Jump to content

Cały zestaw: słuchawki, odtwarzacz, /wzmacniacz. Do muzyki klasycznej 800~ pln

Chemiann
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu przeszukuję internet, jednak nie znalazłem jeszcze nic, co by mi dało pełną odpowiedź, proszę więc nie stresować się i nie brać mnie za lenia.

Tak więc, do rzeczy!

Poszukuję dla siebie całego zestawu, który by mi umilił egzystencję. Słucham głównie muzyki klasycznej, a więc chciałbym, żeby brzmiała ona w nim najlepiej. Słuchawki mogą być tylko do domu i w jakieś zaciszne miejsca, a więc nie muszą mieć szczególnej izolacji, ale nie obrażę się, jeśli będą ją miały. Chciałbym po prostu mieć dreszcze i się wzruszać. Nie muszą być ekstra mobilne, nie będą też mi służyły za naszyjnik. Co do reszty - odtwarzacz chciałbym solidny, koniecznie NIE dotykowy, do tej wydaje mi się, że przypasowałby mi ten FIIO X1, ale nie wiem, czy nadaje się on do mojego rodzaju muzyki. + ewentualnie, jak starczy pieniędzy, jakiś nieduży wzmacniacz.

Oto słuchawki, które brałem pod uwagę, ale nie wiem nawet do końca, czy słusznie :

Pioneer A1000 - dostałbym w cenie 200/250 pln

AKG K701/702 - za jakieś 450

AKG K550 - z 500 pln

K240F - z 250~

Takstar TS-671 - nawet za 150/200 pln (po rekablu)

ach, no i budżet!

Mógłbym wydać, łącznie, na cały zestaw,  tak z 800 pln, ewentualnie troszkę więcej, jeśli by się to bardzo opłacało, ale nie ma musu.

Ach, no i też polskie piosenki w stylu myslovitz/perfekt gdyby dobrze brzmiały, byłbym bardzo szczęśliwy :)

Tak więc, czekam na jakąś odpowiedź, jak jakoś się dogadamy i znajdziemy wspólnie to, co by mi pasowało, to później chętnie napiszę, jakie odniosłem wrażenia.

Pozdrawiam (:

Witam,

Bardzo często do klasyki wybiera się równie klasyczną konstrukcję z dawnych lat, jaką są AKG K501. Polecane odtwarzacze ma Pan wylistowane na blogu: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-odtwarzacze-przenosne/

Obawiam się jednak, że nie będzie miał Pan możliwości dobrania wszystkiego na odpowiednim poziomie. 

K240 F - zapewne mowa o DF. Nie napędzi ani nie wysteruje ich Pan w tym budżecie praktycznie niczym. Wymagają albo bardzo mocnego wzmacniacza o basowym charakterze, albo przynajmniej karty dźwiękowej w konfiguracji wysokonapięciowej z niestandardowymi układami wzmacniającymi. Prawdopodobnie Pana jedynym celnym wskazaniem ze wszystkich modeli są K702. Niestety nie mam żadnej możliwości poręczyć Panu za występowanie dreszczy i wzruszeń.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Bardzo trudne pytanie :). Ale wymagające też i rozbudowanej odpowiedzi, która powinna Panu ostatecznie mocno myślę pomóc.

Generalnie Pana problem polega tak jak pisałem na tym, ze w takim budżecie tak czy inaczej nie osiągnie Pan optymalnego mariażu. Każda z tych par będzie miała swoje wady i zalety w ramach samej siebie, ale też żadna z nich nie będzie optymalnie sparowana na miarę swoich możliwości i potencjału z X1, choć jednocześnie jednoznacznie źle też jakoś nie będzie. Na Pana miejscu wolałbym pójść takim tokiem rozumowania:
- wszystko co mam wpakowałbym w słuchawki,
- za resztę kupił X1,
- za jakiś czas pomyślał o lepszym sprzęcie, ale miał przynajmniej słuchawki z głowy.

Jeśli kupi Pan przeciętne słuchawki do przeciętnego odtwarzacza, uzyska Pan bardziej synergiczne połączenie, ale mimo wszystko w niższej klasie i z koniecznością wymiany obu sprzętów. Dlatego wolałbym wymaksować zakup słuchawkowy, który najwięcej będzie determinował ostatecznej jakości dźwiękowej.

Czy wybrać K501, 601 czy 701 to już wybór, który musi Pan wykonać faktycznie samodzielnie. K501 będą subiektywnie najbardziej dopasowane do klasyki: oszczędny, ale precyzyjny bas, najlepsza ze wszystkich trzech par średnica, świetnie akcentowane cymbałki i dzwonki. Chyba nawet samo AKG przyznawało kiedyś, że to właśnie pod klasykę specjalnie tworzono te słuchawki. K601 to już większe przesunięcie na bas i nieco stonowana góra, ale też mniej słodka i intymna średnica. Takie wyważenie między różnymi gatunkami. K701 będą najlepsze z kolei w muzyce syntetycznej, przestrzennej elektronice, gdzie liczy się ponad wszystkim scena. Też dobrze radzą sobie w klasyce, ale K501 mają od nich większy realizm. 

Słuchałem praktycznie wszystkich z tych serii i posiadam również całą ich gamę, m.in: K501, K500, K401, K400, K301, jak również i inne modele z innych serii (zbiorcze zdjęcie większości z nich w razie czego można znaleźć tutaj). Łącznie z kilkanaście modeli. Może mnie więc Pan pytać w ich zakresie praktycznie o wszystko, włącznie z konserwacją i regeneracją niektórych elementów, postaram się odpowiedzieć jak tylko najlepiej będę mógł, choć większość z nich jest już mocno udokumentowana na blogu.

Również życzę dobrej nocy.

• Upvote 1