Jump to content

Przewodowe słuchawki wokółuszne do 600 zł

Recommended Posts

Witam, z góry przepraszam za mało fachowe określenia, ale w audio jestem kompletnie zielony.

Zastanawiam się nad zakupem nowych słuchawek do komputera stacjonarnego, które będą używane do słuchania muzyki oraz grania w gry. Gdy słucham muzyki, to lubię się na niej koncentrować i niekiedy wsłuchiwać się w detale. Chciałbym, żeby były uniwersalne, jeśli chodzi o gatunki muzyki oraz żeby były bardzo dobre do gier (jak i do muzyki, oczywiście jak na swoją kategorię cenową).

Obecnie najczęściej słucham rocka (Queen, Aerosmith itp.), Imagine Dragons, Coldplay (trudno określić jeden gatunek), muzykę filmową oraz z gier (szczególnie World of Warcraft, na przykład https://www.youtube.com/watch?v=4n6WP9qHyRM&t= oraz https://www.youtube.com/watch?v=tjJYxCxzVe4). Trudno mi niestety określić czy wolę dźwięk cieplejszy, zimniejszy, ciemniejszy czy jaśniejszy, ale z nowymi słuchawkami chciałbym poznać znane mi utwory na nowo słysząc dużą ilość detali oraz żeby brzmiały tak jak to zaplanowali twórcy. Bardzo ważna jest dla mnie duża scena, ponieważ będą te słuchawki wykorzystywane również do gier.

Na słuchawki mogę wydać maksymalnie 600 zł (choć jest to dla mnie dosyć wygórowana kwota, bo raczej powinienem dokupić jeszcze źródło; więc preferowana kwota to do około 400 zł) i z czasem planuję dokupić do nich jakieś lepsze źródło (obecnie mam tylko zintegrowaną kartę dźwiękową w płycie głównej). Mogą być otwarte, półotwarte lub zamknięte, ale całkiem wygodne w trakcie dłuższego słuchania. Noszę okulary, więc fajnie by było, gdyby się z nich korzystało wygodnie w okularach, ale rozumiem, że nie każdy będzie w stanie to określić.

Myślałem nad następującymi modelami (i nadal nad nimi się zastanawiam):

1. AKG K240 MKII (niestety słyszałem, że muzyka filmowa nie brzmi w nich zbyt dobrze z powodu braku głębszego, niższego basu oraz mam wątpliwości czy są ogółem uniwersalne pod względem gatunków muzycznych, ale jeśli ktoś ma inne zdanie to niech się nim podzieli)
2. Snab Euphony AF-100 (podoba mi się to, że podobno są w miarę uniwersalne jeśli chodzi o gatunki muzyczne i wyglądają na całkiem wygodne z powodu masywnych i hybrydowych padów, ale podobno mają problem z pękaniem)
3. AKG K702 (podobno mają bardzo dużą scenę jak na tę kategorię cenową oraz słychać wiele detali, co jest dla mnie ogromnym plusem, ale mam wątpliwości czy nadają się do wymienionej przeze mnie muzyki oraz czy ogólnie są wszechstronne jeśli chodzi o gatunki muzyczne).

Może odpowiednie źródło do K240 lub K702 (pod K702 np. iFi Audio Zen Dac) sprawiłoby, że byłyby bardziej uniwersalne pod względem rodzajów muzyki? Jaką scenę ma Snab Euphony w porównaniu do AKG K240?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Edited by Kejsar
17 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Większość rzeczy o które Pan pyta opisałem w recenzjach wspomnianych modeli. Pośród nich proszę poszukać recenzji KOSSów GMR 540 ISO. Mają wersję USB i mieszczą się w budżecie.

Niestety wydaje mi się, że KOSS GMR 540 ISO miałyby zbyt duży bas jak dla mnie.

Przeczytałem recenzje Snab Euphony oraz AKG K240 (tylko że ja bym kupił wersję made in china). Po przeczytaniu recenzji i tak nie jestem do końca pewny które słuchawki bardziej pasują do moich wymagań. O Snabach jest wprost napisane, że pasują do wielu gatunków muzyki - co mnie najbardziej do nich przekonuje. K240 w pełni wykorzystuje swój potencjał w muzyce elektronicznej, ale nie mam pewności czy to znaczy, że są mniej uniwersalne od Snabów (pod względem różnych gatunków muzyki) i czy AKG gorzej zagrają wymienioną przeze mnie muzykę - do Snabów kupiłbym raczej DAC-a DragonFly Black, a do AKG nie wiem co byłoby dobre w rozsądnej cenie. Od Snabów odstrasza mnie podobno delikatny pałąk, choć i tak są one na ten moment moją opcją nr 1 ze względu na uniwersalność w stosunku do gatunków muzycznych, jak i dobrą scenę, co za tym idzie, że są dobre również do gier. Czy posiada Pan informacje o tym, że pałąk od Snabów pękał (lub nie pękał) nawet przy obchodzeniu się z nimi dość delikatnie?

