serii AKG: K500, oraz bardziej współczesnych: K601, K612 PRO, K701, K702 itd.

Link to post
Share on other sites

Ok. Dziękuję za odpowiedź. Przemyślę temat. Propozycja uszczuplenia kolekcji wydaje się racjonalna niemniej jednak wszystkie posiadane przeze mnie modele uznawane są za "budżetowe" i jako używane ich sprzedaż jest raczej nieopłacalna. W każdym razie dziękuję, gdyż uzyskałem odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie. Póki co cieszę się tym co mam a jak uzbieram jakiś konkretniejszy budżet będę pytał dalej. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Grosz do grosza a się uzbiera. Posiadałem ogromną kolekcję starych słuchawek, ponad 30 par, i miałem podobne co Pan dylematy. W końcu przyłapałem się na tym, że i tak pracuję/słucham na kilku modelach, głównie tych lepszych, więc wszystko spieniężyłem i kupiłem jedną dodatkową parę wyższej klasy. Jest ze mną do dziś. Minimalizm w audio ma sens.

Nie ma problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...