Jump to content

Słuchawki Bluetooth do 300-400 zł

Chomik
 Share

Recommended Posts

Obecnie używam całkiem dobrych Sound Blaster Jam, i w sumie nie myślałbym o zmianie, gdyby nie fakt, że nawet mojemu ojcu podpasowały i chciałby mi je "ukraść". Bądź sobie kupić takie same. I chciałbym się dowiedzieć, czy nawet niemal potrajając budżet na takie Jam'y (one kosztują ~150 zł) znajdzie się coś wyraźnie lepszego? Dokanałowe, nauszne, over-ear - obojętne. Moje uszy przez ostatnie parę lat przeszły dokanałówki, EarPodsy (oryginalny design), w domu używam wokółusznych K612 PRO, zaś nauszne JAM są tez jak najbardziej ok. Jako że to mają być właśnie przenośne słuchawki do telefonu, to z pewnością odpadają jakieś wyraźnie duże, typu właśnie K612. 

Przeglądam fora, sklepy, recenzje i napatoczyłem się na kilka ciekawych modeli, tj. Noontec Zoro Wireless (podobno klasa podobna do Jamów, a koszt niemal 400 zł), JBL Synchros E40, Panasonic RP-BTS30 (BTS50 podobno dobre ale powyżej 500 zł, także zdecydowanie za dużo. 400 zł to już zdecydowanie górna granica), sporo Bluetooth w ofercie MEElectronic jest, jednak żadnych rzetelnych testów i opinii nie mogę znaleźć. 

A może coś innego? Dźwięk jaki mnie interesuje to z pewnością żadne mocno fun'owe i "przybarowione" brzmienie. Domowe K612 Pro mają idealną charakterystykę, Jam'y też mają podobną uniwersalność, tylko po prostu czuć nieco gorszą jakość. Do tego bardzo słabo wygłuszają otoczenie, i gdy wsiadam do głośnego autobusu, czy po prostu siedzę przy silniku, muszę podkręcać głośność oczko przed maksymalnym

Edited by Chomik

Z BTS50 musiałby Pan przede wszystkim szukać używanych modeli. Generalnie mam jedną sztukę jako sprzęt testowy na potrzeby bloga, więc zawsze jest to jakaś opcja. Jeśli szuka Pan brzmienia bardziej zgodnego z K612 PRO i do tego z maksymalną izolacją, mimo wszystko sugerowałbym przewodowe modele Etymotica - chyba najbardziej pasują do opisu.

Niestety przewodowe modele odpadają głównie z tego względu, ze od 2 dni jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem iPhone 7. ;) No i przyzwyczaiłem się do wygody jaką daje brak kabli, a teraz lada moment w sezonie kurtek i kilku wartstw ubrań to będzie bardzo przydatne.

Cóż, jeżeli nie ma nic ciekawego to po prostu zostanę przy Jamach bo bardzo mi odpowiadają jednak. Mała wada w postaci izolacji jest trochę niwelowana przez większa głośność która na szczęście nie kłuje w uszy. 

EDIT: A gdybym miał budżet pod nawet pod 600 zł? Wtedy byłoby coś ciekawego? Łapie się wtedy AKG Y45BT czy nawet Y50BT - miałeś okazje je słuchać? Albo Zoro II?

Edited by Chomik