Jump to content

Recommended Posts

Seria Reference od Performance różni się następująco:

- jest droższa,

- ma większe obudowy, większy wyświetlacz i są cięższe,

- posiada więcej wejść i wyjść audio

- ma mocniejszy wzmacniacz słuchawkowy

- posiada podwójny przetwornik cyfrowo-analogowy (C3P ma jedną kość DAC),

- czterowarstwową płytkę PCB,

- wykorzystuje 5 zestawów MCPS (seria Performance ma ich tylko 3) - oznacza to, że wyświetlacz, DAC i coś tam jeszcze ma swoje oddzielne zasilanie. Cytat ze strony producenta: "The C3 Reference uses 5 sets of MCPS: Which means, Display/Functionality, DAC, analouge left and analouge right are all separately powered."

- teoretycznie powinny brzmieć lepiej.

To chyba tyle.

Edited by melofil

Wszystkie wzmacniacze Bursona z nowej serii mają tę samą charakterystykę brzmienia. Na papierze seria Reference powinna brzmieć oczko wyżej niż pozostałe, ale czy te różnice są do wychwycenia to już indywidualna kwestia. Jeden powie tak, drugi, że słyszy, ale różnica jest na tyle mała i nie warta dopłaty, a trzeci nie usłyszy różnicy wcale. Najlepiej przekonać się o tym samemu, choć wiem, że to nie zawsze jest możliwe.

No to już wszystko wiem chyba się zdecyduje na v3x performance.A jeszcze pytanko laika mam kabel noir hybrid zakończony Jack 6.3, bez problemu da się go przerobić na  xlr balans?

10 godzin temu, melofil napisał:

Miałem wzmacniacze w podobnej klasie co ten ifi i dla mnie po przesiadce na Bursona przeskok jakościowy był widoczny i słyszalny :)

Z LCD xc powinno to dobrze współgrać?

Edited by Rybens

Jeżeli masz kupiony od producenta , to tak  ,trochę kosztuje , lub  kogoś prywatnie  :)

Pytałem o różnice między modelami :

"Hi Radek,

If the budget allows the References range to provide a higher level of performance due to superior power supply design. There is 5 set of power supply with extra filtering stage in the references range. The performance range uses only 3 sets of power supply with basic MCPS power supply. As a long term investment, the references range is worth it. "

Edited by maszynista1987
19 minut temu, maszynista1987 napisał:

Jeżeli masz kupiony od producenta , to tak  ,trochę kosztuje , lub  kogoś prywatnie  :)

Pytałem o różnice między modelami :

"Hi Radek,

If the budget allows the References range to provide a higher level of performance due to superior power supply design. There is 5 set of power supply with extra filtering stage in the references range. The performance range uses only 3 sets of power supply with basic MCPS power supply. As a long term investment, the references range is worth it. "

Kabel mam od Forza audio zakończonym Jack 6.3.To teraz znów zrobiłeś mi zagwozdke z tym balans or not ..a Ty co byś wybrał że tak spytam zwykły reference czy balans performance? Mając LCD xc...

5 godzin temu, Rybens napisał:

No to już wszystko wiem chyba się zdecyduje na v3x performance.A jeszcze pytanko laika mam kabel noir hybrid zakończony Jack 6.3, bez problemu da się go przerobić na  xlr balans?

Z LCD xc powinno to dobrze współgrać?

Wpisz w wyszukiwarkę Jimmy Dragon i potem pogadaj z tym drutmistrzem ;-).

• Like 1
  • Thanks 1

Tak sobie porównałem  Bursona  C3R i C3XP i tak na prawdę jak dla mnie to właśnie 3R jest ciekawszym modelem.

I wcale nie jest powiedziane że Balans zagra lepiej .

Aby to stwierdzić trzeba by porównać bezpośrednio oba modele, ja bym obstawiał że C3R zagra lepiej , pomimo że to konstrukcja niezbalansowana.

osobiście słyszałem tą wersję i granie było bardzo ciekawe .

