Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Posiadam integre Burson conductor 3 i o ile jestem wielce zadowolony jak grają na nim moje Audeze, tak z HD800 już tak pięknie nie jest a, że wiem jak mogą grać na bardziej muzykalno-ciepłym sprzęcie to przyszła mi myśl żeby zrobić upgrade, tylko nie jestem pewien czy to będzie działać tak jak mi się wydaję.

Chcę zakupić wzmacniacz Pathos Aurium i podłączyć do niego C3 który działałby jako dac.
Czy takie połączenie da mojemu torowi więcej ciepła i muzykalności, gdzie takie „jasne” słuchawki jak hd800 potrzebują?

Jedno dodatkowe pytanie bardzo ważne, Aurium nie posiada wejścia optycznego S/PDIF, czy przy takim połączeniu wejście optyczne w C3 dalej będzie aktywne i będę mógł do niego podłączyć jakiś sprzęt jak np. konsola?

Prawdopodobnie jest to bardzo głupie pytanie... Zakładam, że będzie działać, lecz wolałbym się upewnić co do tego. :)

Polecam abyś przeczytał recenzję Jakuba, jest tam połączenie Aurium z HD800

Jako posiadacz Aurium wiem że można się pobawić lampami i dopasować sobie odpowiednie do jasnych słuchawek oraz lepsze okablowanie ma też znaczenie.

Na pytanie czy optyk będzie aktywny, trzeba by zapytać posiadaczy Bursona, moim zdanie będzie działać .

Edited by pablo650
  • Like 1

Dziękuje za odpowiedź :)

Oczywiście znam recenzje, czytałem ją nawet swego czasu ze trzy razy i tak samo wczoraj przed postem.

Wiem, że Pan Jakub jest z niego zadowolony, gdyż nawet posiada go na własność. :)

Jest tam krótka wzmianka o HD800 pod koniec recenzji, lecz tutaj miałbym połączenie z C3 jako dac i miałem wątpliwości czy takie połączenie będzie w ogóle pasować, stąd to pytanie. :)

Poza tym odniosłem wrażenie, że Pan Jakub był z tego połączenia zadowolony tak na 4+ w skali ocen szkolnych. ?

Również Pan Jakub łączył go z tego co mi wiadomo później chyba z Converto Mk2 jako dac, nie wiem na ile ma to znaczenie (jak duże w stosunku do C3 jako dac) w połączeniu z HD800.

Także w recenzji mk2 wspomniano, że Aurium ogólnie świetnie zagrało z conductorV2, jednak nie jestem pewien na ile ma to znaczenie w stosunku do C3.

Może to jest dziwne pytanie, lecz jestem laikiem, czytam czytam jednak zawsze wole się upewnić osób bardziej doświadczonych, tym bardziej, że są to nie małe kwoty. 

Jakby ktoś mnie upewnił z tym optykiem to byłbym wielce wdzięczny.

Edited by nowmat

Wygląda fajnie i mieści się w budżecie, 6k to jest dla mnie takie max max.

Trochę poczytałem o nim, np. Tu https://www.headphoneer.com/kinki-studio-thr-1-review/ tylko nie wiem na ile ta recenzja jest wiarygodna...
Poza tym to chińszczyzna i mało jest o nim cokolwiek napisane, także nie mam do tego zaufania, to chyba wielce ryzykowne z tym sprzętem.

Wiem, że się powtarzam ale gdyby miał optyka lub pewność, że ten w C3 po połączeniu będzie działać to pewnie byłbym zauroczony po mimo wątpliwości ? 

Może ktoś z forum miał z mim styczność? Dziękuje za propozycję.

***Aktualizacja***

Tak sobie teraz uzmysłowiłem, że przecież w C3 wybiera się programowo skąd ma lecieć sygnał w danej chwili.

Gdy podłączę go ze wzmacniaczem jak tym lampowym Aurium, będę musiał go ustawić tak żeby z niego sygnał leciał po przez RCA i w tym momencie odpada mi wejście optyczne. :(

No cóż chyba pozostaje mi się pogodzić, że HD800 nie będzie grało tak jakbym tego oczekiwał i zostanę przy samym słuchawkach Audeze, które jednak super dla mnie grają na tym sprzęcie.

