Jump to content

(Bezprzewodowe) słuchawki do gier, do 1000 zł

Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie,

na wstępie chciałbym poinformować, że zapoznałem się, między innymi, z https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ , ale nie jest to dla mnie wystarczające by poradzić sobie z wyborem słuchawek, z tego też powodu zdecydowałem się założyć temat i spytać o radę mądrzejszych ode mnie.

Celuję w bezprzewodowe, ale zastanawiam się, czy ma to sens, ponieważ gram głównie w tytuły esportowe, takie jak VALORANT, Counter-Strike, Call of Duty itp. Co nie zmienia faktu, że muzyki też lubię posłuchać, ale priorytetem jest dobry dźwięk w grach.

Posiadam płytę główną MSI B450 TOMAHAWK MAX i do niej będą podłączane słuchawki.

Chciałbym by były to słuchawki zamknięte lub półotwarte i najlepiej bez mikrofonu, ponieważ i tak nie będzie przeze mnie używany.

Ponad dźwięk cenie sobie wygodę, ze względu na to, że noszę okulary, a w słuchawkach spędzam długie godziny. Głowę mam dużą.

Jeżeli chodzi o przedział cenowy to tak jak napisałem w tytule - do 1000 zł.

Obecnie posiadam ISK MDH8500 - pod względem dźwięku nie jestem z nich zadowolony, ale są wygodne. Minusem również jest to, że uszy się w nich strasznie grzeją.

Zastanawiałem się nad:
Logitech G PRO X LIGHTSPEED
Audio-Technica ATH-SR50BT
Sennheiser RS 175
Corsair Virtuoso RGB Wireless

Z poważaniem
Hubert 'HADUS' Baszczyński

Edited by hadustv

Na wstępnie powiem, że możesz spokojnie skreślić z listy wszystkie sprzęty tzw. gejmingowe jak Corssair czy Razer i Logitech.

Sprzęty tych marek to zwykle najtańsze z możliwych drivery opakowane w ładny plastik z diodami, polecane przez jutobowych influencerów którym za to płacą, a zapewne sami nigdy nie wydaliby złotówki na taki produkt.

Przeczytaj recenzję ATH i zdecyduj czy taka prezentacja dźwięku Ci odpowiada

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-sr50bt/

@hadustv co do bezprzewodowych słuchawek BT pod gry, największym problemem zwykle są tutaj opóźnienia. O ile w przypadku słuchania muzyki one nie przeszkadzają o tyle podczas grania nawet niewielkie opóźnienia dyskwalifikuje słuchawki. Aby zmniejszyć lub zlikwidować opoźnienia producenci sugerują używanie kodeka SBC co znów negatywnie wpływa na jakość dźwięku. Dodatkowo kupując te słuchawki weź pod uwagę, że potrzebujesz karty/dongla BT do PC aby je podłączyć.

Najlepiej wybrać sprzęt wspierający aptx low latency lub działający po 2.4GHz a nie BT.

Edited by kubas246
2 godziny temu, kubas246 napisał:

@hadustv co do bezprzewodowych słuchawek BT pod gry, największym problemem zwykle są tutaj opóźnienia. O ile w przypadku słuchania muzyki one nie przeszkadzają o tyle podczas grania nawet niewielkie opóźnienia dyskwalifikuje słuchawki. Aby zmniejszyć lub zlikwidować opoźnienia producenci sugerują używanie kodeka SBC co znów negatywnie wpływa na jakość dźwięku. Dodatkowo kupując te słuchawki weź pod uwagę, że potrzebujesz karty/dongla BT do PC aby je podłączyć.

Nie wiem ile w tym prawdy, niestety, bo zwyczajnie się na tym nie znam, ale kiedyś podobnie myślałem o myszkach bezprzewodowych - jeszcze dwa/trzy lata temu jakby ktoś mi powiedział, że będę miał myszkę bezprzewodową to bym go wyśmiał, a teraz? Nie wyobrażam sobie myszki na kablu. Dodam, że w FPSy gram na naprawdę wysokim poziomie.

2 godziny temu, kubas246 napisał:

Najlepiej wybrać sprzęt wspierający aptx low latency lub działający po 2.4GHz a nie BT.

Jakieś sugestie?

Bezprzewodowe myszki do gier działają właśnie po 2.4GHz i mają znacznie mniej danych do przesyłania.

Niestety AFAIK większość rozwiązań korzystających z 2.4GHz to słuchawki "gamingowe". Na pewno mogę tutaj odradzić Creative Xi-Fi Theater. Ludzie polecają SteelSeries Arctis Pro Wireless, ale nie używałem a trudno powiedzieć czy są ok. No i są ponad budżet.

Tutaj masz listę słuchawek które wspierają aptx low latency: https://www.aptx.com/product-listing?product_category=7&aptx_type=3

@kubas246, rozumiem i spowodowałeś u mnie niezły zamęt, bo byłem już gotowy kupić Audio-Technica ATH-SR50BT, a teraz zacząłem przeglądać również okablowane.

To może z okablowanych jesteś w stanie coś polecić? Zastanawiałem się nad AKG K550 MKIII.

Mam AKG K550 MKII, słuchawki są świetne w swojej cenie i oferują najlepszą przestrzenność jaką do tej pory miałem okazję uświadczyć w słuchawkach zamkniętych. MKIII pewnie różnią się jednak brzmieniem, więc ciężko mi się odnieść.