Jump to content

Aune S16: reakcja na podłączenie innych słuchawek


Recommended Posts

Cześć

Posiadam DACa Aune S16. Ostatnio kupiłem słuchawki Sennheiser M2 AEG i czasem sobie grają na DACu, żeby się wygrzać. Jakoś przedwczoraj zamierzałem słuchać na Sennheiser HD 558, więc odłączyłem Momentum i podłączyłem HD 558. Nic nie grało podczas przełączania słuchawek a sam wzmacniacz był włączony. Po zmianie regulacja głośności zwariowała: nie rosła a była sinusoidalna. Tzn. na wyświetlaczu numerek wzrastał normalnie od 0 do 100, ale głośność nie. Było to coś takiego: 0 i cisza - 25 na jakieś 80 % - 45 na jakieś 30 % i potem 50 znowu na jakieś 80 % i 75 koło 30 %. Po ponownym uruchomieniu DACa wszystko wróciło do normy. Jak zaczynam słuchanie od HD 558 albo od jakichkolwiek innych, to jest dobrze. Prawidłowe to raczej nie jest. Wydaje mi się, że to mogłoby mieć związek z dostosowaniem impedancji, ale nawet nie wiem czy urządzonko umie coś takiego :-) . Czy powinienem się martwić?

Link to comment
Share on other sites

Jeden z klientów miał ostatnio podobny problem i winny okazał się adapter na duży jack. Prawdopodobnie jakieś zwarcie powodował i DAC głupiał. Zacząłbym od tego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...