Jump to content

Ciekawy jestem opinii o Shure SE846.


Recommended Posts

Ciekawy jestem opinii o Shure SE846. Jestem nimi zainteresowany, bo są zamknięte, armaturowe, dokanałowe i jeszcze dość tanie(oczywiście jest to względne). Wydają mi się fajną(tańszą) altermnatywą w stosunku do CA Andromeda, no chyba, że nie :)

 

Edited by NuYam
Link to post
Share on other sites

Było kiedyś o nich głośno. Niestety raczej w negatywnym znaczeniu. Poluj na używki Andro. Sprawdzona jakość, po 5 latach od premiery wciąż większość iem stara się im równać albo z nimi są konfrontowane. Pytanie tylko czy lubi się granie armatur oraz czy taka sygnatura odpowiada.

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Słuchałem ich dawno temu i o ile dobrze pamiętam,to to było brzmienie ciemne i gęste, raczej zupełnie inaczej strojone niż CA Andromeda.
Jak chcesz ciekawych alternatyw dla Andromed multiarmaturowych, to bardziej bym o czymś ze stajni Earsonics pomyślał, chociaż to też  głównie gładkie i ciepłe granie, gdzie ES3 mam i są trochę ciepłe, a uważane za najchłodniejsze ze stawki.

Trochę mniej egzotyczne nizfrancuski Earsonics są np. Empire Ears. Bravado to potęga basu, pierwsze przebasiopwione ilościowo doki, które mógłbym mimo wszystko nazwał audiofilskimi (pomimo totalnie nieaudiofilskiej sygnatury).
ESR i linia multiarmaturowa bardziej zrównoważone ma strojenie.
Świetne doki Noble Audio.

Jest na pęczki tego, trzeba próbować umawiać się na odsłuchy. Shurki to już dosyć leciwa konstrukcja, patrząc na tempo rozwoju rynku słuchawek dokanałowych.

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Multiarmatur radzę wczesniej posłuchać, bo można sie lekko zdziwić , zwlaszcza "jakością" basu(nie mylić z ilością). Natomiast Andromedy to tak jak Armia USA . Uznawana na najmocniejszą , ale wojny żadnej nie wygrała:) 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

@NuYamjaki masz budżet? Jeśli możesz wydać te 2500/2600 zł za używki to możesz celować w Andromedy. Opisałem je dość dokładnie w Fanklubie na tym forum. Trzeba jednak wiedzieć, ze ich kupno wymaga odpowiedniego źródła i proces doboru nie należy do najłatwiejszych. Z tańszych multiarmatur jest jeszcze cała armia chińczyków, oni w przeciwieństwie do armii USA kilka wojen wygrali. Tak wiec masz BGVP, Moondrop, FiiO. Ja co prawda żadnej z tych firm nie polecam ale wybór jest duży i każdy coś znajdzie dla siebie.
Warto sobie zerknąć na ranking iem. Nie po to aby się nim sugerować ale aby zrobić wstępna selekcje. mamy ładnie opisane co jak gra, jaka technologia, jaki przedział cenowy i jaka sygnatura

https://crinacle.com/rankings/iems/

 
 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

a ja słuchałem, po namowach zachwyconego nimi właściciela,  co ciekawe działo się to chwilę po  odsłuchu FH7, Andromed i jeszcze kilku modeli. Pierwsze wrażenie było, że są troche nijakie i wszystkiego jest za mało. Ale to co ustawiło mnie do nich na nie to przepaść między nimi a Andromedami w rysowaniu sceny. To zapamiętałem najbardziej.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

@KiiT
Wszyscy odradzają, ale np recenzja na kropka audio jest pozytywna. Wydaję mi się, że widziałem je też w polecanych na inner fidelity, gdy jeszcze ta strona istniała. Sprzeczne informację, chyba jedynym rozwiązaniem będzie je kupić :) i  sprawdzić.  Po etymotic brakuje mi trochę basu i bardziej wyrównanego grania. Mam zamiar je stosować na wyjazdach i do oglądania filmów na telefonie więc teoretycznie scena nie jest mi potrzebna tylko równe, przyjemne, nie męczące granie.

Edited by NuYam
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...