Jump to content

Xonar STX II - Burson V6 Vivid, czy Classic


Recommended Posts

Czy mógłbym poprosić o sugestie, co do wymiany wzmacniaczy w STX II. W grę wchodzą 2 konfiguracje: 1x Burson V6 vivid / 2x classic lub 1x Burson V6 classic / 2x vivid. Obecnie używam 3x v5i i gdyby udało się nieco poszerzyć scenę, przybliżyć wokale i rozjaśnić minimalnie całość, to prawdopodobnie byłbym skłonny zrezygnować z AIMa SC808. Na korzyść xonara przemawia też możliwość rejestracji nagrań lektorskich w świetnej jakość przez zewnętrzny mikser na wejściu liniowym. Teraz STX II brzmi nieźle. Fajnie byłoby dodać mu nieco przestrzeni. Używam Sennheiserów HD 660S.  Z góry dziękuję

Edited by QuadDac
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Osobiście trzymałbym się V5i.

Co do ustawień samej karty:

 

Dziękuję. Zapoznałem się już wcześniej z tymi artykułami. Na razie Uni xonar nie chce zagościć na mojej maszynie (instalacja safe mode też nie przyniosła efektów). Co do obaw związanych z V6, to jestem skłonny zaryzykować. Na anglojęzycznych forach znalazłem sporo dobrego nt. V6 vivid na pokładzie STX II i STX. Co do V5i, coraz bardziej je doceniam, wyraźnie nabierają mocy. Czytałem, że V6 vivid to odpowiedni kierunek dla zwolenników v5i i v5. Jestem teraz tak naładowany chęcią nowych doświadczeń, że raczej się nie powstrzymam przed modyfikacją do V6. Celem jest pokonanie AIMa SC808 na v5i, choć muszę przyznać, że już nawet teraz trafił do pudełka na dłużej. Nigdy nie byłem nadmiernym basofilem, ale STX II zasługuje tu na duży szacunek. Ponoć V6tki vivid są nadzwyczaj trójwymiarowe, rozwijają pełną dynamikę brzmienia i to mnie bardzo nęci. Na razie kompletuję zestaw. Opiszę wrażenia niebawem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 2.11.2020 o 21:18, QuadDac napisał:

Czytałem, że V6 vivid to odpowiedni kierunek dla zwolenników v5i i v5.

Na poniższej stronie znajdziesz wykresy słupkowe, które dobrze oddają charakterystykę brzmienia opampów Bursona.

https://www.bursonaudio.com/products/supreme-sound-opamp-v6/

Jeśli chcesz bliższego, bardziej wciągającego grania, to wybierz Classic, jednak będzie wtedy cieplej i mniej szczegółowo. Vivid to taki "oczyszczony" V5, bardziej przejrzysty. Takie eksperymenty to spory wydatek, a z tą trójwymiarowością Vivid to bym nie przesadzał. Pewnie to kwestia tego gdzie będą zaaplikowane, czy środowisko im odpowiada. Jak już chcesz wydać kasę, to spróbuj tych opampów:

https://muzgaudio.com/produkt/dyskretny-wzmacniacz-operacyjny-jfet/

 Chyba można wziąć na testy. 

 

Edited by slawsim
  • Approved 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...