Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję zewnętrznej karty dźwiękowej do laptopa, który posiada jedynie porty USB 3.0 ale w sprzęcie muzycznym jestem kompletnym laikiem, dlatego zwracam się do was o pomoc.

Karta będzie napędzać Logitechy X540 (5+1), mikrofon, a dodatkowo (gdy odłożę nieco gotówki) dobre muzyczne słuchawki. Będzie wykorzystywana przede wszystkim do muzyki (w większości symfoniczna i elektroniczna, pop), mniej do gier.

Budżet w jakim chcę się zmieścić, to 400zł, maksymalnie 500zł. 

Wstępnie zastanawiam się nad Xonarem U5 oraz Sound Blasterem Omni 5.1. Niestety opinie są podzielone i jedni chwalą Asusa wytykając ginący dźwięk w przeglądarce, inni creative narzekając na oprogramowanie, testów porządniejszych kart w polskim internecie raczej nie widać i sam już nie wiem po poznaniu dziesiątek opinii na co się zdecydować : I

Nie jestem fanatykiem muzyki, ale cenię ładne brzmienie i zależy mi, by po prostu ładnie grała.

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Edited by Airyster

Witam,

Nie wiem co to znaczy "ładne brzmienie" i "ładne granie", ponieważ są to określenia bardzo subiektywnie i dowolnie interpretowalne, ale raczej skupiłbym się w ramach tych dwóch urządzeń na Omni. Karta jest w stanie pracować również bez sterowników, jako zwykłe urządzenie plug&play. Omni 5.1 posiadam na warsztacie jako jeden z układów w kolejce do recenzji i nie był to wcale zły sprzęt jak na swoją cenę.

Pozdrawiam.

• Upvote 1