Byłaby pewnie też opcja wymienienia go (Kupna z dopłatą pewnie ok.2k) np. na Dac 215 które w recenzji Pana Jakuba grają z HD800 bardzo dobrze, jednak znów bałbym się o to jak moja druga para LCD-X zgrałaby się w takiej konfiguracji.

Czy ktoś miał przyjemność odsłuchu w takim połączeniu?

Edited by nowmat
  • 4 weeks later...

Podepne sie pod temat, bo zdaje sie juz umarl smiercia naturalną. Mianowicie też powoli szukam dodatkowego sprzętu i jestem m.in. zainteresowany Pathosem Aurium do Bursona C3X. Na jaką kwote musiałbym sie przygotować, żeby to fajnie ze sobą zagrało? W sensie pytam o okablowanie. Zmieszcze sie w 2500 zł ? Oprócz RCA żeby podłączyc ze sobą te dwa urządzenia warto jeszcze dokupic inny zasilacz ? Jeżeli tak, to jaki proponujecie? Co sądzicie o takim combo C3X jako DAC do Pathosa Aurium? 

@EvilKillaruna @pablo650 licze na Waszą pomoc jako, że posiadacie Pathosy.

Z góry serdecznie dziękuję.

Michal.

Edited by MichalZZZZ

@MichalZZZZ

W tej kwocie spoko się zmieścisz. Ale proponuje podłączyć Aurium z Bursonem kablem Xlr.

Z zasilaczem jest trochę gorzej, na rynku jest mało ciekawych zasilaczy, a jak już są to raczej kosztowne.

Ja używam Keces P8 - jest to zasilacz dwu liniowy z różnymi napięciami do wyboru, ale zawsze jest po dwa napięcia na każdą linię. Jedyny minus to cena 3400 zł

Jest jeszcze fajny Keces P3, tez dwuliniowy, z zakresem po trzy napięcia na linię, do wyboru . Ten jest sporo tańszy, ale też bardzo dobry. Cena to 1940 zł.  Jak na zasilacz liniowy to P3 ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Są jeszcze zasilacze Tomanek i Lucarto.

Ja bym postawił na zasilenie Aurium i C3X z jednego zasilacza.  Oraz zapytał o rabat na zasilaczu .

Kabli jest sporo możesz zamówić u Jakuba jakąś wypasioną wersję, albo Z Wireworlda Oasis 8 ok 600zł za 1m , Eqinox8 przy krótkim odcinku 0,5m  za  600 - 650 zł, a może nawet mniej.

Chord ma Clearway  za 700 - 800zł w detalu, ale można kupić wszystkie te kable taniej, trzeba popytać u sprzedawców, bo są spore wyprzedaże.

Qed ma też REFERENCE AUDIO 40, fajny kabel w dobrej cenie.

Aurium gra lepiej na Xlrach, na start polecam te kable, ale rca też zagra i nie byle jak.

Połączenie Bursona z Aurium,  może być ciekawe,  z nowych wersji słyszałem tylko C3R, grał bardzo ciekawie.

Edited by pablo650
  • Thanks 1
  • Approved 1
W dniu 30.10.2020 o 20:07, nowmat napisał:

Wiem, że Pan Jakub jest z niego zadowolony, gdyż nawet posiada go na własność.

Tak jest, posiadam na własność.

Poza tym odniosłem wrażenie, że Pan Jakub był z tego połączenia zadowolony tak na 4+ w skali ocen szkolnych. ?

Akurat z połączenia z Aurium z HD800 jestem zadowolony trochę bardziej niż na 4+, ale celujący również to nie jest, bo inaczej wzmacniacz musiałby grać z mocno wykrojonym punktem 6 kHz, a to pokaleczyłoby wszystko inne :)

Również Pan Jakub łączył go z tego co mi wiadomo później chyba z Converto Mk2 jako dac

Tak, Converto MK2 pracuje u mnie po balansie z Aurium w duecie. Mój aktualny sprzęt na bieżąco mam wylistowany na blogu na stronie z platformą testową. HD800 również posiadam.

Także w recenzji mk2 wspomniano, że Aurium ogólnie świetnie zagrało z conductorV2, jednak nie jestem pewien na ile ma to znaczenie w stosunku do C3.