Tak na marginesie dostałem informację od jednego ze sklepów, że producent Snab Euphony przerwał lub niedługo zakończy ich produkcję, co powoduje u mnie dodatkową niepewność, ponieważ są to chyba dość młode słuchawki i nie zdziwiłbym się, gdyby najpopularniejsze tego producenta.

Edited by Kejsar

GMRy nie są specjalnie basowe, a przynajmniej nie na tle K240. Za to Euphony to bardzo lekki bas i jasne strojenie. Do AKG np. Dragonfly Red. 

28 minut temu, Kejsar napisał:

K240 w pełni wykorzystuje swój potencjał w muzyce elektronicznej, ale nie mam pewności czy to znaczy, że są mniej uniwersalne od Snabów (pod względem różnych gatunków muzyki) i czy AKG gorzej zagrają wymienioną przeze mnie muzykę

Również nie wiem. Z jednej strony słuchawki są kapryśne na np. pady, ich rodzaj, zastosowane wkładki itd., ale z drugiej mają spory potencjał i w obeznanych rękach po modyfikacjach mogą służyć wiele lat, przynajmniej wersje Made in Austria. 

29 minut temu, Kejsar napisał:

Czy posiada Pan informacje o tym, że pałąk od Snabów pękał (lub nie pękał) nawet przy obchodzeniu się z nimi dość delikatnie?

Informacji serwisowych nie posiadam, ale pamiętam, że mimo wprowadzenia luzów konstrukcyjnych nadal był czasami problem z pękaniem raportowany przez użytkowników. Ciężko jednak stwierdzić, czy miało to miejsce na skutek delikatnego obchodzenia się z nimi lub nie. Widziałem co ludzie potrafią robić ze słuchawkami i modele, które nie pękłyby w pierwszych miesiącach mógłbym tam liczyć na palcach jednej ręki. Możliwe że wstrzymanie produkcji jest tu nieprzypadkowe.

W każdym razie Euphony i K240 to dwie przeciwległe do siebie konstrukcje tonalnie. Z obu i przy znacznie droższych słuchawkach, w posiadaniu mam właśnie K240. 

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

GMRy nie są specjalnie basowe, a przynajmniej nie na tle K240.

Właśnie obawiam się tego podbitego basu środkowego w K240, głównie że będzie zakłócał odbiór wokalu. Druga sprawa to to czy bas w tych słuchawkach ze względu na naturę studyjną nie jest zbyt syntetyczny/płytki/bez głębi (jest to dla mnie niepożądana cecha)?

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Do AKG np. Dragonfly Red.

W nieco wyższej cenie, różniącej się chyba około 70 zł od zestawienia AKG K240 + Dragonfly Red mógłbym kupić AKG K702 + np. Dragonfly Black (nie wiem czy to jest dobry wybór do K702). Czy opcja z K702 + df black nie dałaby lepszych wrażeń w muzyce jak i w grach niż K240 + df red? Czy w K702 środkowy bas dominuje nad niskim tak jak w K240? Czy jest Pan (lub ktoś inny z forumowiczów) w stanie określić czy K702 są bardziej lub mniej uniwersalne pod względem gatunków muzycznych od K240 oraz czy K702 lepiej zagrają muzykę filmową (moją ulubioną jest Hans Zimmer - Time, tutaj chyba jest dość ważny bas, ale nie wiem czy środkowy czy niski)?

Przepraszam, że tak zalewam pytaniami, ale jest to dla mnie bardzo trudny wybór i chciałbym, żeby to była przemyślana decyzja (oczywiście nikogo nie zamierzam winić za to, że mi się coś finalnie nie spodobało).

Edited by Kejsar

Dobra, widzę, że trochę pokomplikowałem, bo nikt nie odpowiada :D Znalazłem Philips Fidelio X2HR, które są podobno dobre do muzyki filmowej, jak i do gier. Ale czy są również dobre do rocka, muzyki klasycznej, do muzyki z gier (przykłady są na samej górze)? Planowałbym do nich dokupić jakieś źródło, ale już raczej do 300 zł (ma ktoś jakąś propozycję? może dragonfly black?) ze względu na wysoką jak dla mnie cenę samych słuchawek (ponad 600 zł na amazonie). Poza tym mam wątpliwości czy bas w nich nie jest wyjątkowo (i zbyt) mocny, bo nie jestem "bass headem" (chcę, żeby był po prostu wystarczający do muzyki filmowej).

Edited by Kejsar