Jump to content

Słuchawki Bluetooth do 300-400 zł


Chomik
 Share

Recommended Posts

Obecnie używam całkiem dobrych Sound Blaster Jam, i w sumie nie myślałbym o zmianie, gdyby nie fakt, że nawet mojemu ojcu podpasowały i chciałby mi je "ukraść". Bądź sobie kupić takie same. I chciałbym się dowiedzieć, czy nawet niemal potrajając budżet na takie Jam'y (one kosztują ~150 zł) znajdzie się coś wyraźnie lepszego? Dokanałowe, nauszne, over-ear - obojętne. Moje uszy przez ostatnie parę lat przeszły dokanałówki, EarPodsy (oryginalny design), w domu używam wokółusznych K612 PRO, zaś nauszne JAM są tez jak najbardziej ok. Jako że to mają być właśnie przenośne słuchawki do telefonu, to z pewnością odpadają jakieś wyraźnie duże, typu właśnie K612. 

 

Przeglądam fora, sklepy, recenzje i napatoczyłem się na kilka ciekawych modeli, tj. Noontec Zoro Wireless (podobno klasa podobna do Jamów, a koszt niemal 400 zł), JBL Synchros E40, Panasonic RP-BTS30 (BTS50 podobno dobre ale powyżej 500 zł, także zdecydowanie za dużo. 400 zł to już zdecydowanie górna granica), sporo Bluetooth w ofercie MEElectronic jest, jednak żadnych rzetelnych testów i opinii nie mogę znaleźć. 

 

A może coś innego? Dźwięk jaki mnie interesuje to z pewnością żadne mocno fun'owe i "przybarowione" brzmienie. Domowe K612 Pro mają idealną charakterystykę, Jam'y też mają podobną uniwersalność, tylko po prostu czuć nieco gorszą jakość. Do tego bardzo słabo wygłuszają otoczenie, i gdy wsiadam do głośnego autobusu, czy po prostu siedzę przy silniku, muszę podkręcać głośność oczko przed maksymalnym

Edited by Chomik
Link to comment
Share on other sites

Z BTS50 musiałby Pan przede wszystkim szukać używanych modeli. Generalnie mam jedną sztukę jako sprzęt testowy na potrzeby bloga, więc zawsze jest to jakaś opcja. Jeśli szuka Pan brzmienia bardziej zgodnego z K612 PRO i do tego z maksymalną izolacją, mimo wszystko sugerowałbym przewodowe modele Etymotica - chyba najbardziej pasują do opisu.

Link to comment
Share on other sites

Niestety przewodowe modele odpadają głównie z tego względu, ze od 2 dni jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem iPhone 7. ;) No i przyzwyczaiłem się do wygody jaką daje brak kabli, a teraz lada moment w sezonie kurtek i kilku wartstw ubrań to będzie bardzo przydatne.

Cóż, jeżeli nie ma nic ciekawego to po prostu zostanę przy Jamach bo bardzo mi odpowiadają jednak. Mała wada w postaci izolacji jest trochę niwelowana przez większa głośność która na szczęście nie kłuje w uszy. 

 

EDIT: A gdybym miał budżet pod nawet pod 600 zł? Wtedy byłoby coś ciekawego? Łapie się wtedy AKG Y45BT czy nawet Y50BT - miałeś okazje je słuchać? Albo Zoro II?

Edited by Chomik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...