Jump to content

Dokanałowe nowe albo używane do około 500 zł - Fiio? Etymonic? Aune?

Recommended Posts

Witam wszystkich! Od dłuższego czasu szukam słuchawek dokanałowych dla siebie, paru modeli próbowałem, ale wciąż nie mogę znaleźć nic idealnego. Słuchawki powinny być jak najbardziej uniwersalne , nadające się do bardzo różnej muzyki. Muszą być klarowne i przejrzyste, z dobrą separacją instrumentów , wyraźnym , odczuwalnym basem, ale pod żadnym pozorem nie rozlewajacym się na inne pasma. Uwielbiam krystaliczne, odczuwalne i podkreślone brzmienie gitar akustycznych, ale wysokie tony nie mogą kluc w uszy. Aktualnie mam Fiio f9 pro i o ile jakościowo są to na pewno świetne słuchawki, to średnica wydaje mi się za bardzo wycofana, a tony wysokie momentami ociupinke za ostre. Phonak PFE 012 bardzo sobie ceniłem, ale jednak potrzebuje coś bardziej żywiołowego. Miałem przez moment q-jaysy i średnica mi się w nich baaaaaaardzo podobała, ale nie miały za grosz basu, a wysokie tony momentami zabijały moje uszy. Słuchać będę głównie na LG G7 (quad dac). 

Zastanawiam się nad następującymi pozycjami

- Fiio FH3

- Fiio FH5 (używane)

- Etymonic er3xr (używane)

- Aune e1 - tych się boje najbardziej, bo chce żeby średnica była wyraźna i nie zalana basem, a z recenzji wydaje mi się, że to może być u nich problemem (?)

Będę wdzięczny za opinie. 

Edited by ravenhood
54 minuty temu, ravenhood napisał:

- Aune e1 - tych się boje najbardziej, bo chce żeby średnica była wyraźna i nie zalana basem, a z recenzji wydaje mi się, że to może być u nich problemem (?)

Średnica nie jest zalana, jest bardzo dobra separacja i odwzorowanie wszystkich pasm. Pamiętaj tylko ich wygrzaniu (tak z 24h) , w przypadku tego modelu to konieczność, o czym także jest w ich recenzji.

FH5 trzeba przymierzyć przed słuchaniem, bo wiele osób ma problemy z sealem. 

Ety mogą być idealne, ale trzeba też sprawdzić w uchu, wymagają bardzo głębokiej aplikacji. No i nie będą jakieś cudowne scenicznie. Ale strojenie i dokładność dźwięku prima sort. 

Godzinę temu, bachankas napisał:

FH5 trzeba przymierzyć przed słuchaniem, bo wiele osób ma problemy z sealem. 

Ety mogą być idealne, ale trzeba też sprawdzić w uchu, wymagają bardzo głębokiej aplikacji. No i nie będą jakieś cudowne scenicznie. Ale strojenie i dokładność dźwięku prima sort. 

Dzięki za wasze odpowiedzi :)Zależy mi też właśnie żeby dźwięk brzmiał tak jakby spoza głowy... Phonaki to miały opanowane idealnie. Jak z tym jest np. w przypadku etymotic albo aune? W szczególności czy etymotiki nie brzmią wewnątrz głowy, skoro jest taka głęboka aplikacja?

Bardzo wysokie wymagania jak na taki budżet, ale zacząłbym od FH5. Trzeba przymierzyć bo mają krótką i grubą tulejkę a i basu może być zbyt wiele. Technicznie jednak będą najlepsze do tej kwoty.

A ja w tym budżecie, jeśli miałoby grać z LG - to FH3 + LC-3.5C - a lepiej D, ale to już poza kwotą... IMVHO bas/sub-bas lepszy niźli w FH5, no i ergonomicznie zdecydowanie lepiej wypadają.

13 godzin temu, ravenhood napisał:

CIACH Tak poniżej 100 zl? CIACH

poczekaj, dozbieraj, ewentualnie kup coś używanego - znanego 🆗 - wyjdzie w ogólnym rozrachunku taniej i pewniej.