Jump to content

Słuchawki nauszne/wokółuszne BT z ANC z przyciskiem wyłączenia mikrofonu 400-700zł

Recommended Posts

Cześć. Jak w temacie, poszukuję dość specyficznych słuchawek.

Pracuję zdalnie i często słucham muzyki, ale miewam też długie spotkania online. Szukam słuchawek, które będą w miarę dobrze grały, maksymalnie izolowały od otoczenia, i miały możliwość wyłączenia mikrofonu przez przycisk na słuchawkach. Ta ostatnia opcja sprawia najwięcej problemów, a jest dla mnie kluczowa dla komfortu pracy. Chcę mieć możliwość w czasie spotkania udać się do kuchni czy innego głośniejszego pomieszczenia, słuchając cały czas i mieć możliwość włączenia się do rozmowy w dowolnej chwili.

Do tej pory sprawdzałem:
Senheisery HD4.50 i HD450
Audio-Technica ATH-M50xBT i pokrewne modele
Plus kilka jakichś losowych.

Wszędzie problem jest ten sam - po sprawdzeniu instrukcji okazuje się, że nie ma możliwości wyciszenia mikrofonu przez słuchawki. Znacie możę jakieś rozwiązanie?

Alternatywa jaką niechętnie rozważam to kupno dwóch par słuchawek: którychś z powyższych oraz drugich, tańszych, przeznaczonych tylko do dłuższych spotkań, z opcją wyciszenia mikrofonu, ale może jesteście w stanie doradzić coś lepszego?

Aktualnie sprzedaje Bowers & Wilkins PX5, praktycznie nowe za 640 zł (cena katalogowa to 1300 zł, teraz w Polsce do dorwania za ok 1000). Grają świetnie, mają ANC, tylko tyle że są nauszne a nie wokoluszne. Ale nie odbija się to na jakości dźwięku. Wiele osób mówi że grają bardzo podobnie do ich wokolusznuch odpowiedników, PX7, dwukrotnie droższych. Załączam link i polecam :)

Ps. Niestety nie maja opcji wyłączenia mikrofonu z poziomu słuchawek :(

Edited by ravenhood

Hyperx Cloud Flight mają przycisk wyciszania mikrofonu. Ale nie słuchałam ich więc nie wiem jak z jakością dźwięku.

A i do komputera podłącza się je za pomocą nadajnika, który jest w zestawie.

Edited by arwena.oka