Druga sprawa, to funkcjonalność urządzenia, czy ma grać z zestawem słuchawkowym czy także w systemie stereo.  Tu tez masz wybór RCA czy XLR.

Tak naprawdę aby kombo zagrało doskonale zależy to, nie tylko od urządzenia i jego konstrukcji, ale też od wielu czynników innych, takich jak żródło  , okablowanie , transport plików i zasilanie całego systemu.

Poniżej zestawienie parametrów C3R i C3XP oraz  CXR i C3R

Burson C3R i C3XP.png

Burson C3XR i C3R.png2.png

Edited by pablo650
  • Thanks 1

Kurcze w sumie w przyszłości jak już skończę budowę to chciałbym go wykorzystać do systemu stereo to argument żeby się  żona zgodziła 😅 jeśli chodzi o moj tor to streamer to usb bridge signature do tego USB wireworld ten czerwony..

2 minuty temu, Rybens napisał:

Kurcze w sumie w przyszłości jak już skończę budowę to chciałbym go wykorzystać do systemu stereo to argument żeby się  żona zgodziła 😅 jeśli chodzi o moj tor to streamer to usb bridge signature do tego USB wireworld ten czerwony..

Więc rozumiem że jeśli chce go wykorzystać później do stereo to lepiej V3 reference?

@Rybens Wszystko zależy od tego jakimi łączami dysponuje system stereo, a ty wybierasz przez co chcesz grać.

Dla przykładu -  część sprzętu ma gniazda Rca i Xlr, jest to optymalne ze względu na możliwości podłączenia, a także porównania samego dzwięku.

Teraz masz wybór samego kombo, i co jest dość istotne w różnych wersjach przyłączeniowych, grzech nie skorzystać i dopasować do zestawu stereo, jaki masz, lub zamierzasz posiadać.😀

Godzinę temu, pablo650 napisał:

@Rybens Wszystko zależy od tego jakimi łączami dysponuje system stereo, a ty wybierasz przez co chcesz grać.

Dla przykładu -  część sprzętu ma gniazda Rca i Xlr, jest to optymalne ze względu na możliwości podłączenia, a także porównania samego dzwięku.

Teraz masz wybór samego kombo, i co jest dość istotne w różnych wersjach przyłączeniowych, grzech nie skorzystać i dopasować do zestawu stereo, jaki masz, lub zamierzasz posiadać.😀

Jaki bede miał jeszcze nie wiem narazie budowa w toku więc inwestuje w słuchawki zacząłem od ifi zen dac fajnie już jest jest to mój pierwszy taki zestawem ale chciałbym od razu wskoczyć na mój ostatni poziom i zająć się budowa 😅 także znów nie wiem co wybrać... ogólnie to wątpię bym usłyszał różnice tak myślę hm biorąc 3x musiał bym jeszcze kabel przerabiać hmmm 

Ale dziękuję za wszystkie odpowiedzi nie spodziewałem się takiej dyskusji,🙂

30 minut temu, Rybens napisał:

Jaki bede miał jeszcze nie wiem narazie budowa w toku więc inwestuje w słuchawki zacząłem od ifi zen dac fajnie już jest jest to mój pierwszy taki zestawem ale chciałbym od razu wskoczyć na mój ostatni poziom i zająć się budowa 😅 także znów nie wiem co wybrać... ogólnie to wątpię bym usłyszał różnice tak myślę hm biorąc 3x musiał bym jeszcze kabel przerabiać hmmm 

Ale dziękuję za wszystkie odpowiedzi nie spodziewałem się takiej dyskusji,

Jeszcze dodam że kiedyś słuchałem ale krótko niestety pathos aurium z node 2i i jakoś mnie nie powaliło...

3 godziny temu, Rybens napisał:

Jeszcze dodam że kiedyś słuchałem ale krótko niestety pathos aurium z node 2i i jakoś mnie nie powaliło...

