Jump to content

Telefon do słuchawek bluetooth? Od czego zależy jakość dźwięku?

Recommended Posts

Hej,

Posiadam 2 telefony samsung galaxy s8 (obsługuje AptX) oraz Huawei P30 pro (Obsluguje AptX, AptX HD, LDAC). Telefon samsung mimo, że jest starszy wyraźnie lepiej daje sobie radę z dźwiękiem na suchawkach bluetooth, testowałem 3 modele, na różnych kodekach bluetooth, niezależnie od ustawienia s8 gra tak na oko 30% głośniej i odczuwalnie lepiej, muzyka jest bardziej klarowna, dokładna, po prostu oczami laika jest lepsza- nie jest to moje subiektywne odczucie ale także kilku osób, którym robiłem ślepy test. Byli w stanie powiedzieć po odsłuchaniu kilku sekund, że jest wyraźnie gorzej na p30 pro. Sprawdzałem również w obu przypadkach bluetooth absolute volume off i on. Testowałem z innym p30 pro i nie gra lepiej niż mój egzemplarz. Zastanawiam się od czego to zależy, chciałbym mieć telefon, który zagra tak samo albo i lepiej niż s8, który jest już mocno leciwy.
Chciałbym wiedzieć, które telefony warto sprawdzić, galerie handlowe są pozamykane więc pozostaje mi zamawianie i odsyłanie sprzętu, tak więc chciałbym zminimalizować ilość potencjalnych modeli. Czy na podstawie danych technicznych da się to jakoś przewidzieć? Czy możliwe, że jest to determinowane modelem CPU? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Polecam poczytać o LG V40 (ew. LG V30) i zapolować na takowy. Jest świetny bezprzewodowo i rewelacyjny po kabelku (jeśli tego wariantu nie wykluczasz)

Przykładowe recenzje:

https://spidersweb.pl/2019/03/lg-v40-recenzja-opinie.html

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/po-c5-82-c4-85czenie-tidal-masters-i-lg-v40-to-prawdziwy-raj-dla-meloman-c3-b3w/ar-BBWfEwR

W kwestii Twoich porównań, nie podałeś kluczowej informacji, tj. modeli słuchawek, na których robiłeś porównania.

Niestety nie posiadam, a p30 pro chciałbym zostawić tak jak jest bez modyfikacji. Generalnie po rozmowach ze wsparciem technicznym Samsung, huaweii i X-kom nie wiem nic nowego. Jedyne co mi się obiło o uszy kiedyś jak kupowałem S8 to w jakiejś recenzji było napisane, że exynos w tym modelu dobrze sobie radzi z dźwiękiem. Stąd moje przypuszczenia, że problem może być w cpu. Nie doszukałem się nawet informacji odnośnie tego jaki jest schemat przetwarzania pliku dźwiękowego na sygnał w telefonie. Jeżeli kodeki by są takie same to może układ który generuje sygnał cyfrowy zanim zostanie przekazany do nadajnika bluetooth jest gorszy?. Ten S8 całkiem nieźle radził sobie również po kablu jak na możliwości zwykłego telefonu- kiedyś w pracy podpinałem słuchawki do telefonów znajomych to tylko jakiś model xiaomi wydawał mi się lepszy.