Jump to content

Poszukuję rekomendacji do zakupu słuchawek do muzyki jazzowej w budżecie do 2000 zł

Recommended Posts

6 godzin temu, Hardened napisał:

Hmm, budująca wiara, niemniej jednak audiofile jeszcze częściej kierunkują swoje sympatie choćby ku elektronice i klasyce. 

Ciekawą nowością, pod kątem słuchania jazzu, może być model HD560S. Tańszy i jeszcze łatwiejszy do napędzenia niż HD660S. Ta sugestia bazuje jednak jedynie na dotychczasowych recenzjach, choćby tej:

https://www.forbes.com/sites/marksparrow/2020/10/04/reviewed-sennhesier-hd-560s-headphones-and-they-sound-like-a-dream/?sh=1802464c3114

Sam nie miałem ich na uszach.

Generalnie, każdorazowo warto słuchawki kupować przez internet z opcją zwrotu w ciągu 14 dni, jeśli ich brzmienie nie trafi w gust, ew. odsłuchać konkretny model na miejscu i tenże kupić (sztuca sztuce bywa nierówna). W tym wariancie jednak istotną zmienną jest tor odsłuchu (salon vs dom).

Dziękuję za rekomendację, choć celowo zadałem na forum pytanie, bo najbardziej zależy mi na państwa osobistych doświadczeniach. Dzięki nim pytający może  ewentualnie doprecyzować wrażenia i doświadczenia rekomendującego. Ale nie grymaszę - jedynie niecierpliwość powoduje, że mogę nie doczekać recenzji pana Jakuba - wszak to jednak proces twórczy, które swoje musi trwać. A co do zakupów z opcja zwrotu to tak, wiem,  że tak można - dość wygodne. Staram się jednak korzystać z tej opcji niezwykle rzadko. Nie, że to kontestuje, tylko wolę po prostu inaczej. Wszak jest ponoć wiele dróg dojścia do tego samego celu. Jestem z tych osób, dla których etap poszukiwania, weryfikacji, słuchania, dotykania, smakowania jest najciekawszy - decyzja jedynie wieńczy ten proces. Wszystko w myśl zasady pewnego muzycznego fanatyka: "chodzi o to, żeby nieco pogonić króliczka, a nie tylko go załapać".

5 godzin temu, Nehero napisał:

Tak ale jest to mimo wszystko niszowy rynek, bardziej dla określonej grupy ludzi. Tak samo jak muzyka poważna

Typowy Kowalski w dużej większości jednak tłucze pop, disco itp.

Nie twierdzę przy tym, że trzeba być niewiadomo kim, by słuchał jazzu czy klasyki, lecz jak się popatrzy, to jednak w dużej większości ludzie słuchają głównie popu, disco, rapu czy metalu, ale to jednak chyba pop jest najbardziej popularny.

Patrząc na najbardziej popularnych wykonawców na świecie i liczbę wydanych przez nich kaset/płyt pewnie to racja, że pop rządzi i króluje. I zgadzam się, że jazzu nie ma co demonizować. Osobiście uważam, że z muzyką jest jak z whisky - można do niej dojrzeć jeśli się chce i pić bez coca-coli, a nawet bez lodu. Jazz ma kilkanaście odmian i nawet jeśli tych głównych jest kilka to założę się, że ten rzeczony Kowalski także go słucha, ot choćby bardzo popularnego swego czasu w klubach acid jazzu. Tak czy owak muzyka jest sztuką niesamowicie różnorodną, więc każdy znajdzie coś dla siebie. PS. Jeśli chodzi o rocka to oczywiście i zawsze  i wszędzie - najchętniej art rocka czy rocka progresywnego.

13 godzin temu, pabloj napisał:

@Rhonek Jeśli mieszkasz w jakimś większym mieście lub okolicach to pewnie znalazłby się jakiś stacjonarny salon Mp3Store lub Tophifi czy coś. Wtedy możesz wybrać się na odsłuch, coś z tutaj proponowanych powinni mieć ;)

Dzięki, mam i to oba i już złożyłem zamówienie na wypożyczenia. Jakoś bezpieczniej teraz testować u siebie mimo, że nie mam dedykowanego wzmacniacza.