Mnie by też nie powaliło, to nie jest najlepsze połączenie.😃

Nie ujmując Node 2i.

Edited by pablo650
6 godzin temu, pablo650 napisał:

Mnie by też nie powaliło, to nie jest najlepsze połączenie.😃

Nie ujmując Node 2i.

Czyli nie jest że mną tak źle 😅 i tak rozmyślam od wczoraj i nie wiem który wybrać...

4 godziny temu, Rybens napisał:

Czyli nie jest że mną tak źle 😅 i tak rozmyślam od wczoraj i nie wiem który wybrać...

Tak sobie myślę czy najlepszym wyborem byłby 3XR... Co zyskam wybierając go? Lepsza jakość dźwięku? Będzie odczuwalna? 

4 godziny temu, Rybens napisał:

Tak sobie myślę czy najlepszym wyborem byłby 3XR... Co zyskam wybierając go? Lepsza jakość dźwięku? Będzie odczuwalna? 

Czy w 3XP jest wystarczająco mocy żeby wydobyć maxa z LCD xc? 

LCD-XC nie potrzebują mocy i balansu, tylko synergii i klasy sprzętu. Jakość dźwięku będzie lepsza, ale całość przesunie się na jasność. XC lubią cieplejsze, przestronniejsze tory. Z Bursonem świetne efekty uzyskiwałem na starszym CV2+. Bardzo dobrze wypadają również na lampach. 

58 minut temu, EvilKillaruna napisał:

LCD-XC nie potrzebują mocy i balansu, tylko synergii i klasy sprzętu. Jakość dźwięku będzie lepsza, ale całość przesunie się na jasność. XC lubią cieplejsze, przestronniejsze tory. Z Bursonem świetne efekty uzyskiwałem na starszym CV2+. Bardzo dobrze wypadają również na lampach. 

No to decyzja zapadła będzie v3

5 godzin temu, Rybens napisał:

Jaki były posiadacz c3xp i obecnie 3xr , oba sprzęty graja podobnie , ale z pamięci xr ma więcej  dociążenia . Ale niestety xr trochę szumi , jak nic nie gra , xp był cichy .

Moim zdaniem warto dopłacić do 3r . Używki chodzą po 6 tys i w tym kierunku bym szukał :)

Edited by maszynista1987
23 minuty temu, maszynista1987 napisał:

Jaki były posiadacz c3xp i obecnie 3xr , oba sprzęty graja podobnie , ale z pamięci xr ma więcej  dociążenia . Ale niestety xr trochę szumi , jak nic nie gra , xp był cichy .

Moim zdaniem warto dopłacić do 3r . Używki chodzą po 6 tys i w tym kierunku bym szukał :)

No to się zdecyduje na v3r ale nowy ,🙂 Dziękuję za wszystkie odpowiedzi jeszcze raz bez Was bym błądził bardzo długo,😅

Nie uważam, żeby Burson C3X Performance był jasny. Mówię to jako posiadacz HE1000se, czyli teoretycznie neutralno-jasnych słuchawek. Nie ma mowy o ostrości, a najwyższa góra przedstawiona jest w sposób gładki. Bas ma swoją masę choć subbas nie jest najmocniej zaakcentowany. HEKom to zupełnie nie szkodzi, ale przy otwartych dynamicznych konstrukcjach gdzie zwykle są spadki w subbasie może być różnie. Średnica prezentuje się bardzo neutralnie. Z HEKse nie ma słodzenia, ale też nie uważam, żeby było chudo czy konturowo. Po prostu jest wiernie i bardzo przestrzennie. Jako całokształt C3XP moim zdaniem jest neutralny bez skręcania w jasno/ciemno, ciepło/zimno. To wszystko na opampach Vivid, a zawsze można zagęścić nieco brzmienie Classicami.

Edited by adriano2510
  • Like 2