Jump to content

Słuchawki zamknięte - do 3000 PLN

Recommended Posts

Cześć, aktualnie używam Audeze LCD-1 i dźwiękowo bardzo mi odpowiadają - ciepłe, z zaznaczonym basem ale jednocześnie nie pozbawione detali. Rozglądam się jednak za jakąś alternatywą z użytkowych powodów. Wymagania co do słuchawek.
- Pracuje przy komputerze i siedzę w słuchawkach prawie cały czas po 5-6 godzin. Audeze mają dość małe nauszniki, uwierają mnie przy dłuższych odsłuchach i są skórzane - trochę grzeją.
- Konstrukcja otwarta - mieszkam w bloku i często są jakieś hałasy z zewnątrz, od sąsiadów z ulicy etc. Chcę mieć drugą parę słuchawek, której będę używał jako główne a LCD-1 planarne, otwarte zostają jako alternatywa do konkretnych odsłuchów.
- Dość lekkie, jak wyżej pisałem siedzę w nich długo więc duże i ciężkie konstrukcje raczej odpadają.
- Czasem przemieszczam się też między pokojami więc odpadają słuchawki trudne w napędzeniu, muszą zagrać dobrze z przenośnych źródeł (chord mojo, ifi xdsd, dragonfly cobalt). Aktualnie mam tylko Aune x1s pro natomiast nie wykluczam dokupienia czegoś jak wybiorę słuchawki.
- ogólne priorytety  wygoda > cena > brzmienie. 
Chciałbym w miarę możliwości zachować jakość dźwięku z LCD-1.
Słuchawki które testowałem i rozważam:
- Beyerdynamic dt770 pro - W kwestii wygody ideał, jednak trochę nie podchodziły mi brzmieniowo, barwa i mimo wszystko to chyba będzie półka lub 2 niżej niż LCD-1 ? Mimo wszystko jestem gotowy pójść tutaj na kompromis ze względu na cenę (550 zł). Jeśli kolejne dobre opcje będą dużo droższe. 
- Audeze LCD-2 - pozycja z polecanych jednak odrzucam je ze względu na rozmiar i wagę.
- Fostex th610 - Brzmieniowo bardzo dobrze, jednak trochę ciężkie i mają skórzane pady - również problem z grzaniem. Tu też chyba mógłbym pójść na kompromis w ostateczności.
- Focal Elegia - nie miałem jeszcze okazji słuchać, na papierze spełniają wszystkie moje kryteria. Opcja najdroższa i nie ukrywam wolałbym znaleźć coś tańszego, jeśli jednak powalą mnie brzmieniowo to rozważę je też.
- Pozostałe słuchawki ze stajni Beyerdynamic - T5p, Amiron Tu widziałem kilka modeli z welurowymi padami, pytanie tylko jak dużą przepaść będę w stanie usłyszeć pomiędzy nimi a dt770 pro i czy warto będzie dopłacać? 

Jesteście w stanie podrzucić jeszcze jakieś propozycje na które mógłbym rzucić okiem? Najchętniej z przedziałów 1000-2000, pewnie będę porównywał wszystko z dt770 i dalej przekalkuluje czy warto dopłacać za jakość/barwę.

Pierwsza myśl to szukać starych EL8 Titanium lub NightOwl. Jeśli nie będzie przeszkadzała V-ka na duży detal, to bardzo wygodne są AP2000Ti.

1 godzinę temu, vrael560 napisał:

pytanie tylko jak dużą przepaść będę w stanie usłyszeć pomiędzy nimi a dt770 pro i czy warto będzie dopłacać? 

Na to nikt nie jest w stanie odpowiedzieć.

29 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Pierwsza myśl to szukać starych EL8 Titanium lub NightOwl. Jeśli nie będzie przeszkadzała V-ka na duży detal, to bardzo wygodne są AP2000Ti.

Na to nikt nie jest w stanie odpowiedzieć.

No tak :D To bardziej retoryczne pytanie i już sam będę dalej kalkulował. Chciałem zebrać tylko trochę propozycji z czym porównywać.

a AP2000Ti znacznie poza mój budżet wychodzą.

Edited by vrael560

Mam LCD-1, miałem TH-610, DT770, na trochę też LCD-2... więc pozwolę coś zasugerować... Po pierwsze primo :)  LCD-1 jak dla mnie (i kilku recenzentów) nie są ciepłe, są liniowe, oddają brzmienie źródła dość klarownie, kwestia sparowania. Znając granie X1S - miałem - LCD-1 brzmią pewnie jak "kosiarki" :), ale każdy ma swoje preferencję (albo ustawienia w Raveal+). Ciężko IMO po planarach przestawić się na dynamik, zupełne inne doznania 🆗, a LCD-1 mimo plastiku, grają jak pełnoprawne "dorosłe" LCD-X/XC - bardziej XC. Przy podanych założeniach, chyba oddaje głos na tesle w Beyerdynamicach.

50 minut temu, trez0r napisał:

Mam LCD-1, miałem TH-610, DT770, na trochę też LCD-2... więc pozwolę coś zasugerować... Po pierwsze primo :)  LCD-1 jak dla mnie (i kilku recenzentów) nie są ciepłe, są liniowe, oddają brzmienie źródła dość klarownie, kwestia sparowania. Znając granie X1S - miałem - LCD-1 brzmią pewnie jak "kosiarki" :), ale każdy ma swoje preferencję (albo ustawienia w Raveal+). Ciężko IMO po planarach przestawić się na dynamik, zupełne inne doznania 🆗, a LCD-1 mimo plastiku, grają jak pełnoprawne "dorosłe" LCD-X/XC - bardziej XC. Przy podanych założeniach, chyba oddaje głos na tesle w Beyerdynamicach.

Tesle w Beyerdynamicach to znaczy Amiron albo dt 1770?