Jump to content

Słuchawki 600-800 zł

Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałbym prosić o radę dotyczącą wyboru słuchawek wokółusznych / zamkniętych. Żródłem dźwięku jest zwykły zintegrowany układ dźwiękowy z jednostki centralnej komputera a w przyszłości również pad od konsoli Playstation 5. Najczęściej słuchawki będą wykorzystywane do słuchania muzyki elektronicznej, rocka oraz filmów, rzadziej gier. Najbardziej zależy mi na wygodzie (wymagane duże pady), dobrej jakości dźwięk, mile widziany wyczuwalny chociaż lekki bas bo dźwięk typowo studyjny / naturalny / płaski to chyba nie moja para kaloszy. Nie interesuje mnie zakup wzmacniacza / karty muzycznej ani przerabianie słuchawek - na razie to jeszcze nie dla mnie.

Dotychczas przez 7 lat korzystałem ze słuchawek Creative Aurvana Live - po przejściu z tanich słuchawek dousznych byłem wniebowzięty że za cene poniżej 200 zł można otrzymać tak dobre wrażenia dźwiękowe. Niestety albo i stety kabłąk się rozpadł i myślę że najwyższy czas na kolejny skok jakościowy. Nie chcę ponownie kupować tego modelu gdyż za długo męczyłem uszy w za małych padach i chciałbym przetestować coś lepszego. Z reguły staram się dokonywać przemyślanych zakupów dlatego komentarze: zamów, przetestuj i oddaj proszę pominąć bo to dla mnie strata czasu na takie zabawy i całkowita ostateczność.

Po przeczesaniu polecanych tutaj słuchawek pełnowymiarowych / do gier / audiofilskich najbardziej wpadły mi w oko AKG K702 - przystępna cena (ok. 600 zł), z opinii wynika że są bardzo wygodne (duże pady i materiałowy kabłąk), szkoda tylko że są otwarte bo doceniam wygłuszenie zewnętrznych dźwięków, martwi mnie jedynie ich impedancja = 62 Ohm - czy głośność będzie wystarczająca bez dedykowanej karty lub wzmacniacza. Jeśli ktoś testował wyżej wymienione słuchawki na integrze bardzo prosze o opinię. Jeśli ktoś korzysta z podobnych słuchawek w zbliżonym zakresie do mojego również proszę o komentarz. Być może jesteście w stanie zaproponować coś lepszego do 800 zł?

Z góry dziękuję za każdą wypowiedź. Pozdrawiam.

Beyerdynamic DT770 Pro 32 Ohm - przeoczyłem ten model w swoich poszukiwaniach, dziękuję za podanie go tutaj. Wyczytałem że są bardzo solidne, dobrze zbudowane, świetnie tłumią zewnętrzne dźwięki i mają przyjemny bas - dla mnie chyba ideał. Dodatkowo można je znaleźć w rozsądnej cenie 550 zł. Znalazłem jeszcze recenzowane na tym portalu słuchawki Beyerdynamic DT990 600 Ohm, są dostępne w sklepach w wersji 32 Ohm w cenie około 750 zł. Jakie są różnice między tymi słuchawkami (DT770 32 ohm vs DT990 32 ohm) jeśli chodzi o sam dźwięk? Ich otwartą budowę uznaję jako wadę w moim przypadku, ale pomińmy ten aspekt na rzecz tego czy są jakieś inne przekonujące argumenty za ewentualną dopłatą? Czy jest jakiś aktualny model od firmy AKG (zwróciłem uwagę na AKG K550 ale są już niedostepne) porónywalny z Beyerdynamic DT770 Pro 32 Ohm?

Edited by matt

Kupiłem DT770 - ogólne wrażenia pozytywne. Lepszy, czystszy i bardziej szczegółowy dźwięk. Teraz też rozumiem czym jest "szeroka scena".  Na plus - solidny bas i czystszy wokal. Na minus - za ciasno przylegają, a co za tym idzie mocno tłumią zewnętrzne dźwięki, aczkolwiek myslę że z czasem się je "rozchodzi". Dzięki za polecenie tego modelu.

2 godziny temu, matt napisał:

Kupiłem DT770 - ogólne wrażenia pozytywne. Lepszy, czystszy i bardziej szczegółowy dźwięk. Teraz też rozumiem czym jest "szeroka scena".  Na plus - solidny bas i czystszy wokal. Na minus - za ciasno przylegają, a co za tym idzie mocno tłumią zewnętrzne dźwięki, aczkolwiek myslę że z czasem się je "rozchodzi". Dzięki za polecenie tego modelu.

Właśnie przymierzam się do ich kupna, móglbyś mi powiedzieć jak spisują się w trapie czy popie z silniejszym dropem, jak się zachowują na dole w porównaniu do cali w których bas bardzo mi się podobał, bo przesiadam się z właśnie tego modelu i fajnie by było mieć jakieś porównanie.

@matiw10

Nie potrafię posługiwać się fachowym językiem i bardzo daleko mi do znawcy sprzętu muzycznego także weź na to poprawkę, dodatkowo nie miałem porównania z innymi słuchawkami z tego progu cenowego. Poza tym tego typu sprzęt to zawsze trochę indywidualna sprawa. Odpowiadając na pytanie: bas jest solidny, przyjemny - lepszy jakościowo niż w CAL, czuć ten "drop" i mimo tego basu reszta sceny jest "czytelna" w sensie bas nie przysłania reszty kawałka, da się odróżnić jedno od drugiego. Odnośnie POPu nie chcę się wypowiadać - mam z tym gatunkiem małe doświadczenie lekko ujmując, muszę natomiast przyznać że utwory typowo wokalne mają naprawdę wyraźny, jasny i czysty głos. W utworach symfonicznych z dużą liczbą różnych instrumentów jesteś w stanie skupić się i je mniej lub bardziej odróżnić (w CAL jakoś tak bardziej się wszystko zlewało w którymś miejscu mam wrażenie). Kolejnym argumentem za zakupem w porównaniu do CAL jest większa szczegółowość dźwięku lub może dokładniej chodzi o szersze pasmo przenoszenia - sam się zdziwiłem ale z dobrze mi znanych utworów jestem w stanie wyciągnąć jakby dodatkowe partie albo te partie które były słabie eksponowane / słabiej słyszalne są na DT770 łatwiejsze do wyłapania lub po prostu podbite. Powoli zaczynam też doceniać ich wyciszenie, czujesz lekki dyskomfort jak w przeciwhałasowych nausznikach ochronnych (ta sama budowa) ale efekt znika jak tylko włączysz muzykę. Opisałem swoje odczucia najlepiej jak umiałem, mam nadzieję że chociaż coś ci rozjaśniłem a nie bardziej skomplikowałem wybór.

• Thanks 1