Jump to content

Etymotion Wireless BT Cable

Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem Etymotic ER4SR + Etymotion Wireless BT Cable. Same słuchawki są nieźle scharakteryzowane i mniej więcej wiem czego się spodziewać (myślę, że mi się spodobają). Niestety nigdzie nie znalazłam porządniej recenzji samego odbiornika/DACa/wzmacniacza ani tym bardziej recenzji połączenia go z tymi słuchawkami.

Pytanie: czy ktokolwiek z Was miał okazję posłuchać tego sprzętu i może podzielić się wrażeniami?

Niepokoi mnie nieco to, że występują w opcji kupna w połączeniu z wersją XR a nie SR i zastanawiam się czy to z tego względu bo wersja XR trafia w gusta większej liczby osób niż SR więc taka była marketingowo-sprzedażowa decyzja czy też ten odbiornik bardziej brzmieniowo pasuje akurat do tych słuchawek.

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Etymotion-BT IMVHO jeszcze nie jest dostępny w EU, więc ciężko o jakąś recenzję. Rzeczywiście oferowany jest tylko z serią XR... Sam parowałem ER4XR z Radsone ES100 (wcześniejsza rewizja kości AKM), i uważam, że jakościowo źródło bez problemu daje radę. Myślę, że nawet seria SR mogła by się lepiej zgrać. Reasumując, polecam wypróbować ES100 (ma LDACa, Etymotion "tylko" aptx-*), na pewno tańsza opcja, a może zadziwić nie jedną droższą konstrukcję. 

Po specyfikacji, ciężko wywnioskować - taki dzisiejszy standard. Największy minus to brak LDAC, choć dodanie kodeka jest możliwe w przyszłości - wystarczy aktualizacja fw, ale brak apki, a co za tym idzie EQ i innych opcji ustawień to na dzień dzisiejszy rozwiązanie trochę "trąci" myszką, choć rozwiązanie jest stricte pod Ety (gniazda MMCX z tzw. lockiem). Jak pisałem wcześniej dałbym szansę ES100 -> Qudelix 5K, ze wskazaniem na tego pierwszego ze względu na synergię. Seria BTR z FiiO zbyt "analityczne" granie.

Ostatnio, z ciekawości podłączyłem pod ES100, po BAL LCD-1... BT LDAC z max. przesyłem ~990kb/s w zupełności wystarczyło na 24/96  🆗  Jakość takiego źródła w zupełności IMO jest wystarczająca. Polecam sprawdzić, rozwiejesz wątpliwości.