Jump to content

Bd Dt-770 czy Edifier H880

Recommended Posts

Drodzy forumowicze, przyznam szczerze, że nie obaziłbym się na nakierowanie mnie na odpowiedź w małym dylemacie. Sprawa ma się następująco - jeżeli chodzi o strefę  (o ile mogę to już tak nazwać) wyższej klasy audio to nie jestem jeszcze zbyt rozgarnięty, jednak zamarzył mi się zestaw słuchawki + doc/wzmacniacz do 900 zł. W chwili obecnej jestem nastwiony na Edifier H880 i Fiio k10 optimus 2, ale nie ukrywam całkiem uśmiecha mi się koncept zakupienia na miejsce edifierów Beyerdynamic Dt770, (stwierdziłem na podstawie wyczytanych opinii że dt990 będą miały niewystarczającą ilość basu, chodź bassheadem przesadnym nie jestem, nie przeszkadza mi silniejsze łupnięcie tu i ówdzie, ale przeciwko korekcie poglądu też nie miałbym nic przeciwko) moją główną obawą jest to że średnio bd będą brzmiały bez żadnego źródła z prawdziwego zdarzenia. Lwią częśc czasu zamierzam spędzić na słuchaniu muzyki( głównie punk, rock, trap i okazyjnie pop, więc całkiem uniwersalnie). Na ten moment mój cały napęd to leciwa karta dźwiękowa z komputera. Oto moją prośba, mam nadzięję że uda nam się do czegoś dojść.

Słucham ich na Sabaju DA3. Są dość mocno basowe, zwłaszcza niski bas, średni jest w miarę umiarkowany, więc słuchawki nie są aż tak mocno łupiące. Co do metalu, to kwestia utworu i produkcji. Słuchawki podkreślają też górne pasmo, w okolicach 12khz, przez co mają całkiem dużą scenę (raczej szeroką niż głęboką, ale głębia również jest obecna). Nie są to jednak słuchawki zbyt analityczne, jak na moje brakuje im też trochę środka, by lepiej wybrzmiewały wokale, ale to chyba kwestia gustu. One raczej brzmią w sposób koncertowy i do takich nagrań mam wrażenie, są najlepsze.

• Thanks 1

Proponuję zainteresować się - jako alternatywą - 1more-h1707-triple-driver

Obecnie są do kupienia za 392 zł, ta cena to kpina w stosunku do ich jakości. Kluczowe jednak, byś kupił je przez internet i z tydzień ponosił, bo nie każdy się przyzwyczaja do tego, że są nauszne. Gdyby tak było, ich cena wynosiłaby wciąż równowartość 1000 zł.

Edited by Hardened
32 minuty temu, Hardened napisał:

Proponuję zainteresować się - jako alternatywą - 1more-h1707-triple-driver

Obecnie są do kupienia za 392 zł, ta cena to kpina w stosunku do ich jakości. Kluczowe jednak, byś kupił je przez internet i z tydzień ponosił, bo nie każdy się przyzwyczaja do tego, że są nauszne. Gdyby tak było, ich cena wynosiłaby wciąż równowartość 1000 zł.

No to mi wyboru nie ułatwiło, tym bardziej że rekomdację dostały przy cenie 650 zł, jednak właśnie przez wzgląd na to że są one nauszne a wszystkie moje dotychczasowe słuchawki były wokółuszne może być sporym minusem, tym bardziej że w słuchawkach siedzę zazwyczaj po 7-8h.