Jump to content

słuchawki dokanałowe do 100 zł +/- 50 zł

boshoo
 Share

Recommended Posts

Witam, po przestudiowaniu słownika terminów audio i artykułów związanych z wyborem słuchawek z wracam się z prośbą o pomoc w wyborze słuchawek dokanałowych.

cena - 100 zł ale jeśli "gra jest warta świeczki" mogę 50- 60 zł dorzucić. 

typ i zastosowanie - dokanałowe, raczej zamknięte, cenię sobie odizolowanie mnie od otoczenia i pozostanie sam na sam z muzyką. słuchać będę zarówno chodząc po mieście, w podróży w ogrodzie czy w pokoju żeby na przykład nie przeszkadzać innym domownikom. słuchawki powinny dobrze się trzymać w uchu i nie wypadać. mam porównanie z jakimiś tanimi słuchawkami sony które nie potrafią się trzymać same w uchu przez co traci się izolację a słuchawkami kolegi od samsunga galaxy gdzie naprawdę się fajnie zasysały i nie trzeba było wciskać ich co chwilę spowrotem na swoje miejsce. 

docelowe źródło dźwięku - w chwili obecnej niestety tylko telefon motorola moto g (w przyszłym roku pewnie sobie zmienię na jakiś inny) i laptop ewentualnie wejście słuchawkowe w moich głośnikach Logitech x-230. w laptopie posiadam zewnętrzną kartę dźwiękowa USB ponieważ gniazdo słuchawkowe się zepsuło aczkolwiek raczej marnej jakości. możliwe że kupię sobie jakiś lepszy odtwarzacz mp3. pliki muzyczne głównie w formacie mp3 trochę aac. 

słuchane gatunki muzyczne - głownie metal i rock. tylko nie taki klasyczny heavy metal typu iron maiden z wysokim wokalem i wysokimi solówkami, tylko raczej cięższe riffy a  gatunki takie jak (metal progresywny, melodic death metal, industrial metal, nu-metal, metal alternatywny). może ktoś zna  to przykładowe zespoły to (korn, rammstein, slipknot, limp bizkit, in flames, ghost brigade, insomnium, godsmack itp itd). raczej nie słucham jakiejś takiej monotonnej "młucki". lubię połączenie growlingu z czystym wokalem w refrenie na przykład lub odwrotnie. Lubię  mocne uderzenie, ale też szukam melodyjności, emocji, agresji, dramaturgii :) muzyki która wywołuje ciary ;)

predyspozycje anatomiczne - uszy raczej normalnych rozmiarów nie odstające bez jakichś anatomicznych odchyleń od normy. 

wasz gust oraz brzmienie docelowe - z lektury tegoż forum wnioskuję że mój gust to raczej słuchawki bardziej bassowe. Lubię głeboki bass ale teki który nie zagłusza reszty sceny, nie trwa w nieskończoność. bass głęboki a nie dudniący. czyli słuchawki bardziej ciepłe. jako że wokal odgrywa dużą rolę nie może być zagłuszony więc średnica też musi być wyraźna. Góra napewno nie przesadzona aczkolwiek musi być aby dźwięk nie był zbytnio stłumiony. w metalu i rocku są talerze więc zależy mi na " całościowym odbiorze tak detali, jak i płynącego z nich wrażenia przestrzenności." sceny niestety nie potrafię opisać bo nie rozumiem tego parametru. myślę że ten akapit dobrze opisuje oczekiwania co do bassu " Większość osób preferuje kompleksowy bas o pełnym zakresie, czyli taki, w którym jest wysoka rytmika, szybkość, ale też moc i wydźwięk."  w winampie słucham np na ustawieniach w equalizerze "full bass and treble" aczkolwiek manualnie zmniejszam trochę górę. w samochodzie natomiast słucham na radiu Sony na classic z maxymalnie podkręconym basem i lekko treble bo na ustawieniach rock za bardzo dudni i utwory są mało przejrzyste. więc  podsumowując myślę że bardzo dużą uwagę zwracam na głęboki mocny bass ale nie pozostałe częstotliwości również są istotne wieć pewnie typ "V" z akcentem w stronę bassu. i przede wszystkim jak to w metalu muszą być mocno i czysto słyszane gitary, riffy...

dotychczasowe doświadczenia - marne.. słabe słuchawki za małe pieniądze. najlepsze dokanałówki jakie miałem które rzeczywiście grały tak że miło się słuchało to były słuchawki od sony ericsson walkman w200i. był głęboki mocny bas i dobra izolacja od otoczenia aczkolwiek to było wieki temu więc to bardziej wspomnienie niż obiektywna ocena.  jestem za to bardzo zadowolony z moich głośników 2.1 logitech x-230 za niecałe 200zł (może ktoś miał z nimi do czynienia) dobry mocny głęboki regulowany bass. głośno i czysto grają bez jakichś szumów i zniekształceń nawet przy maxymalnej głosności. 

wstępnie upatrzone modele - 

Snab Overtone EP-101M

Brainwavz M1
 Przepraszam za rozwlekłość, interpunkcję i ortografię. Z góry dziękuje za wszelką pomoc i wskazówki co do wyboru. 

Pozdrawiam

A jak z jakością wykonania Chińczyków? Wiem że nie wszystko co chińskie to dziadostwo aczkolwiek że słuchawkami nie mam doświadczenia.  Raulendymion Proponujesz "ostry" a w innym poście polecasz je dla poszukującego jasnych słuchawek gdzie ja szukam ciemnych.

Witam,

Przyznam Panu że jestem trochę przerażony rozwlekłością dylematu :). Głównie dlatego, że rozmawiamy o słuchawkach za 100-150 zł, a jednak oczekiwania ma Pan przynajmniej na sprzęt o jedno zero więcej, jeśli nie dwa. To o czym Pan pisze, dałyby Panu Enigmacoustc Dharma D1000.

W zakresie odpowiedzi na Pana dylemat, może powinien Pan spróbować w pierwszej kolejności NuForce NE-600X. M1 mogą być zbyt ciepłe, jeśli oczekuje Pan brzmienia typu "V". EP-101M zostawiłbym jako alternatywę.

Pozdrawiam.

W czasach mlodosci nie wyciągnąłem praktycznie słuchawek z uszu.  Czasy jednak się zmieniły,  wszędzie samochodem zamiast pieszo czy jednośladem. Ma studia busem jeździłem to też tylko że słuchawkami.   W pracy nie posłucham jak kiedyś na nudnych lekcjach zasłaniając uszy włosami :-) gdybym dalej tyle słuchał mógłbym spokojnie dać kilka stów za słuchawki ale boję się że porostu głównie będą leżec i ich potencjał będzie się marnować dlatego póki co taki przedział cenowy mi wystarczy.  A była prośbą o dokładny opis to go dokonałem :-)

Dziękuję za propozycję i pozdrawiam ;-)

23 hours ago, boshoo said:

A jak z jakością wykonania Chińczyków? Wiem że nie wszystko co chińskie to dziadostwo aczkolwiek że słuchawkami nie mam doświadczenia.  Raulendymion Proponujesz "ostry" a w innym poście polecasz je dla poszukującego jasnych słuchawek gdzie ja szukam ciemnych.

Nie ma problemów żadnych. Używam np. Ostry KC06A i nie dzieje. One nie są aż tak jasne, to zależy od źródła, a z DX 80 np zgrywają się idealnie. No i potrafią także przywalić basem. Z "chininy" można popatrzeć jeszcze na Xiaomi Piston, KZ ATE, VJJB K4 itp.

Edited by Guest