Jump to content

Słuchawki tak wygodne, że aż strach.

KiiT
 Share

Recommended Posts

Jednym z wyzwań jakie postawił COVID w temacie pracy/nauki/spotkań zdalnych jest konieczności prawie ciągłej pracy w słuchawkach. Osobiście do tego celu używam nausznych Poly Focus UC ale nie są one mistrzami świata w żadnym poza wygodą aspekcie.

Natomiast młodym przypadł do gustu produkt AKG 242HD który zyskał określenie najwygodniejszych słuchawek nagłownych z wystarczającą izolacją od otoczenia do nauki zdalnej. Co ciekawe jest to dziedzina, gdzie aspekt wagi zaczyna odgrywać całkowicie inną rolę.

A jakie szanowni forumowicze mają typu z rodziny słuchawek nagłownych w tym temacie? I oczywiście anty rekomendacje?

Jedne z najwygodniejszych słuchawek ever są Audioquest Nighthawk /Nightowl. Co więcej maja mikrofon na kablu firmowym. Jednak izolacja w modelu półzamknietym nie jest topowa.

Ja sam stoję przed identycznym zakupem ale póki co po wielu testach najbliżej i recenzjach najbliżej mi do AirPods Pro

• Like 2

Dla mnie wszelakie Kossy Porta Pro, KSC75 i większość wariacji. Kosztem zerowej izolacji mam słuchali idealne ergonomicznie. 

Jeszcze dorzucę już chyba nieprodukowane AKG K520, genialne były, po chwili od założenia niemal znikały z głowy. 

A z doków to właściwie każde, na które nałożę moje custom tipsy :)

@Hustler zgadzam się. Dla mnie największym problemem z przewodem od AQ jest jego skłonność do plątania się.

@KiiT propozycja Kolegów z NH jest warta uwagi. Z modeli, które uwzględniłbym, jeśli dźwięk nie jest najważniejszy, a izolacja od otoczenia oraz wygoda to słuchawki Bose, np. QC15 lub QC25. Z tych dwóch sonicznie preferowałem starszy model, a jeśli chodzi o NC, lepiej sprawował się nowszy. 

@EvilKillaruna czy mogę się nieśmiało zapytać, czy może pojawi się za jakiś czas recenzja wspomnianej Audio Techniki? Zgadzam się, że ergonomię mają świetną i dla mnie była ona porównywalna Hawkami. 

Edited by Tytus1988

Przewód jest fatalny pod względem ergonomicznym, ale słuchałem wielu kabli do nich i żaden nie zagrał tak dobrze jak oryginał. Widzę, ze wielu posiadaczy AQ jest w wątku...mogę prosić o informacje jak tam sprawuje się mikrofon. Miałem je dwa razy i nigdy nie skorzystałem a dzisiaj na gwałt szukam wygodnych słuchawek z mikrofonem.