Jump to content

Optymalne podłączenie amplitunera do TV.

Recommended Posts

Witam, zakupiłem amplituner Yamaha R-N602 i podczas próby podłączenia go do TV Samsunga zorientowałem się, że nie posiada on wyjścia RCA. Stąd moje pytanie, jaki sposób na podłączenie go będzie najlepszy?

Amplituner posiada: wi-fi, bluetooth, rca, gniazdo cyfrowe optyczne.

Tv posiada:

-Wi-fi (Ale po próbie dodania głośników wi-fi, TV nie widzi wzmacniacza (podejrzewam, że jest to kompatybilne tylko z głośnikami samsunga lub ja robię coś źle)).

-Bluetooth (Straszna jakość- nie wchodzi w grę),

-Gniazdo cyfrowe optyczne

-Hdmi (eARC).

Podsumowując:

1. Czy da się połączyć te 2 sprzęty poprzez wi-fi i jaka będzie tego jakość.

2. Czy przejściówka z hdmi na RCA zadziała, jeżeli tak to co będzie najlepszym wyborem nie tracąc na jakości dźwięku?   Wi-fi, kabel optyczny toslink czy przejsciowka z hdmi na chinche(RCA)?

Jestem totalnym laikiem w tych sprawach, dlatego proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za pomoc. 

Podłącz optykiem, i to jest najlepszy sposób.

Po wifi, też się da, ale połączenie kablem optycznym, jest optymalne, i w twojej sytuacji najlepsze, z powodu jakości dzwięku. Przejściówka, będzie najgorszą opcją.  Dzwiek z telewizora, jest raczej dość przeciętny, a przejściówki pogarszają jeszcze ten stan. Chyba, że korzystasz z jakiejś wypasionej wersji. 

Swoją drogą, to bardzo dobry amplituner, i optyk załatwi sprawę.

• 11 months later...

Witam,

Jak w temacie amplituner podłączyłem do telewizora Samsung optykiem i pojawił się problem z dźwiękiem ze smart TV np. youtube lub innych aplikacji.

Bezpośrednio z TV dźwięk jest. Do TV podłączony jest dekoder za pomoca HDMI.

Zmieniałem różne ustawienia w TV ale nie znalazłem rozwiązania.

I udało się znaleźć rozwiązanie. Znalazłem informację w sieci, że problemem może być przy urządzeniach zewnętrznych audio ustawienie formatu dźwięku w TV na Dolby Digital.

Zatem zmiana  formatu dźwięku w TV w eksperckich ustawieniach dźwięku z Dolby Digital na PCM rozwiązała problem. Jeżeli ktoś podłącza do TV zestaw audio za pomocą HDMI to też jest opcja zmiany na PCM.