Aurium ogólnie bardzo fajnie zgrywa się z różnymi urządzeniami. CV2+ miałem na własność i był to świetny sprzęt, ale brzmieniowo odmienny od C3. Jeśli miałbym do HD800 wybierać którąś z tych wersji, wolałbym 2 zamiast 3. Lepsza synergia.

W dniu 30.10.2020 o 21:44, nowmat napisał:

No cóż chyba pozostaje mi się pogodzić, że HD800 nie będzie grało tak jakbym tego oczekiwał i zostanę przy samym słuchawkach Audeze, które jednak super dla mnie grają na tym sprzęcie.

Bo Audeze to na ogół przeciwny kierunek, dlatego posiadam LCD-XC, które też są po jaśniejszej stronie. HD800 mają natomiast ogromny potencjał na modyfikacje. Mając C3, to właśnie Burson musiałby pełnić rolę DACa i wprowadzać sygnał do Aurium. Moje obecnie posiadane HD800 na tą chwilę mają wymienione wewnętrzne okablowanie przy konektorach i to już potrafi dać różnicę na plus. W kolejce jest jeszcze customowe okablowanie, ale mam tyle zamówień na kable sklepowe, że to one mają obecnie priorytet.

2 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

Na jaką kwote musiałbym sie przygotować, żeby to fajnie ze sobą zagrało?

Zależy jaki efekt końcowy.

Zmieszcze sie w 2500 zł ?

Powinno się udać, przynajmniej z kablami. Albo zasilaczem osobno. Razem może być problem, choć też niekoniecznie^.

warto jeszcze dokupic inny zasilacz ?

U mnie wymiana była odczuwalna. Korzystam z Lucarto LPS. Pablo korzysta zaś z Kecesa. Moja opcja była trochę tańsza, ale zbudowana pod zasilanie jednocześnie Aurium i Converto. Dosyć tanio wychodził też sBooster.

W sensie pytam o okablowanie.

*Jeśli kable RCA wchodzą w grę, to mam na dzień dzisiejszy 3 modele. Najwyższy jest Signature One. Jego odświeżona wersja na rok 2021 pojawi się na dniach na sklepie. Korzystam z nich przy torze kolumnowym. Jeśli kable XLR, najlepszymi jakie opracowałem są Fanatum Emmoni 6CR 6CG. Nie są jeszcze dostępne na sklepie w tej chwili, ale są możliwe do wykonania indywidualnie. To właśnie je wykorzystuję obecnie do Aurium jako główny interkonekt XLR i raczej nie planuję już zmian. Projektowane były specjalnie pod K1000. Tak naprawdę wszystko sprowadzi się więc finalnie do budżetu i tak jak radzi Pablo: XLR preferowany, ale po RCA też Aurium potrafi zagrać zacnie. 

• Thanks 1

Ale zasilacz moge dokupic w pozniejszym terminie? Na poczatek zagra mi to na oryginalnym, ktory przyjdzie z Pathosem? Bo tam zdaje sie cos jest... Az taki kiepski jest ? Co do XLR vs RCA jezeli jakość będzie zdecydowanie po stronie XLR to taką drogą bym chciał iść. Mógłbym przeznaczyć na takie kable ~ 2000 zł i później spokojnie zbierac na zasliacz. Chyba, ze odrazu potrzebuje zakupić zasilacz? 

Ps. jaka cena za Fanatum Emmoni 6CR ? 

47 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Ale zasilacz moge dokupic w pozniejszym terminie?

Tak.

Na poczatek zagra mi to na oryginalnym, ktory przyjdzie z Pathosem?

Tak.

Bo tam zdaje sie cos jest

Jest.

Az taki kiepski jest ?

Nie.

Co do XLR vs RCA jezeli jakość będzie zdecydowanie po stronie XLR to taką drogą bym chciał iść.

Ok.

odrazu potrzebuje zakupić zasilacz?

Nie.

jaka cena za Fanatum Emmoni 6CR ? 

Długość i preferencje co do drewna bardzo proszę wysłać na PW. Tam kable są już dosyć konkretne, więc bez takich rzeczy ani rusz.

Przy czym mój błąd: podałem złą nazwę. Mój model to 6CG, na złoconych wtykach, nie rodowanych.