Jump to content

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym na wstępie zaznaczyć, że jestem kompletnie zielony w audio, więc proszę o wyrozumiałość.

Szukam dobrego źródła pod AKG K240 MKII (obecnie mam tylko integrę), które będzie się z nim zgrywało tonalnie. Niestety jeszcze samych słuchawek nie mam, więc nie jestem w stanie określić czy będę kupował do nich welurowe pady innego producenta czy też będę używał tych skóropodobnych lub welurowych z zestawu.

Wiem, że zmiana padów zmieniłaby też odbierany z nich dźwięk. Dlatego zastanawiam się czy powinienem kupić DAC-a pod konkretny rodzaj padów (oby nie :D).

Chciałbym, żebyście mi polecili jakiegoś DAC-a w przystępnej cenie, powiedzmy do 350 zł, a jeśli miałbym odczuć dużą różnicę w jakości to do 550 zł. Fajnie by było jakby się zgrywał nie tylko ze skórkowymi padami, ale też z welurowymi z zestawu i z tymi, które bym ewentualnie kupił.

Czy pady faktycznie mają wpływ na wybór DAC-a? Czy chcąc kupić DAC taki uniwersalny pod względem rodzajów padów muszę iść na jakiś kompromis?

Dodam, że słuchawki będą wykorzystywane głównie do grania w gry (zależy mi na dużej scenie, bo gram w strzelanki) oraz słuchania różnych gatunków muzyki (słucham głównie zespoły takie jak Coldplay, Imagine Dragons, Queen, a także muzykę filmową i z gier fantasy).

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edited by Kejsar

Najpierw kup słuchawki i przetestuj czy czy się podobają. Dopiero potem (jeśli się spodobają) jest sens zastanawiania się nad dalszymi elementami toru. Każdy z nas odbiera dźwięk subiektywnie i to - jego indywidualna percepcja - jest największym elementem niepewności. 

29 minut temu, Hardened napisał:

Najpierw kup słuchawki i przetestuj czy czy się podobają. Dopiero potem (jeśli się spodobają) jest sens zastanawiania się nad dalszymi elementami toru. Każdy z nas odbiera dźwięk subiektywnie i to - jego indywidualna percepcja - jest największym elementem niepewności. 

Tylko czy jest sens testowania słuchawek pod integrą? Kupuję lepsze źródło z nadzieją, że słuchawki będą na nim grały znacznie lepiej niż na zintegrowanej karcie dźwiękowej. Druga sprawa, która niepokoi mnie już teraz to czy powinienem dobierać źródło pod konkretny rodzaj padów, czy np. taki DragonFly Black będzie odpowiedni do wszystkich wymienionych? Gdybym miał źródło i słuchawki to wiedziałbym dokładniej jaki będzie efekt końcowy, a teraz mam stare gamingowe Razer Kraken Pro pod integrą, więc mam nadzieję na duży przeskok jakości po skompletowaniu wszystkiego

Edited by Kejsar

Myślę, że jest. 

Posłużę się porównaniem: jesteś mniej więcej w sytuacji, w której umawiasz się na randkę w ciemno z dziewczyną, które nie znasz, a Ty obecnie chcesz jej kupować podarki w postaci biżuterii i sukienek, by zaprezentowała się jak najlepiej, podczas gdy nie masz zielonego pojęcia, czy przypadniecie sobie do gustu. 

Elementami toru możesz wpłynąć na brzmienie, ale nie zmienisz czegoś, co na starcie Ci się nie podoba, w coś odmiennego. To tak nie działa. 

Edited by Hardened
  • Haha 2
2 godziny temu, Nehero napisał:

Uprzedzam, to nie sa sluchawki do każdego rodzaju muzyki.

Czy istnieją w ogóle takie słuchawki, przynajmniej w tych kategoriach cenowych, które są do każdego rodzaju muzyki (albo przynajmniej do tego co wymieniłem) i jednocześnie są dobre do gier i mają dużą scenę? :D

@Kejsar k240 to głównie muzyka elektroniczna. Cięższy rock, metal już kiepsko wypadają na nich. Za mało dociążenia, zbyt krzykliwa góra. Niestety przez to samo cierpi muzyka filmowa, gdzie brakuje tego głębszego, niższego basu.

gdyby za referencję dać zestaw kina domowego, to k240 i muzyka filmowa byłyby niczym biegun północny i południowy.

Do gier świetnie się sprawdzają, do muzyki elektronicznej też, może akustyczna lub jakiś lekki i bardziej klasyczny rock.

3 godziny temu, Kejsar napisał:

Czy istnieją w ogóle takie słuchawki, przynajmniej w tych kategoriach cenowych, które są do każdego rodzaju muzyki

Czy istnieją w ogóle? Tak znam taką jedną parę, która zagra każdy gatunek.

Czy w tym przedziale cenowym? Hmmm nie wiem. Może jakieś by się znalazły, lecz jeśli już nie obejdzie się bez kompromisów. Nie da się zjeść snickersa i mieć snickersa( dobra da się, ale wiadomo o co chodzi) raczej powinno się dobrać słuchawki pod najczęściej słuchane gatunki. Bo jeśli np. Rapu słuchasz 10 razy na rok, to szkoda, by ten gatunek miał odgrywać istotną role przy wyborze słuchawek.

• Upvote 1
W dniu 1.12.2020 o 15:23, Kejsar napisał:

Tylko czy jest sens testowania słuchawek pod integrą?

Ale słuchawki to nie tylko dźwięk. Dochodzi jeszcze wygoda, ergonomia. Natomiast doświadczenia i odczucia z integry są w stanie nakierować potem w odpowiednim kierunku zakupowym.