Jump to content

Odtwarzacz do AKG 550

domwys
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Jestem zadowolonym posiadaczem słuchawek AKG K550 i poszukuję do nich odpowiedniego odtwarzacza - i zgodnie z radami P. Jakuba szukam czegoś, co je brzmieniowo dopełni. Z racji tego, że AKG K550 są raczej neutralne, to nastawiłem się na Fioo x3. 

Stety lub niestety, Fioo wypuściło nową wersję 'iks trójki', czyli Fioo x3 2gen, która, według opinii, gra znacznie bardziej neutralnie od poprzednika. W związku z tym pytanie - czy takie połączenie (neutral-neutral) ma sens? Czy są jakieś ciekawe alternatywy, w podobnym zakresie cenowym (Fioo X5 1 i 2 gen, iBasso DX50)? Dodam jeszcze, że sprzętu Fioo będę miał okazję posłuchać przed zakupem, ale i tak chciałbym być przygotowanym na poszukiwanie innych rozwiązań.

Budżet do 1300 zł; tutaj kieruję się założeniem, że równowaga cenowa między odtwarzaczem a słuchawkami nie może być znacznie zachwiana.

Pozdrawiam, 

Guest Mayster

Witam,

X3k neutralnym można nazwać, ale jego cyfrowa góra w zestawieniu z K550 wypadnie słabo. 

Proponuję X5 gen. 1. Jak chodzi o ogólnie pojętą jakość to jest on lepszy od DX50, X3 i X3k. Natomiast względem X5 Gen. 2 ma nieco bardziej dociążone brzmienie, które do K550 powinno być odpowiedniejsze. W dodatku idzie go dostać za 1200 zł. z wysyłką, więc stówka na kartę pamięci prawie zostanie :)

7 hours ago, Mayster said:

Witam,

X3k neutralnym można nazwać, ale jego cyfrowa góra w zestawieniu z K550 wypadnie słabo. 

Proponuję X5 gen. 1. Jak chodzi o ogólnie pojętą jakość to jest on lepszy od DX50, X3 i X3k. Natomiast względem X5 Gen. 2 ma nieco bardziej dociążone brzmienie, które do K550 powinno być odpowiedniejsze. W dodatku idzie go dostać za 1200 zł. z wysyłką, więc stówka na kartę pamięci prawie zostanie :)

Dziękuję, z pewnością sprawdzę obie generacje X5 :)

• 1 month later...

Kupiłem ostatnio 550'tki, z których jestem zadowolony. Zastanawiam się teraz nad zmianą odtwarzacza (obecnie Sansa Clip+). Czytałem spoko pozytywnych opinii o FiiO X1, ale mam pytanie co do FiiO M3. Jak wypada jego stosunek brzmienie/cena w odniesieniu do X1? Gdyby ktoś miał również porównanie, jak duży przeskok wg niego będzie między Clip+ a FiiO X1 (ewentualnie M3)?

Pozdrawiam.

Edit: Tak jeszcze czytam i zastanawiam się czy byłby sens łączyć Clip'a z FiiO E11, E12 lub E17? Podobno Sansa bije na głowę z niektórymi wzmacniaczami X1'nkę. Gdybym tylko miał możliwość przetestowania wszystkiego ...9_9

Edited by mat