Jump to content

Co kupić? Ath m20x, ISK HD 9999, AKG 240?

Recommended Posts

Witam. 

Mam już parę par słuchawek, mianowicie: ISK 580, Maxwell Retro DJ, Snab overtone, koss Ur 40, JVC ha rx 7000 I ogólnie zastanawiam się nad powiększeniem swojej kolekcji marki o następne słuchawki. Rozważam wybór między: audio Technica ath m20x, ISK HD9999, czy akg 240 studio. Ogólnie ze wszystkich moich słuchawek lubię chyba wszystkie choć żadna para nie jest doskonała i każdej coś brakuje. Główne zarzuty do tych które posiadam to głównie pewne ubytki w ergonomii przy dłuższym użytkowaniu (pocące się ucho, niewygodne przy dłuższym użyciu pady), bo jakby brzmieniowo rozumiem że każda para brzmi inaczej i jakby to mi specjalnie nie przeszkadza. Dlatego zastanawiam się czy któreś z wymienionych przeze mnie słuchawek będą krokiem do przodu? Ogólnie preferowanym zamknięte ale jeżeli akg będą tego warte brzmieniowo to oczywiście rozważę. Budżet jakim dyspiu na tą chwilę to ok 140-160 zł. Większość odsłuchów w domu z porządnych wzmacniaczy (luxman l 230, rotel 820 bx3) za źródła mając cd playery, gramofon i magnetofon. Mobilnie używam którejś z już posiadanych (głównie Snab, koss i Maxwell). Mam nadzieję że ktoś coś doradzi. Pozdrawiam

Edit: post modyfikuję, dziękuję za zwrócenie uwagi. Może teraz będzie łatwiej coś doradzić.

Edited by dot87

Witam,

Na początek doradziłbym poprawne nazwanie tematu, aby inni forumowicze mogli od razu wiedzieć z jakim problemem się Pan boryka.   Dziękuję. 

Po drugie, nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie, bo nikt nie siedzi Panu w głowie. Musi Pan dokładnie opisać której parze czego brakuje, czego dokładnie Pan szuka i ew. zdecydować się wtedy nie na tuzin par mających wady, a na jedną parę mającą najwięcej zalet.

Nie wspominając w ogóle o tym, że nie podał Pan budżetu. 

EDIT

2 godziny temu, dot87 napisał:

Budżet jakim dyspiu na tą chwilę to ok 140-160 zł.

Bardzo mały budżet, w którym raczej radziłbym sprzedać wszystkie pary słuchawek posiadanych aktualnie i skupić się na jednej parze mającej najwięcej atutów. Żadna z podanych przez Pana zdatnych do kupienia nie jest wolna od wymienionych wad. Raczej celowałbym na Pana miejscu w duże wygodne słuchawki z dużą ilością miejsca na ucho i padami welurowymi. W przypadku modelu Studio można owszem zamontować pady welurowe, ale raz, że musiałby Pan szukać modelu MKII, dwa że ich welury mają dosyć małe otwory na ucho i wymagają drobnych modyfikacji przed użyciem, a co też magicznie nie odmienia ich welurów do końca. Ucho mi osobiście najmniej pociło się w serii GMR u KOSSa, a w zakresie potliwości być może lepiej szukać po prostu czegoś ze starych serii AKG: K500, oraz bardziej współczesnych: K601, K612 PRO, K701, K702 itd.

Ok. Dziękuję za odpowiedź. Przemyślę temat. Propozycja uszczuplenia kolekcji wydaje się racjonalna niemniej jednak wszystkie posiadane przeze mnie modele uznawane są za "budżetowe" i jako używane ich sprzedaż jest raczej nieopłacalna. W każdym razie dziękuję, gdyż uzyskałem odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie. Póki co cieszę się tym co mam a jak uzbieram jakiś konkretniejszy budżet będę pytał dalej. Pozdrawiam

Grosz do grosza a się uzbiera. Posiadałem ogromną kolekcję starych słuchawek, ponad 30 par, i miałem podobne co Pan dylematy. W końcu przyłapałem się na tym, że i tak pracuję/słucham na kilku modelach, głównie tych lepszych, więc wszystko spieniężyłem i kupiłem jedną dodatkową parę wyższej klasy. Jest ze mną do dziś. Minimalizm w audio ma sens.

Nie ma problemu.

• 5 weeks later...