Jump to content

E1DA 9083s/d - najlepszy "audioquest dragonfly black KILLER" ?


Recommended Posts

W internecie coś częściej można przeczytać śmiałe opinie, że E1DA 9083s/d to "audioquest dragonfly black KILLER".

Rzekomo oferuje zdecydowanie lepszą jakość dźwięku za podobne pieniądze.

Jakie macie doświadczenie z tym  tajemniczym chińskim wynalazkiem z rosyjskim rodowodem ?

51VLzxEvwWL._AC_SX679_.jpg

Link to post
Share on other sites

Takich killerów było już wiele, a od lat Black w swojej cenie jest w zasadzie bezkonkurencyjny. Te wszystkie chińskie wynalazki nie są warte ryzyka. A to szumią, a to nie działają ze wszystkimi telefonami czy systemami, a to rozłączają się w najmniej spodziewanych momentach. Używki Black są za ok 150 zł i nie widzę sensu aby kombinować z tania chińszczyzna 

Link to post
Share on other sites

Wiele z tych recenzji jest opłaconych przez producentów urządzeń aby zrobić sobie dobrą reklamę. Miałem Sonatę na testach i pomijam fakt ze nie działa na połowie urządzeń a na tych na których działała robiła to bardzo średnio. Użytkownicy większość tych urządzeń to najzwyczajniej beta testerzy którzy jeszcze płaca za te urządzenia.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak w tym przypadku, ale "chińczyki" często zgłaszają się z giveaway'ami za recenzję, co jest niczym innym jak opłaceniem recenzenta w formie barteru. 

Co do forów - tutaj wbrew pozorom proceder również jest obserwowany, nawet w szerszym spektrum. Obecnie każda opinia może być sponsorowana mniej lub bardziej, a jeśli jest, to zawsze dla nas użytkowników lepiej, żeby jednak mniej. A najlepiej wcale. To zaś wychodzi dopiero w praniu po jakimś czasie. Ogólnie temat-rzeka. 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Nie wiem jak w tym przypadku, ale "chińczyki" często zgłaszają się z giveaway'ami za recenzję, co jest niczym innym jak opłaceniem recenzenta w formie barteru. 

Tak to prawda i kilka firm ma za to permanentny ban (zakaz jakichkolwiek recenzji a nawet wymieniania z nazwy) np. na Head-Fi. TempoTec/Hidzis ma się dobrze, recenzje sprzętu mają różne, więc albo nikomu nie płacą albo nie wszystkim ;) Wymieniony przeze mnie sprzęt uzyskał dobrą opinię, natomiast już starszy model został odradzony przez tego samego autora. Pan przecież też recenzował sprzęt TempoTec i moim zdaniem wyszło obiektywnie. Zresztą w przypadku sprzętu audio innych firm, w prasie czy w internecie, też są płatne recenzje co nie oznacza, że mają być one przychylne. Ale są też kwiatki pokroju recenzji pewnego switcha gdzie autor opisuje, że "dźwięki zbierają się szybciej, bardziej zero-jedynkowo a dynamika osiąga inny poziom energetyczny" to mam wtedy wrażenie, że recenzja została opłacona w złocie ;)

Link to post
Share on other sites

To właśnie Head-fi słynie ze sponsoringu. Było tam kilka afer i aferek na przestrzeni lat. 

Recenzowałem owszem, choć tylko kartę dźwiękową i to sporo czasu temu. Bardzo dziękuję za ocenę jej obiektywności, ponieważ była to recenzja komercyjna - czyli jak widać da się. Nie wiem jak sytuacja wygląda z tym producentem obecnie, ale też nie sugerowałem, że ten właśnie producent stosuje aktualnie jakieś niecne praktyki. Opisałem tylko ogólną sytuację w branży, usprawiedliwiając jednocześnie profilaktyczną podejrzliwość, jak i uczulając, że każda opinia może być nieuczciwa, ale widzę, że obaj podzielamy dokładnie ten sam punkt widzenia. W moim przypadku nie było wtedy żadnych problemów z TempoTec'iem, aczkolwiek parę miesięcy temu miałem przypadek innego producenta z Chin, który zaoferował się z obdarzeniem mnie sprzętem w zamian za recenzję. Grzecznie podziękowałem. Dwa dni temu otrzymałem np. propozycję udostępnienia bloga dla wpisów gościnnych i sponsorowanych. Nawet nie odpowiadałem, szkoda czasu. 

Tutaj to już osiąga się powoli szóstą gęstość, ale kto wie, może faktycznie autor coś słyszy.  

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Nawet najlepszy marketing w absolutnej większości przypadków nie wystarczy do osiągnięcia trwałego sukcesu handlowego.

Ludzie kupują towar, weryfikują jego właściwości, porównują z innymi towarami i w krótkim czasie i pojawiają się ich opinie, recenzje i oceny.

Jeżeli towar nie prezentuje adekwatnej jakości do ceny, to szeroko zakrojony marketing, product placement i sponsorowanie recenzji itd. to tylko rozwiązanie na krótką metę.

Oczywiście są pewne wyjątki np. marka BEATS, ale ile jest taki wyjątków, w szczególności wśród chińskich marek ?

 

Edited by rott
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...