Jump to content

E1DA 9083s/d - najlepszy "audioquest dragonfly black KILLER" ?

Recommended Posts

W internecie coś częściej można przeczytać śmiałe opinie, że E1DA 9083s/d to "audioquest dragonfly black KILLER".

Rzekomo oferuje zdecydowanie lepszą jakość dźwięku za podobne pieniądze.

Jakie macie doświadczenie z tym  tajemniczym chińskim wynalazkiem z rosyjskim rodowodem ?

51VLzxEvwWL._AC_SX679_.jpg

Takich killerów było już wiele, a od lat Black w swojej cenie jest w zasadzie bezkonkurencyjny. Te wszystkie chińskie wynalazki nie są warte ryzyka. A to szumią, a to nie działają ze wszystkimi telefonami czy systemami, a to rozłączają się w najmniej spodziewanych momentach. Używki Black są za ok 150 zł i nie widzę sensu aby kombinować z tania chińszczyzna 

1 minutę temu, Palpatine napisał:

A w czym w/w wynalazek różni się od tego z tematu? Obie to mocno egzotyczne chińszczyzny o nijakiej renomie

Tym, że ww zbiera bardzo dobre recenzje w Internecie. Hidizs to brandowany TempoTec Sonata HD Pro.

• Like 1

Wiele z tych recenzji jest opłaconych przez producentów urządzeń aby zrobić sobie dobrą reklamę. Miałem Sonatę na testach i pomijam fakt ze nie działa na połowie urządzeń a na tych na których działała robiła to bardzo średnio. Użytkownicy większość tych urządzeń to najzwyczajniej beta testerzy którzy jeszcze płaca za te urządzenia.

Nie wiem jak w tym przypadku, ale "chińczyki" często zgłaszają się z giveaway'ami za recenzję, co jest niczym innym jak opłaceniem recenzenta w formie barteru. 

Co do forów - tutaj wbrew pozorom proceder również jest obserwowany, nawet w szerszym spektrum. Obecnie każda opinia może być sponsorowana mniej lub bardziej, a jeśli jest, to zawsze dla nas użytkowników lepiej, żeby jednak mniej. A najlepiej wcale. To zaś wychodzi dopiero w praniu po jakimś czasie. Ogólnie temat-rzeka. 

4 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Nie wiem jak w tym przypadku, ale "chińczyki" często zgłaszają się z giveaway'ami za recenzję, co jest niczym innym jak opłaceniem recenzenta w formie barteru. 

Tak to prawda i kilka firm ma za to permanentny ban (zakaz jakichkolwiek recenzji a nawet wymieniania z nazwy) np. na Head-Fi. TempoTec/Hidzis ma się dobrze, recenzje sprzętu mają różne, więc albo nikomu nie płacą albo nie wszystkim ;) Wymieniony przeze mnie sprzęt uzyskał dobrą opinię, natomiast już starszy model został odradzony przez tego samego autora. Pan przecież też recenzował sprzęt TempoTec i moim zdaniem wyszło obiektywnie. Zresztą w przypadku sprzętu audio innych firm, w prasie czy w internecie, też są płatne recenzje co nie oznacza, że mają być one przychylne. Ale są też kwiatki pokroju recenzji pewnego switcha gdzie autor opisuje, że "dźwięki zbierają się szybciej, bardziej zero-jedynkowo a dynamika osiąga inny poziom energetyczny" to mam wtedy wrażenie, że recenzja została opłacona w złocie ;)

To właśnie Head-fi słynie ze sponsoringu. Było tam kilka afer i aferek na przestrzeni lat. 

Recenzowałem owszem, choć tylko kartę dźwiękową i to sporo czasu temu. Bardzo dziękuję za ocenę jej obiektywności, ponieważ była to recenzja komercyjna - czyli jak widać da się. Nie wiem jak sytuacja wygląda z tym producentem obecnie, ale też nie sugerowałem, że ten właśnie producent stosuje aktualnie jakieś niecne praktyki. Opisałem tylko ogólną sytuację w branży, usprawiedliwiając jednocześnie profilaktyczną podejrzliwość, jak i uczulając, że każda opinia może być nieuczciwa, ale widzę, że obaj podzielamy dokładnie ten sam punkt widzenia. W moim przypadku nie było wtedy żadnych problemów z TempoTec'iem, aczkolwiek parę miesięcy temu miałem przypadek innego producenta z Chin, który zaoferował się z obdarzeniem mnie sprzętem w zamian za recenzję. Grzecznie podziękowałem. Dwa dni temu otrzymałem np. propozycję udostępnienia bloga dla wpisów gościnnych i sponsorowanych. Nawet nie odpowiadałem, szkoda czasu. 

Tutaj to już osiąga się powoli szóstą gęstość, ale kto wie, może faktycznie autor coś słyszy.  

• Like 1

Nawet najlepszy marketing w absolutnej większości przypadków nie wystarczy do osiągnięcia trwałego sukcesu handlowego.

Ludzie kupują towar, weryfikują jego właściwości, porównują z innymi towarami i w krótkim czasie i pojawiają się ich opinie, recenzje i oceny.

Jeżeli towar nie prezentuje adekwatnej jakości do ceny, to szeroko zakrojony marketing, product placement i sponsorowanie recenzji itd. to tylko rozwiązanie na krótką metę.

Oczywiście są pewne wyjątki np. marka BEATS, ale ile jest taki wyjątków, w szczególności wśród chińskich marek ?

Edited by rott